Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dolgozó anyukák! Karrier vs baba?

Dolgozó anyukák! Karrier vs baba?

Figyelt kérdés

Felfelé ívelő karrier mellett melyiket választanátok? Volt közületek, aki megbánta, hogy inkább babát vállalt, minthogy a karrierjét építette volna? Esetleg olyan, akinek hátránya származott a karrier szempontjából a babavállalás miatt?


Engem gyerekkorom óta arra neveltek, hogy ne hagyjam magam eltartatni, hogy gyakorlatilag féljek attól, ha egy férfival szemben kiszolgáltatott helyzetbe kerülök. És bár a férjemben bízom és kétlem, hogy miközben várandós vagyok vagy netalán a pár hónapos csecsemőnkkel vagyok otthon, elhagyna, mégis zavarna a tudat, hogy gyakorlatilag az ő jó szándékától függünk, miközben most jelenleg nagyon jó munkahelyem van (ami ritkaság, hogy őszintén szeretem is a munkám és elég jól meg is fizetik, a kettő együtt úgy veszem észre, nem túl gyakori itthon), félek, hogy ha itt hagyom 1-2 évre mert nyilván ha babát vállalunk, akkor a gyerekemmel is foglalkozni szeretnék, akkor ez úgy, ahogy van, félbeszakad. És nem a megélhetésem féltem, mert a férjem egyedül is jól keres, nyilván jól jön az én fizetésem is, de nem ettől függünk, inkább csak az önállóságom félek feladni, hogy olyan helyzetbe kerülök, mint a háztartásbeli anyukám, akin egész fiatalkori életemben láttam, hogy nulla tiszteletet és megbecsülést kapott, és még örüljön is hogy a semmire eltartják.


Dolgozó anyukák, nektek mik a tapasztalataitok? A karriereteket mennyire befolyásolta az új kis jövevény?


2017. aug. 25. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Semennyire. Ha nem maradsz otthon 3-6-9 évig, ha tartod a kapcsolatot a munkahelyeddel, ha képzed magad, ha valóban karriered van és nem csak munkád, akkor semennyire. Megvan erre a rutin, hogy milyen ütemezésben térsz vissza a munkába, tárgyalj erről is a munkahelyeddel.


A másik viszont az, hogy a KÖZÖSEN vállalt gyereketek életben tartása és nevelése alatt NEM a férjed jóindulatától függsz. Amit ő beletesz pénzben, te azt teszed bele terhességben-szülésben-szoptatásban-nevelésben-életben tartásban stb.


Ha ezt gondolod róla mégis, akkor alapjaiban van valami homokszem a kapcsolatotokban. Ha ő mondjuk -ne legyen így- szenvedne egy súlyos motorbalesetet, és egy év lenne a teljes felépülés, a te "jóindulatodra lenne utalva", és te "eltartanád" őt?


Gondold végig!

2017. aug. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mikor jott a gyerek utani vagyam, epp szakmavaltas kellos kozepen voltam, ezert ugy dontottunk, hogy varunk, en meg alig birtam kivarni, hogy legyen gyerekunk. Nem erdekelt az sem, hogy mi lesz az uj szakteruletrel, ahol szakmai tapasztalatot is kellett gyujtenem meg, es hogy lesz-e munkam egyaltalan, annyira ra voltam kattanva a gyerek-temara. Vegul kivartuk, hogy legyen munkatapasztalat, de ez inkabb a ferjem erdeme.


A fiam 5 honapos koraban ujra dolgozni kezdtem reszmunkaidoben (otthonrol, a munkam ezt szerencsere lehetove teszi), kozben kepeztem is magam. En is nagyon szeretem a munkam. Ennek ellenere utolag 1-1,5 eves koraig legalabb varnek ezzel.


Szerintem karrierje akarmikor lehet az embernek, gyereket meg altalaban 20-40 eves kor kozott vallalnak. En amugy akkor akartam vallalni, amikor mindketten, a ferjdm is es en is nagyon akartuk, amikor ez minden masnal fontosabba valt.

2017. aug. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én online marketinges vagyok, ha pár évre eltűnök a szakmából, gyakorlatilag kezdhetem elölről építgetni a várat. Szóval én tettem róla, hogy ne essek ki. Tulajdonképpen az első perctől kezdve dolgozom itthonról a baba mellett, eleinte nyilván csak annyit, amennyit muszáj volt a fennmaradásért (a szakmában, nem anyagilag), aztán idővel vállaltam többet.

Őszintén szólva irgalmatlanul nehéz volt, főleg az eleje, amikor még nem voltam ebbe belerázódva. Terhesen is itthon voltam már, de akkor megcsináltam a dolgaimat szép lassan a nap folyamán, amikor kedvem volt. Hát, miután megszületett a kisasszony, már nem így működött. A dolog nehézségét az adta, hogy ezt nem úgy kell elképzelni, hogy lepasszintottam a gyereket a nagyinak, vagy bébiszitternek, és meg nyomtam a melót, hanem mindig a gyerek volt az első, mindig én voltam vele, főleg mert igény szerint szoptattam, és mikor ő aludt, akkor dolgoztam. Most már 2 év 2 hónapos, már viszonylag sokat is dolgozom, meg másfél éves kora óta egy héten egyszer bejárok a munkahelyemre egész napra (ilyenkor az apja van vele), de itthon sokszor még mindig így megy, hogy amikor alszik, akkor dolgozom. Ezért ülök a gép előtt este fél 11-kor, és fogok is még vagy két órát. Mióta már nagyobb, és nem igényel annyira, heti kb. 2 délutánt végignyomok, amikor az apja itthon van, így nem kell minden este dolgozni. Már egész jól megszoktam a tempót, de néha hihetetlenül fáradt vagyok. Viszont cserébe nemhogy nem tört ketté a karrierem, hanem léptem is előrébb, jobban keresek, mint mikor terhes lettem, pedig még mindig nem állítanám, hogy teljes állásban csinálom.

Egyébként a családod előre helyezve, én maradok is home office-ban, majd ha a lányom oviba megy, a heti egy bejárást emelem kettőre.

Nem tudom, te mivel foglalkozol, és van-e hasonlóra lehetőséged, de ha van, érdemes megfontolni, főleg, ha tényleg ennyire szereted, amit csinálsz. És hát igen, az se egy utolsó szempont, hogy ha bármi van (nem feltétlen válás, csak a férj elveszíti a munkáját, vagy bármi), nem dől össze a világ.

2017. aug. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Nem függök a férjemtől,mert dolgoztam szülés előtt,CSED-et/GYED-et kapok + családi+ adókedvezmény+a fiam 6 hónapos kora óta dolgozom részmunkában,és nem ,nem szűnik meg amit felépítettél karrierben.

2017. aug. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!