Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » El lehet úgy költözni, hogy...

El lehet úgy költözni, hogy attól még a szülők a gyámjai az illetőnek?

Figyelt kérdés
Barátnőm hozzánk szeretne költözni, mivel ahova járok iskolába az neki jobban megfelelne, hiszen könnyebb és már ismeri az osztálytársaimat is. Viszont 100 kilométerre lakunk egymástól. Az én iskolámba csak úgy iratkozhat át, ha gyámhatóságra elmegyünk. Na, azt szeretném kérdezni, hogy úgy meg lehetne-e oldani, hogy továbbra is a barátnőmnek a gyámjai a szülei lennének és ne kelljen róla lemondani. Hozzánk költözne, hétvégén visszajárnánk persze, csak minden pénz és egyebek a szüleihez menjenek. Ja, és körülbelül ez a folyamat mennyi időt vehet igénybe? Mik a teendők? Válaszokat előre is köszönöm. 17/L

2017. aug. 30. 13:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég fura. Nekem se kellett gyámügy ahhoz, hogy egy másik városban tanuljak. Kollégista voltam, de akár a mamámnál is élhettem volna, senki nem kérdezte meg hogy hol lakok.

Ja és ez 16 éves koromban történt. Elköltöztünk és maradtam a városban kollégiumban.

2017. aug. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Értem, de mivel nem kollégiumban lakna ezért megint más, én neked az egyik vérszerinti hozzátartozódhoz kellett menned, de mi barátnők vagyunk.
2017. aug. 30. 13:39
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Itt másfelől fúj a szél. Nyilván sokat van nálatok és épp 17 évesen középsikolá vége fele akar váltani sulit 100 kmre....hm
2017. aug. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
10. végén eléggé máshogyan sikerültek a jegyei, nem úgy, ahogyan azt szerette volna és nehéznek találja azt a suliját. Mivel az én osztályomat már ismeri és a sulira is van "rálátása" ezért jönne ide.
2017. aug. 30. 13:47
 5/18 anonim ***** válasza:

El lehet költözni, ha a szülei 100 %-ban támogatják benne. Ekkor fel se merül a gyámhatóság.


De itt valami bűzlik.

2017. aug. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A másik suli csak így veszi fel, mert hogy messze vannak a szülők és nem akarnak bajt? Mi bűzlik ebbe?
2017. aug. 30. 14:12
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez buzaság. Nem tudt honnan vettétek ezt s gyámhatóságos dolgot.

Oszttársam 80 kmre lakott a sulitól. Soha senki nem kérdezte h honnan jár iskolába v h hogyan.

Az anyjaéknál volt a lakcíme, de sokszor tőlünk ment suliba ( nálunk aludt, ha 8-9óránk volt) h ne kelljen annyit buszoznis.

Az iskola pont letolja h honnan, mivel jár be.

Mivel az iskola szabadon választható, így nem kell a körzetibe járnia.

Szóval nem értem h mi a gondotok

2017. aug. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A gondunk, hogy az igazgató azt mondta, hogy csak így hajlandó őt felvenni. Mi sem értjük, de semmi másik megoldást nem tehetünk, ha csak így lehetséges szerintük.
2017. aug. 30. 14:34
 9/18 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, hogy a másik suli csak így veszi fel.


De az nem működik, amit ti valószínűleg kitaláltatok a szülők ellenében.


Nem költözhet csak úgy oda, csak ha a szülei belemennek.

Ha nem mennek, de ragaszkodik hozzá, akkor jöhet a képbe a gyámhatóság, de ők meg csak úgy engednék, ha 1) az az iskola nem jelent visszalépést (mivel állításod szerint gyengébb, így máris bukta), 2) ha a te szüleid vállalnak minden felelősséget, de ezt nyilván nem akarják, ha már kiírtad ezt a katyvaszt.

2017. aug. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Szóval, az ő szülei belementek és már voltunk is a sulinkban, akkor nem is volt ilyen gond, azt mondták elég egy családsegítős papír, amivel igazolva van, hogy az én szüleimnél tartózkodik. Aztán átment a pótvizsgán és az igazgató akkor mondta ezt. Az én szüleim is belementek már. Mi is hülyeségnek tartjuk az egészet, de gyakorlatilag nem tehetünk semmit, mert nem rajtunk múlik.
2017. aug. 30. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!