Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, a három éves...

Mit csináljak, a három éves kislányom mindig rosszul van az autóban?

Figyelt kérdés
Nemsokára egy kicsit hosszabb útra kell mennünk autóval (kb.1 óràs út). Eddig akàrhova mentünk már 10-15perc után telehányta az autót, és nem is hagyta abba egész úton. Tanácsokat szeretnék kérni, hogy ki hogyan védekezik ez ellen. Milyen készítményt adtok a gyerekeiteknek illetve milyen eszközökkel véditek a gyerekeket és az autót? A válaszokat előre is köszönöm!

2017. aug. 27. 08:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%
A Daedalon szokott segíteni.
2017. aug. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
80%
Nincs valami az autóban, ami ezt kiválthatja? Nálam volt bent egy illatosító, az miatt lettem mindig rosszul.
2017. aug. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos én is i,yen voltma, még serdülő koromban is rosszul lettem, illetve ma sem szeretem a szerpentineket. Segített ha minél többet aludtam út közben. Ma is becsukom a szemem és próbálok relaxálni ha érzem, hogy közeledik a baj.
2017. aug. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%

Én is ilyen voltam, volt egy kb 10 éves kihagyás, de ismét rosszul vagyok, főleg ha hátul ülök!

Tényleg sokat számítanak a szagok egyébként! Nekünk volt olyan gumiszőnyeg amitől minden alkalommal hánytam mikor kocsiba ültem (ki is lett dobva mikor kiderült, hogy attól), de az illatosítókat sem bírom. A sofőr vezetési stílusán is sok múlik szerintem!

2017. aug. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Illatósító nincs az autóban, és csiga lassúsággal megyünk. Próbálom altatni közben, de akkor is rosszul van. Mivel pici, ezért a dedalon nem ajánlott. Minden alkalommal minden tiszta hányás beleértve magamat is. Végig zacskót tartok elé,de hányás alatt mindig eltiltja.
2017. aug. 27. 09:21
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
2017. aug. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%
Nekem szemtakaró kell, nem is vezetek pont ezért. Nálam a fény-árnyék változása okozza, az út széli fák, stb.
2017. aug. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Varga Péte4 ***** válasza:
85%
A rosszullétet többek között az okozza, hogy a szem és az egyensúlyszerv egymásnak ellentmondó információkat küld az agynak. Próbáljátok meg középre ültetni, hogy láthassa az utat, plusz valami trükkel rávenni, hogy figyeljen is. (segíts apának/anyának vezetni ki lát először piros autót stb.) Természetesen, kerülni kell a hirtelen irány- és sebességváltozást, a kanyarokat a szokásosnál lassabban bevenni.
2017. aug. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%

Igen, jol irja az utolso. A fulben levo egyensulyi szerv es a szem nincs osszhangban.

Fontos hogy mindig tavolra nezzen. Kozelre nem szabad. Vagyis ne nezegessen ut kozben se mesekonyvet, se telefont es ne legyen nala jatek sem, amivel babral.


Jo otlet a figyelemeltereles is. Az autok figyelese, a lampak. Szoljon o ha piros lampat lat, es ha zoldre valt. Mindig elore nezzen, a forgalmat az utat.


Az h mar elore felkeszulsz, nem jo, es ahogy irod teljesen felesleges is, mert igy is telehany mindent. Akkor ne emlegesd neki, h ha rosszul van itt a zacsko, stb. Kapd elo ha kell es ennyi. (javaslom a zacskot egy pici homokozo vodorbe tenni, igy stabilabb)


A Dedalont kup formajaban lehet adni 3 eves gyerkocnek. Lenyugtatja, valoszinuleg be is alszik tole. A lenyeg h indulas elott fel oraval minimum add be neki.


Egyebkent szolni nem szokott h ki akar szállni? (az en lanyom 1,5 eves, de szol ha kezd rosszul lenni) ilyenkor picit megallunk, mozgunk par percet, aztan irany tovabb.

2017. aug. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
87%

Az én egyik unokám is ilyen. Volt, hogy még az udvarról sem gurultak ki, már hányt.

(Amúgy elképesztő, hogy miket művel otthon, játszótéren, strandon. Mindegy, hogy fejjel lefelé lóg, vagy milyen magasságban van; óriáscsúszdától alig lehet elvonszolni; semmi baja.)


Az segített, hogy elől ül, többen is ezt tanácsolták. (Gyermekülésben – jogszabály szerinti megnevezéssel gyermekbiztonsági rendszerben – ez szabályos. Ígyis-úgyis abban kell lennie.)

Egycsapásra megszűnt a gond.


Hosszabb utakon, egy idő után, sokallta a sebességet. Hányingere nem volt, de többször kérte a lassítást. Ez azért nem volt jó.

A gyerekorvos arra gondolt, hogy mivel a levegőben lóg a lába, a bekötés ellenére bizonytalannak érezheti az egyensúlyi helyzetét. Javasolta, hogy próbáljanak a szülei, valami támaszt alátenni. A fürdőszobai fellépője éppen megfelelő volt. És az orvos tippje is, azóta autópályán sincs egy szava sem a sebesség miatt.


Persze, nem tudom, hogy nálatok ilyen megoldások segítenek-e.

2017. aug. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!