Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férjetek, párotok hogy fogadta...

Férjetek, párotok hogy fogadta a hírt mikor megtudta, hogy apa lesz? (folyt. )

Figyelt kérdés

Mikor tudatosult ez benne,vagy mennyi idő kellett?Viselkedése miben változott veled kapcsolatban?(odafigyelőbb,segítőkészebb stb?)

Érdekelődik orvosi vizsgálatok után?Érdekli ez az új "téma",szóbahozza,beszélget erről?


2017. aug. 26. 18:02
 1/10 Norman Bates ***** válasza:
83%
Mi terveztuk a babat es mar 6 honapja probalkoztunk, igy nem erte ot varatlan meglepetes. Most vagyok 9 hetes, eljott velem a vizsgalatokra, latom rajta, hogy komolyabban veszi miota van szivhang.
2017. aug. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
5 és fél évet vártunk a babára. Ugyanúgy fogadta, mint én: kétkedve, de hihetetlen örömmel. Lassan 7 hónapos leszek, eddig egyetlen vizsgálatot sem hagyott ki, mindenben segít, támogat, kényeztet. :)
2017. aug. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Több év próbálkozás után, lombik előtti hónapban sikerült spontán. Már az évek alatt is mindenben mellettem állt, az összes vizsgálatnál, beavatkozásnál, műtétnél ott volt, támogatott, segített, mindig pozitív volt.

Mikor sikerült hihetetlen boldog volt, azóta is lesi minden kívánságom, a széltől is óv, még csak a 3. hónapban vagyok, de puszilgatja a hasam, beszélget vele. Utána olvas mindennek, éppen mi hogy fejlődik. Eléggé rosszul vagyok, a szagok miatt boltba se tudok menni, se főzni, bevásárol, főtt ételt intéz. Türelmes, megértő.

A 8. héten bent volt az ultrahangon, csillogó szemmel nézte, ahogy vert a szíve a babának. Alig várja kiderüljön a neme.

2017. aug. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11 hónap utàn fogant meg a babànk, pont mikor már kezdtünk igazán aggódni, hogy baj van velünk:) Én előbb hazaérek a munkából mint ő, egy ilyen délutánon csinàltam tesztet, mert furán éreztem magam, de álmomban sem gondoltam volna, hogy pozitív lesz a teszt.:) elrohantam a boltba digitális tesztet venni (sajnos előtte már volt fals pozitív tesztem), szinte egyszerre értünk haza. Gyorsan megcsináltam titokban, ott volt a plusz és a hetet is kiírta. Ezt a tesztet mutattam meg neki, először nem értette mert abszolút nem számított rá, aztán együtt sírtunk:) A 12 hetes ultrahangra jött el velem eddig, nagyon lelkes, nagyon várja ő is a babánkat. Mindennek utána olvas, foglalkoztatja minden ami a babával kapcsolatos. Velem türelmesebb, a hangulatingadozásaimon csak mosolyog, és próbàlja jól kezelni. A pocakom elkezdett gömbölyödni, ami nekem még kicsit furcsa, mert alapból is van rajtam kis túlsúly amit eddig takargattam ugye,de most már kismama nadrágot hordok,igy az első alkalmak kicsit furcsák voltak számomra, hogy a babás pocakomat nem kell, és nem is akarom takargatni, de azért mégis na..de folyamatosan kapom tőle a visszajelzéseket, hogy milyen aranyos pocakom van, és milyen szép kismama vagyok stb:) jólesik ez a törődés tőle!
2017. aug. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4 év után sikerült a baba, előtte volt egy vetélésem. Nagyon örült és nagyon aggódott ő is, hogy minden rendben legyen. Eljött a vizsgálatokra, minden ultrahangon ott volt. Végig óvott, nem hagyta, hogy megerőltessem magam. Közben költöztünk, felújítottunk, mindent ő intézett. Együtt választottuk ki a baba nagyobb dolgait is, ő festette ki a szobáját. Bent volt a szülésnél is, oda van a babánkért azóta is és már alig várja a tesót. Nekem egyébként meglepetést okozott ezzel mert bár mindketten akartuk a babát nem gondoltam, hogy ennyire lelkes lesz. :)
2017. aug. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
2 évig próbálkoztunk mire sikerült. Boldog volt és sokat simogatta a hasam. Majd a 9. héten elment a baba. Mindketten kikészültünk. Fél évre rá azt mondta, hogy válni akar. Ennek már 4 éve. Azóta újra nősült és 1 hónapja született meg a fia. Ő nagyon boldog és örülök ennek. Nekem azóta nincs senkim és összetörtem.
2017. aug. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálam is ugy volt az eleje mint az egyik válaszolónal.

