Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hölgyek, Anyukák? Párotok,...

Hölgyek, Anyukák? Párotok, férjetek mennyit törődik közös gyermeketekkel?

Figyelt kérdés

Kérlek őszintén!

Mi az amiket megtesz,és amiket nem. Időben mennyi időt vannak/vagytok együtt? Kb egy hétre bontva?!


2017. aug. 21. 13:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Légyszíves nemet ,és kort is írjatok, ill mennyi idős/ek a gyerek/ek.

Előre is köszönöm!

2017. aug. 21. 14:01
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Napi 1-3,5 órát vannak együtt illetve egèsz hètvègèn. HR vezető egy cègnèl, sokszor van bent tovább, ezèrt változó a hètköznapi együtt töltött idő. Mindent csinál a fiunkkal, törődik vele eleget (bicikliznek, játszanak, legóznak stb.). A fèrjem 32 èves, a fiunk 5 èves.
2017. aug. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Amikor született a fiunk 32F és 29N voltunk. A babával szinte semmit nem törődött, egyszerűen nem tudott vele mit kezdeni, a sírás kimondottan idegesítette.


Kb 1 éves korától egyre jobb a kapcsolatuk. Most 4,5 éves a fiunk, imádják egymást. Teljes mértékben egyenrangú szülők vagyunk, mindent meg tud tenni apa amit én (fürdetés, altatás, oviba vinni/hozni...stb).

Szóval nálunk kellett idő a férjemnek, de belerázódott az apaszerepbe. A sírást még mindig nem bírja (ha sérülés miatt van, gyorsan megvigasztalja, ha hiszti, kiborul), de ezt a gyerek is megtanulta.

Most sokat vannak együtt, mert férjem épp munkanélküli, a gyerek meg lebetegedett. Úgyhogy konkrétan non-stop. De sokszor ő megy érte oviba, és együtt vannak, amíg hazaérek. Hármasban is sok programunk van.

2017. aug. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Az egyetlen, amit nem csinál, a körömvágás, mindig fél, hogy megvágja a pici ujjait. Vagyis eleinte ezért nem csinálta, most már 2 éves elmúlt a lányunk, és a múltkor próbálta apja levágni a körmét, erre rászólt, hogy ezt anya szokta csinálni :D Amíg pici volt, kizárólag szopott, úgyhogy etetni nyilván nem etetett, meg éjjel is én keltem, ugyanezért: szoptatni kellett, apa azt úgysem tud. De mikor más volt a helyzet, és nem evés miatt kelt, akkor a férjem is ringatta éjszaka.

Ennyi, amúgy az első másodperctől kezdve fürdeti, pelenkázza, öltözteti, ringatja, játszik vele, viszi sétálni, miután már hozzátápláltuk, etette is. Kakit, hányást takarít, ha úgy adódik, szóval tényleg bármit megcsinál.


Időben nagyon sokat vannak együtt, de nem teljesen hagyományos az életvitelünk, én a lányom pár hetes kora óta dolgozom itthonról, a férjem meg 24/48-ban dolgozik, meg a szabadnapjain maszekol néha, de csak 2-3 órát, így ő is sokkal többet van itthon, mint egy átlag apuka. Én akkor dolgozom, mikor ő itthon van (nem minden nap azért), ilyenkor ő van a lányunkkal, mindent ő csinál. Heti 1x megyek be a munkahelyemre, a többi nap pár órát csinálom a dolgomat itthon. Amikor ő dolgozik, illetve munkából jön reggel haza, és pihenne, akkor meg én vagyok az ügyeletes. Szóval szerintem mi kb. egyenlő arányban vagyunk a gyerekkel, én talán valamivel többet a maszekolás miatt.


Mikor született a kislányunk, ő majdnem 26 volt, én 27 múltam, a gyerkőc most 2 év 2 hónapos.

2017. aug. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Könnyebb felsorolni, hogy mit nem tesz. Sose vágott körmöt és a lázkúp is rám maradt.

Ennyi.

Minden mást csinál, teljesen egyenrangú szülő. Persze meg van a munkamegosztás, hogy ki miben jobb. Neki pl.: hiszti nélkül megy a fogmosás; a hajmosás, szárítás, frizura pedig csak az én reszortom.

Kel hozzá éjjel, ha kell (még amikor csak szoptattam, akkor is kelt velem - ő döntése volt, ő hozta át a gyereket).

Etet, pelenkáz, fürdet, mesét olvas, játszik.

Imádja a lányunk, nagyon szoros a kapcsolatuk.

Órában? Hétköznap reggel félórát van velünk, este 5 után érkezik és 8 körül fektetünk, tehát kb. 3,5. Hétvégén ritka kivétellel egész nap együtt vagyunk. Időnként van különprogramja hétköznap (havi 1-2), vagy munka hétvégén. És én is kb. ennyiszer vagyok külön.

2017. aug. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
*a lányunk 2 éves múlt, mi pedig 33 és 34.
2017. aug. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

26 és 29 évesek vagyunk, a gyerkőc 4 éves. A kezdetek kezdetétől mindent megcsinált, aminek nem voltak fizikai gátjai (pl szoptatás). Pelenkázott, fürdetett, etetett, büfiztetett, játszott, sétálni vitt, lázatmért, stb. És mindez a mai napig is így van.


Napi nettó 1-2 órát biztosan együtt vannak, ha reggel indul munkába, akkor is van mindig szabad 5 perce bohóckodni kicsit a csemetével. Munka után van, hogy kettesben mennek bevásárolni, sétálni, játszóterezni, fagyizni.


A fürdetés az ő reszortja csecsemőkora óta, ezt fixen mindig ő csinálja, a lányunk igényli is. (ha esetleg nincs otthon fürdetésidőben, akkor persze én fürdetek, de mindig megkapom, hogy "Apa nem így szokta, Apa úgy szokta stb" :)


A többi dolgot felváltva csináljuk megbeszélés alapján.

2017. aug. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%

Tudtam, hogy az őszinteség megint le lesz pontozva. Itt csak idilli rózsaszín ködös sztorikat szabad írni, vagy a valóságot is???


Tudom, mindenkinek tökéletes férje van, csak az enyém ilyen...

De azért kösz a lepontozást. Legközelebb majd kamuzok valamit...

2017. aug. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nyugi, nyugi. Én mindenkinek zöldet adtam. Én valóban őszintén kérdeztem. Köszönöm a válaszokat!

Remélem jön még válasz.

2017. aug. 21. 17:30
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

Hmm...

Estenkent o furdet, etet. Ha o van az adott szobaban, ahol a gyerek, kicsereli a pelenkat, a ruhat. Betadinnal kenegeti a nyakat, mert osszeer a bore sokszor es csunya lesz. Le is vagja a kormet, ha o latja meg elobb. Ha esetleg este etet, nem felejti el a D vitamint beadni. Jatszik vele. Szerintem ennel tobb nem kell :)

Velem is sokat foglalkozik. Sokszor fozott o kint a kertben tarcsan, grillen stb, hogy nekem konnyebb legyen es ne maszatoljuk ossze a konyhat. Elviszi a szemetet. Feltorli maga utan a kovet ais furdoben, elmosogat, ha evett, jon velunk setalni :)

Hagy aludni, ha epp hulla vagyok :)

Imadom :)

Rendorkent dolgozik, 12 orazik :)

2017. aug. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!