Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan, aki későn...

Van köztetek olyan, aki későn ment nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy eddig hatalmas hülye voltam és már rég el kellett volna mennem nőgyógyászhoz

rákszűrésre legalább, de egyrészt nagyon félek meg eddig nagyon ( a szűrést leszámítva ) nem is volt okom. Sose volt fertőzésem, mindig pontos a menstruációm és óveszerrel védekezek.

Most viszont muszáj lenne tényleg elmennem, mert 9 napja késik és bár, 3 negatív tesztet csináltam nagyon aggódom.

Aki volt már ilyen helyzetben annak mit szólt a doki? Amikor időpontot kell kérni mit mondjak? Egyáltalán muszáj vagyok elmondani a dokinak, hogy ez lesz az első vizsgálatom?

21/L


2017. aug. 15. 23:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
26%
09:07 Tudom, hogy mi az a rák, mivel orvosbiológiai kutató vagyok és ha értelmezed a mondatot, akkor rájöhetsz, hogy pont azt írtam, hogy a rákszűrés miatt megyek minden évben, holott más nem indokolná. És igen, a rák rossz dolog, mindnekit érinthet bla bla, de azt is tudjuk, hogy huszonéves korban mennyivel kisebb az esélye, hogy kialakuljon, mint 30, 40 felett
2017. aug. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

kedves 11es!


sehol nem írtam hogy neked szólt volna az írásom!!

de amúgy az igaz hogy kevesebb az esély rá huszonévesen..de azért volt már rá példa..

2017. aug. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
57%
az lemaradt hogy: azoknak reagáltam akik soha nem járnak ilyen szűrésre..
2017. aug. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudom miért az én válaszomat másoltad ki és reagáltál arra. De egyébként nem hiszem, hogy te minden fajta rákszűrésre jársz havonta, mert ugye tudod, hogy nem csak a méhnyakrák létezik?
2017. aug. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

akkor nem értem..mert aki azt írta az 70%os volt,te meg 68as!


de mindegy is!

A létező összes szűrésre én sem megyek el. de vannak olyanok amiket szerintem nem szabad kihagyni. főleg az olyanokat amik sokáig tünetmentesek.

És nem is értem miért baj ha azt tanácsolom hogy évente egyszer ki lehet bírni.

Illetve fiatal korban ezt a fajtát 2-3évente is elég szűrni

2017. aug. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
49%
Elso vagyok, kulfoldon lakom, es itt 3 evente ajanlatott a rakszures, 45 eves korig, utana evente. TB alapon nem is csinaljak surubben. Megsem magasabb a rakosok aranya mint Magyarorszagon, ugyhogy ezen ne vesszetek itt ossze.
2017. aug. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

En 29 evesen voltam eloszor, annyira beszari voltam, hogy evekig halogattam. Mondjuk 19 eves korom ota monogam kapcsolatban elek, a ferjemmel egymasnak elsok voltunk, panasz sosem volt, ilyen szempontbol szerencses vagyok, de azert illet volna mar korabban elmennem. Aztan terhes lettem, igy kenytelen voltam megjelenni a vizsgalaton, csinaltak rakszurest is, stb., utana tok idiotanak ereztem magam, hogy mi a feneert paraztam en evekig? Egyaltalan nem volt remes, mint ahogy azt elkepzeltem, es a doki sem harapta le a fejem, hogy eddig miert nem voltam, semmilyen megjegyzest nem tett, pedig en mar azt kepzeltem, hogy majd jol a fejemre olvasnak, de termeszetsen nem tortent ilyen. :D

Amugy nagyon fiatal vagy, de ha 35 lennel, akkor is nyugodtan megmondhatnad, hogy ez az elso vizsgalatod. :) Persze nem muszaj elmondanod, de jobb ha tudja, nekem is egyszerubb volt igy, hogy mondta, mit csinaljak.

2017. aug. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Aranyosak vagytok!

2017. aug. 25. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!