Hazamentem délután a munkából és valahogy már a buszon éreztem h szerintem lakik bennem valaki.otthon volt egy teszt megcsináltam aztán elszaladtam még a DMbe h reggel is csinálják egyet.aztán este elalvás előtt mondtam neki.meglepődött és először nem is hitte el(vagyis szerintem nem tudta hova tenni a dolgot h csak igy hipp hopp 3 hónap próbálkozás után) aztán reggel látta a saját szemével a két csíkot!onnantól extrémen kellett magunkra vigyázni,ha nem tudott eljönni dokihoz mindig fel kellett hivni őt!végig aggódott jobban mint én!segítőkésznek nem igazán mondanám :D de nem is kellett.belerazodni az apaságba viszont nehezebb volt neki :)

Ja meg persze a kiskonyvet is mindig bújta szülésnél is bent volt (ami nem is volt kérdés Nála :) én meg persze nem ellenkeztem és újra bejönne)

Hát bízok benned h a te párod ia érdeklődik főleg ha tervben is volt/van a baba

2017. aug. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Mi nem terveztük, úgyhogy az első reakció: b***zmeeeg :D

Aztán persze örült, miután magához tért a sokkból. Azonnal elment vitamint venni, meg osztott-szorzott, hogy mennyi spórolt pénzünk van, mennyit kell még félretenni, meg ilyenek. És nagyon bújós lett, állandóan ölelget, puszilgat, nagyon cuki, imádom, de néha már sok. :D Persze örülök neki, inkább ilyen legyen, mint hogy magasról tegyen az egészre, meg lelépjen. Minden orvosi vizsgálatra elkísér, nem baj, ha nem mehet be, a váróban megvár. Érdekli is a téma, én többször hozom szóba, de ő is kérdez, meg beszél róla. Nagyon jó ember, jól esik, hogy ennyire törődik velem és számíthatok rá. :)

2017. aug. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon boldog volt. Fél éve próbálkoztunk akkor.

A viselkedése nem sokban változott, addig is nagyon figyelmes volt, segítőkész, kedves, csak azután már kettőnkre figyelt.

Jön velem vizsgálatokra, és szinte egyfolytában a babával vagyunk elfoglalva. Sokat simizi, mesél neki. Hamarosan megszületik. Apás szülés.lesz.

2017. aug. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elsőre alig fogta fel, mert megbeszéltük, hogy akkor próbálkozunk, és két hét múlva pozitív volt a tesztem. Nagyon örült, de látszott, hogy azt se dolgozta még fel, hogy nem védekezünk, nemhogy azt, hogy terhes vagyok. Csak 9 hétig tartott az öröm, kiderült, hogy ikrek lettek volna, de nem fejlődtek, elhalt mindkét embrió, műtéttel befejezték, mert magától nem indult meg a vetélés. Ezután lett egy sor nőgyógyászati gondom, egy apró félrekezelésből. Mikor azok megoldódtak, az utolsó kontrollon mondta az orvosom, hogy már minden oké, jövő hónapban jöhet a baba. Mint utólag kiderült, akkor már úgy 2 napja terhes voltam :D hitetlenkedve fogadtuk mindketten, mert nem számítottunk rá, azt hittük, még nem jöttem ehhez eléggé helyre. Aztán féltünk, hogy megint vetélés lesz, csak nagyon óvatosan mertünk örülni. Akkor nyugodtunk meg igazán, mikor nőni kezdett a hasam (elég korán, 14 hetesen simán látszott), meg mikor már éreztem a mozgását. Innentől a férjem nagyon várta, beszélt hozzá, simogatta a hasamat, minden vizsgálatra jött velem stb. Eltelt a szülés óta több, mint 2 év, szerencsére apának is pont ilyen odaadó, imádja a kislányunkat.
2017. aug. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!