Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 35 hetes kismami vagyok, gond...

35 hetes kismami vagyok, gond ha a héten elkezdem a málnalevél teát inni? Lesz valami bajom tőle ha elöbb kezdem?

Figyelt kérdés
2008. okt. 20. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Az én szülésznőm eleve azt mondta, hogy a 35. héttől igyam és szedjem a homeós bogyókat.
2008. okt. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt meg anno küldte nekem egy kollegina. . bemásolom neked:-)



Málnalevéltea



Szülés előtt mikortól és mennyit érdemes inni a málnalevélteából?Mi a hatása ennek a természetes anyagnak a szervezetre, miért könnyíti meg a szülést?



A málnalevéltea (3dl víz és 1 teáskanál szárított málnalevél) a szülés természetes előkészítésére használatos módszerek között annak ellenére az egyik legismertebb, hogy hatásmechanizmusát még nem tisztázta a tudomány. Mégis széles körben alkalmazzák, hiszen a gyakorlott bábák tapasztalatai szerint erőteljesen fellazítja a kismedence izomzatát, és így megkönnyíti a tágulást.


A málnalevéltea méregtelenítő és salaktalanító hatással is rendelkezik;az anyagcsere folyamatát a beleken keresztül serkenti, és salaktalanítással hozzájárul ahoz, hogy a szervezet egészséges maradjon. Hatásának titka valószínűleg az, hogy az intenzív bélmozgások ingerlik a méhet , s ez fokozza a méh izomtónusát. A várandósság 34. hetének végétől érdemes rendszeresen fogyasztani (napi 2 csésze tea elegendő). Szülés után is kortyolgathatjuk, hiszen a korai gyermekágyban esetlegesen lomhább bélműködést hatékonyan serkenti.


Véleményem, tapasztalatom:

Én is ittam, 40.héten szültem meg a kisfiamat. Ő az első babánk. 10:30körül kezdődtek a fájásaim, 16:15kor, fájdalomcsillapító nélkül, természetes úton hoztam világra Zsombit, 3,87kg-al. :-)

2008. okt. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, akkor ma el is kezedm inni :-)
2008. okt. 20. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!