Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy egy 4 éves kisfiút Arielnek hívnak, a kishúgának pedig teljesen hétköznapi neve van?

Figyelt kérdés
Tudom-tudom, semmi közöm hozzá, de előttünk van egy játszótér, mást nem hallok, mint Ariel így, Ariel úgy, felfigyeltem rá már jóideje. Azt hittem, valamelyik kislány. Tisztában vagyok vele, hogy az Ariel fiúnév, csak nem értem, mi visz rá egy szülőt, hogy egy kissrácnak ilyen keresztnevet adnak, a húga pedig "csak" Dóra. Általában vagy minden gyereküknek különleges nevet adnak a szülők, vagy egyiknek sem.

2017. aug. 15. 16:25
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Te adnád fiúnak az Ariel keresztnevet?
2017. aug. 15. 16:27
 2/37 anonim ***** válasza:
24%
Az Ariel egy teljesen normális név attól, hogy nem szokványos. Én sem szeretem a nagyon extra neveket, de azért azzal még nincs baj, hogy nem mindenki csak a Bálint, Márton, Bence és társai közül tud választani. Semmi gond nincs azzal, ha valaki kicsit különlegesebb, ritkább nevet ad a gyereknek.
2017. aug. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
83%

A kishableányból a sellő jut eszembe.

De h adnám a fiamnak nem szúrnék ki vele egy életre :/

2017. aug. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
36%

Nekem tetszik a Fedóra és az Áron nèv is.


Nem feltűnősködni akarnak a gyerek nevével, hanem kellemes hangzású számukra különleges nevet keresnek a szülők.

2017. aug. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Értelek, csak az anyukát nem értem, hogy a kislány pedig Dóra. Kb. 1 év van köztük.
2017. aug. 15. 16:34
 6/37 anonim ***** válasza:
75%
Szegény kisfiú.
2017. aug. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
36%
A kislány Dóra, mert lánynevekből meg az tetszett nekik, ennyi. Nem értem amúgy, miért kiszúrás az Ariel név. Ha magabiztos gyereknek nevelik, akkor senki nem fogja csúfolni érte, ha meg nem, akkor csúfolni fogják valamivel, legyen akár Kovács Péter a neve. Egyik osztálytársam Manó volt és népszerű, rendes srác.
2017. aug. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
76%

Ezek szerint nem érted. Az anyuka számára a Dóra pont olyan különleges és kellemes hangzású, mint az Ariel.


Van vele x élménye, kellemes személyiségű Dórákat ismer, egy csomó pozitív dolog érte ugyanúgy, mint az Ariellel. Ezért számára mindkét név egyformán különleges.


Persze az is lehet, hogy az apjuk választotta a lány nevet, anyuka meg a fiú nevet.

2017. aug. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 jafnrétti ***** válasza:
92%
Valószínűleg a szülőknek nem kimondottan a különleges nevek tetszenek, hanem EZ a két név. Vagy az egyiknek anya adott nevet, a másiknak apa. De még rengeteg oka lehet, hogy eltérő stílusú nevezik vannak. Egyébként szerintem szép név az Ariel, de a saját gyerekemnek nem adnám. A Disney-t viszont nem értem, mi a bubanatert adtak férfi nevet a sellőlánynak?? Nekem ez sokkal furabb, mint az, hogy egy kisfiú viseli ezt a nevet. Izraelben pl tök megszokott név.
2017. aug. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
És jelzem, lefelé senkit nem pontozok, ha valaki megtisztel a véleményével, legyen az bármilyen is, nem húzom le. Köszi az eddigieket is!
2017. aug. 15. 16:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!