Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy egy 4 éves kisfiút Arielnek hívnak, a kishúgának pedig teljesen hétköznapi neve van?

Figyelt kérdés
Tudom-tudom, semmi közöm hozzá, de előttünk van egy játszótér, mást nem hallok, mint Ariel így, Ariel úgy, felfigyeltem rá már jóideje. Azt hittem, valamelyik kislány. Tisztában vagyok vele, hogy az Ariel fiúnév, csak nem értem, mi visz rá egy szülőt, hogy egy kissrácnak ilyen keresztnevet adnak, a húga pedig "csak" Dóra. Általában vagy minden gyereküknek különleges nevet adnak a szülők, vagy egyiknek sem.

2017. aug. 15. 16:25
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
19-es! Részvétem.
2017. aug. 15. 18:08
 22/37 anonim ***** válasza:

Koszonom.

Szerintem ne torodj masok gyerekeinek nevével mindenkinek más tetszik ; tiszteletben kell tarni :)

19

2017. aug. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

"Ugyanis az eredeti mese egy meleg sellőfiúról szólt, akit Arielnek hívtak. És bizony nem volt szép végem"


Ezt honnan veszed? Az eredetiben is lány volt és nem volt neve. A vége tényleg szomorú.

2017. aug. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem gáz azon megütközni, hogy kinek mi a neve. Külföldön sok országban azt a nevet adod a gyereknek, amit akarsz, senki nem szól bele. És bizony születnek néha fura nevek, de senkit nem csúfolnak miatta. Akik itt megütköznek, azok akaratlanul is táptalajt adnak a saját gyerekeiknek, hogy csúfolják a különleges nevűeket.
2017. aug. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

Nem is pejoratív kérdésnek szántam.:)


Úgy tudom, hogy itt Magyarországon kislánynak is kisfiúnak is anyakönyvezhető név. A fiút sokkal később tudtam meg, mert ugye a Disney-s mese sokakat félrevezet.


Talán sokan innen tudják meg, hogy az Ariel fiú név a kérdésem kiírása által, mert elárulom, én is itt tudtam meg évekkel ezelőtt. Akkor már nem volt hiábavaló a kérdésem. A kisgyerek egyébként teljesen normális, aranyos, csak nagyon eleven, sokszor vannak a játszótéren, azért hallom állandóan. :)

2017. aug. 15. 18:49
 26/37 anonim ***** válasza:

És ha a nagypapa Ariel és a nagymama "csak" Dóra? Lehet, hogy innen erednek a nevek. Ami másnak különleges és ritka az van akinek teljesen hétköznapi névnek számít mert van az ismerősei között.

Amúgy ha esetleg találkozol az anyukánál kérdezz rá. Én tuti megkérdeztem volna, hogy honnan ez a névválasztás.

2017. aug. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
94%

Nekem személy szerint nem tetszik a név, de az anyukának biztos, ha ezt választotta.


Egyébként csak férfi név az Ariel itt Magyarországon. Nincsenek uniszex nevek, vagy lány vagy fiú.

2017. aug. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
49%

Lehet, hogy hivatalosan fiú név, de hogy tök nőies és egy sellő jut róla eszembe (aki egyébként nő), az is biztos. Nem csesznék ki a fiammal, hogy ezt a nevet adom neki.


A kérdésedre válaszolva, hogy míg az egyik gyereknek tök átlagos neve van, a másiknak meg nagyon különleges, az a véleményem, semmi baj nincs ezzel.

Soha nem értettem, hogy a testvér nevéhez illőt keresnek. Miért? Amikor bemutatkozik, akkor nem a saját neve a lényeg és hogy passzoljon a családnevéhez? De! Az se baj, ha egy kategória a két név és az se, ha nagyon különböző.

2017. aug. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
80%
Én meg azt hittem az Ariel lánynév :) nekem tetszik még ha nem is szokványos.
2017. aug. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk is hasonló a helyzet, csak fordítva. A kislányaink ritka nevet kaptak, a kisfiunk egyszerű, hétköznapit. Miért? Mert ezek tetszettek.


Az Ariel név viszont nekem sem tetszik, túl lágy, lányos.

2017. aug. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!