Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak nekem vérlázító, hogy a...

Csak nekem vérlázító, hogy a főnököm leöregez gyerekvállalás terén? Hogyan kellett volna lereagálni? Plusz potyakérdés is.

Figyelt kérdés

valamiről feljött a téma és mondtam hogy szeretnék még gyermeket.

kisgyermekes 30 éves anyuka vagyok.

(kicsit közvetlenebb a viszony a kollegák és főnök között, napi szinten együtt dolgozunk és nem egy multi)


erre nagy hévvel, irdatlan határozott hangnemben és jó hangosan, mások füle hallatára, neki áll magyarázni, hogy de én már majdnem ki vagyok csúszva belőle, meg hogy a női szervezetnek "határideje" van.

példálózhattam én azzal, hogy minden női szervezet más, valaki 60-on felül szüli a tizediket, meg akármilyenek a génjeim, ne ő magyarázza már meg, hogy cisztás, miómás, vagy változó korú ösztrogénbajos leszek e 5 év múlva, stb,

fennhangon tartotta az igazát.

nekem sértő volt, pláne más (férfi)kollegák előtt, pláne hogy védeni sem tudtam magam.

persze alapvető hiba, minek osztom én meg a gyermekvállalási szándékom a főnökkel. kioktatás nem hiányzik. kérdés, hogy utólag mit lehet ilyenekre mondani neki, vagy ha megint feljönne a téma.


a potyakérdés:

ha félig meddig van bejelntve az ember, és a főnök közli hogy egy hétre nyaralni megy, azt kifizeti szerintetek, vagy egy hétre nincs fizetés?


2016. szept. 11. 21:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
úgy mondtam, hogy szeretnék még MAJD gyereket(évek távlata, és nem most)
2016. szept. 11. 21:41
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ebbe bele sem mentem volna. Kikívánkozott volna belőlem, hogy 1. nem veled beszélem ezt meg, ha nem bánod, 2. akkor beszélünk az én petesejtjeimről, amikor a te spermavizsgálati eredményeden már túl vagyunk.
2016. szept. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

A főnök beijedt, hogy elmész szülőszabadságra, és nem dolgozol majd. A férfi főnökök általában bunkók, nem érdemes velük foglalkozni.

A potyakérdésre nem tudok válaszolni, mert nem ismerem az illetőt.

2016. szept. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

De verlazito. Magyar munkahelyen egyebkent sem jo otlet gyerekvallalasrol beszelni mert ha ki kell rugni valakit te leszel az.


Jo hogy nem mondta el masoknak milyen vagy az agyban.

2016. szept. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Nekem van erre egy jól bevált mondatom: "Majd én azt eldöntöm".


Illetve, ha annyira közvetlen a kapcsolat, akkor be lehet nyögni, hogy csak azért mert neki már nem áll fel, a te szervezeted köszöni szépen, de tökéletesen működik.


Egyébként valóban nem érdemes ilyesmiket kitárgyalni a főnökkel. Másrészt azt már csak csendben jegyzem meg, hogy ilyen beszólás egy multinál sosem fordulhatna elő, mert a főnök pikkpakk az etikai bizottság előtt találja magát.



A bónuszkérdést nem értem. Ki megy nyaralni, ki nem dolgozik?

2016. szept. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

most a válaszok után leesett, hogy valóban az egóját sérthette, hiszen ő már biztos nem vállal(hat). öreg is és leszázalékolt.

ezek után tudom már, benyögöm neki, hogy hamarosan új kistestvérem lesz :D


a bónusz kérdés részleteiben: a főnök nyaralni megy, addig senki nem dolgozhat, mert csak vele dolgozunk. ergo, "otthon" kell ülni egy hétig, mert ő nyaral. és megtehetné, hogy nem fizeti ki(mert alapvetően jóval alacsonyabb jövedelemre vagyunk bejelentve)

2016. szept. 11. 21:55
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell fizetnie. Persze egy olyan cégnél, ahol félig-meddig vagy bejelentve...
2016. szept. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
69%

1. Asszem, én azzal ráztam volna le, mit pofázik, nem neki fogom szülni azt a gyereket... Most nem azt mondom, hogy örihari, mert vannak ilyen emberek, tudom, hogy bizonyos esetekben számíthatok rájuk, az agymenéseiket meg el kell engedni a fülem mellett.

Mellesleg van a női szervezetnek határideje, azt menopauzának hívják. Ha legközelebb azt mondja, hisztis vagy, legalább ráfoghatod az MP-re :) Ha úgy gondolja, egy 30 éves nőnek az még nem lehet... Akkor naugyenaugye :)

2. Megteheti, hogy állásdíjként csak a bejelentett béreteket kapjátok a leállás idejére. Miért ne tehetné. Csak a jóindulatán múlik, hogy kifizeti-e a fekete részt is. Ezt vele kell tisztázni.

2016. szept. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

ú de jó ötlet ez is, alkalmazom majd :)


igen, sajnos megteheti, hogy nem fizet, akkor lehet azt mondom majd válaszul, örülök, hogy (ki)segíthettem, biztos rászorult...(:D)

2016. szept. 11. 22:43
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Jaj,ez ilyen ötletbörze a főnököd fszságaira??

Egy gyökérnek aztán visszavághatsz bárhogy,nem fogja érdekelni. Nem alacsonyodnék erre a szintre! Legyen már eszed!

És igen,van,ami nem tartozik másra (gyerekvállalás), mert ha más is tud róla,még a végén úgy fogja érezni,van joga belepofázni!

Úgyhogy én megtartanám a 3 lépést,elvégre a főnököd és nem a haverod. Ezek után ne beszéljetek erről a témáról!

A bónuszkérdésben meg te vagy otthon,kérdezd meg kapsz-e fizetést!

2016. szept. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!