Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Voltatok már olyan helyzetben,...

Voltatok már olyan helyzetben, hogy a gondozók/óvónők/tanítónők/ figyelmen kívül hagyták a fontos kéréseiteket?

Figyelt kérdés

Mit lehet ilyenkor tenni? Az ember amíg dolgozik, a gyerek magára van utalva egy (szakképzett) felnőttel szemben. Egészséges gyereknek is lehetnek apró speciális igényei. Hogyan lehetne békés úton elérni, hogy ezekre odafigyeljenek? Szeretnék kérni tőletek konkrét tapasztalatokat, hogy tanulhassak belőlük. Én is leírom mindazt, ami a kérdésemet kiváltotta.


A nagyobbik gyerek kisiskolás. Alacsonyabb, gyengébb, mint a társai. Csúfolják, bántják. Oviban még egészséges önbizalma volt, ez rövid idő alatt távoli múlt lett. Az iskolaudvar viszonylag nagy. Aki keres, talál lehetőséget arra, hogy úgy üsse meg, amikor a tanítónő éppen nem figyel. Mi arra tanítottuk, hogy ilyenkor vagy fusson el, vagy ha minden kötél szakad, üssön vissza. A kisfiúnk az elfutást választja sokszor, de mivel a társai gyorsabbak nála, rendszeresen befut az úgymond "tiltott zónába", mert oda a többi nem megy utána. Tiltott zónának minősül az iskola előkertje, nyilván azért, hogy a növényeket ne tegyék tönkre a gyerekek, én ezt megértem. A többi ilyenkor nem megy utána, hanem jól megmondják a tanítónőnek, hogy a kisfiam ráfutott a virágokra. Hiába mentem be elbeszélgetni a tanárnővel, a gyerek még mindig úgy jön haza, hogy ő kap szidást a virágok miatt. De mégis mit kéne csinálnia?


A kisebbik bölcsis. Észrevettük, hogy amint hazaérünk vele rengeteget iszik. Kiderült, hogy a bölcsiben nem kap mindig inni, ha kér, mert "akkor túl sokszor kéne kivinni WC-re". Nem találok rá szavakat!


2017. aug. 20. 19:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Erre én is kivancsi vagyok.

Pl én kértem, ha pancsoltatják az udvaron őket, legalább zoknit adjanak rá(mindegyik gyereknek horzsolasos volt a lábfeje),, de a motorozas miatt plane cipő is kéne. Addig nem adtak rá semmit, mig szanaszét véresre nem lett törve pl a labujja a motorozástol es alig birt zárt cipoben menni mikor vittem bölcsibe.


Ugyanigy tuző napon sapkát sem adnak és naptejjel sem kenték oket. A szülő meg ne okoskodjon.


Ha felhorzsolta a könyökét, letagadták, hogy nem ott történt, hanem biztos otthon velem. Ebbol tanultam, hogy hazavitelnél azonnal láttamozni kell a gyereket es prezur esetén szolni aznap, hogy igy viszem haza.


Stn

2017. aug. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Vizet én es a többi szülő is mindig visz a gyereknek amikor megy érte. Nálunk ez igy van megoldva...
2017. aug. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Én az elején a szépen felvilágosítanám a tanárnőt, másodszorra kérdőre vonnám, hogy miért is olyan gyengeelméjű és rosszindulatú tanár létére, hogy egy olyan gyereket büntet, akit bántanak és menekül, és mivel a tanárra (őrá) nem számíthat, mint védelmező, persze, hogy keres vmi biztonságos helyet.

Megkérdezném, hogy mégis hogy gondolja megoldani a helyzetet, mert ugye nem akarja, hogy én tegyem, mert abban se neki, se a gyerekeknek nem lesz köszönet. Lehet, hogy a gyerekem amúgy is átíratnám, de mivel ez nem megy egyik napról a másikra, biztos, hogy az iskola nyakára járnék.

Persze az új suliban sem biztos, hogy nem fogják bántani, ezért beíratnám a gyereket vmi önvédelmi sportra, ahol olyan srácokkal is tud barátkozni, akikből bátorságot és erőt merít.


Velem ez megtörtént, én voltam az, akit mindig megtaláltak, csúfoltak, bántottak, szóval az ilyen tanárok és helyzetek miatt a bicska kinyílik a zsebemben, mert tudom, hogy a tanárok 95%-a sz-a-rik rá, az 5%-nak meg nincs kapacitása mindenre figyelni (főleg, ha nem őhozzá tartozik a gyerek).


Igaz a fiam még bölcsibe megy, de 3-3,5 éves korától biztos, hogy menni fog vmi önvédelmi sportra, pont azért, mert jelenleg úgy néz ki, hogy magának való, ráadásul kicsi, vékony. Inkább ő pofozza végig azokat, akik bántani akarják, mint én.

2017. aug. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Hát ezt én se hagynám, szegény gyerek mit élhet át? Bemennék és erélyesen kérném a tanítónőt, hogy lépjen. Ha nem, akkor suli után kapnám el a szülőket, hogy beszélgessenek el a gyerekükkel, mert én fogok.

Nagyon gáznak tartom, hogy sokan legyintenek az ilyen dolgokra. Nem kell, hogy kisiskolás terrorizáljon másokat, mert nem normális, mit fognak később csinálni?

2017. aug. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Egy módszer van, a megfelelő embernek a megfelelő ajándék/boríték.
2017. aug. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Szerencsére nem voltunk ilyen szituban, de én beszélnék a tanítónővel, és elmondanám azt is, hogy következő akihez megyek, az az igazgató lesz. A gyerekemnek megmondanám, hogy ne a tiltott területre fusson, hanem bármelyik felnőtt közelébe. Nem kell szólnia sem, hogy bántják, csak menjen a közelébe, ott úgysem merik bántai.


A bölcsisnél megkérdezném, hogy Ők mit látnak, mennyit iszik a gyerek, mert az a tapasztalatom, hogy otthon nagyon sokat iszik. Naivan, tele jóindulattal érdeklődök, hogy ez a bölcsiben is így van-e.

2017. aug. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Jajj, szegény nagyfiad! Állj a sarkadra, te vagy az anyja, menj be az igazgatóhoz, és mondd el neki, hogy többször szóltál a tanítónőnek,hogy terrorizálhák a gyereked, de nem tesz semmit!
2017. aug. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyszer szólnék a tanítónőnek,utána az igazgatónak,és kivenném a gyereket a suliból. De előbb egy fegyelmit még a "kedves" tantónéni nyakába varratnék. Csak hogy tanuljon az esetből.
2017. aug. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos mindenki védi a mundér becsületét. A tanítónők egymást, az igazgató őket. Ígéretek vannak, eredmények nincsenek. Nem akarnak foglalkozni a fiammal, vagy velem, olyannyira hogy ők maguk ajánlják az iskolaváltás lehetőségét. Legszívesebben a falra kenném őket, mégis elfogadom, hogy közben járjanak értünk a másik iskolában, mert ez a gyerek érdeke. A segítségükkel hamarabb mennek majd a dolgok. Éljen a szeptember! Mindjárt a nyakunkon van! Remélem szebb tanév van előttünk, mint ami mögöttünk van.
2017. aug. 20. 23:43
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Írasd be valami küzdősportra!
2017. aug. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!