Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Voltatok már olyan helyzetben,...

Voltatok már olyan helyzetben, hogy a gondozók/óvónők/tanítónők/ figyelmen kívül hagyták a fontos kéréseiteket?

Figyelt kérdés

Mit lehet ilyenkor tenni? Az ember amíg dolgozik, a gyerek magára van utalva egy (szakképzett) felnőttel szemben. Egészséges gyereknek is lehetnek apró speciális igényei. Hogyan lehetne békés úton elérni, hogy ezekre odafigyeljenek? Szeretnék kérni tőletek konkrét tapasztalatokat, hogy tanulhassak belőlük. Én is leírom mindazt, ami a kérdésemet kiváltotta.


A nagyobbik gyerek kisiskolás. Alacsonyabb, gyengébb, mint a társai. Csúfolják, bántják. Oviban még egészséges önbizalma volt, ez rövid idő alatt távoli múlt lett. Az iskolaudvar viszonylag nagy. Aki keres, talál lehetőséget arra, hogy úgy üsse meg, amikor a tanítónő éppen nem figyel. Mi arra tanítottuk, hogy ilyenkor vagy fusson el, vagy ha minden kötél szakad, üssön vissza. A kisfiúnk az elfutást választja sokszor, de mivel a társai gyorsabbak nála, rendszeresen befut az úgymond "tiltott zónába", mert oda a többi nem megy utána. Tiltott zónának minősül az iskola előkertje, nyilván azért, hogy a növényeket ne tegyék tönkre a gyerekek, én ezt megértem. A többi ilyenkor nem megy utána, hanem jól megmondják a tanítónőnek, hogy a kisfiam ráfutott a virágokra. Hiába mentem be elbeszélgetni a tanárnővel, a gyerek még mindig úgy jön haza, hogy ő kap szidást a virágok miatt. De mégis mit kéne csinálnia?


A kisebbik bölcsis. Észrevettük, hogy amint hazaérünk vele rengeteget iszik. Kiderült, hogy a bölcsiben nem kap mindig inni, ha kér, mert "akkor túl sokszor kéne kivinni WC-re". Nem találok rá szavakat!


2017. aug. 20. 19:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
79%

Az én véleményem az,volt tanítónőként,hogy nem bíznám az iskolaváltás intézését a sulira. Attól tartanék,hogy rossz színben tüntetnének fel minket a leendő iskolában,és akkor cseberből vederbe...

Mi a garancia arra,hogy ha elkezd a két diri beszélgetni arról,hogy miért kell másik suliba íratni a gyereket,nem fog elhangzani valami ilyesmi:áhh,mimóza a gyerek,állítja,hogy bántják a többiek,közben ő szegi meg folyton a szabályokat,mindíg letapossa a virágokat.

És kész is a terep arra,hogy megint ne vegyenek komolyan.

De ne legyen igazam.

2017. aug. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Hát nem befutni, mert ha letapossa a virágokat az tényleg gáz.


Megértem, hogy miért megy oda, és elsősorban az OKOT kéne megszüntetni, de megértem a kertész állásponját is, mert én is agyfszt tudok kapni, mikor letapossák a virágaimat. :)

Egyébként én már kivettem volna a suliból, ha az anyja lennék ;)


A bölcsisre nokomment, az is gáz helyzet.

2017. aug. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!