Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesen érdemes Angliába...

Terhesen érdemes Angliába költözni?

Figyelt kérdés

A párommal elhatároztuk, hogy Angliába költözünk. Most 12 hetes várandós vagyok.

A párom már élt kint néhány évet, ő jól beszéli a nyelvet, és én is kicsit elpötyögök.

A terv az, hogy ő előre megy, barátai segítségével szerzett munkahelyre, én pedig követem őt kb 2 hónap múlva.

A kérdésem az, hogy mivel már akkor nagy pocakos leszek, nem kezdenék el dolgozni kint, így számíthatunk-e valami segélyre? A lakásbérlést meg lehet-e oldani úgy, hogy páromnak is csak pár hónapos munkaviszonya lesz, mert nem szeretnék egy olyan házba szülni, amit idegenekkel kell megosztani.

Végül van egy kutyánk és egy cicánk, akik mindenképpen velünk költöznének. Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Köszönöm a válaszokat!



2015. okt. 5. 11:01
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Par honapos munkaviszonnyal semmire sem lesztek jogosultak, csak a heti 20 Fontos csaladi potlekra.

Miert gondolod, hogy kijottok, nem dolgoztatok itt, es majd az adofizetok fizetik a lakasotokat ??

Ez mar reg nincs igy ... szerencsere !

2015. okt. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
53%

Aha, mi miután kiköltöztünk lett terhes a párom. Sajnos nem tudtuk megtartani mert kb semmi sem jàrt volna, kisbabát pedig nem akartunk a semmire vàllalni tömegszàllàson, szigetelés nélküli házba, télen hideg, penészes szobàba.

Tapasztalatom szerint Anglia a leg gàzabb hely (azon belül is London) lakhatàs szempontból egész Európában.

2015. okt. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Segélyt nem kapsz, ellenben fizethetned a jó magas biztosítást. Lakás, ház bérlése egyedül kizart, nagyon drága. Állatok kivitele sokszor bonyolult, időnként karantenra is szükség van.
2015. okt. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Lakàst mi 1 évig nem is tudtunk bérelni, csak szobát, mert mindenhol min.1 éves angol jövedelemigazolást kértek lakáshoz.

Melyik városba mentek és mivel foglalkozik a pàrod?

2015. okt. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

mire fel kapnál bérmit is?

talán adjanak egy szép kertes házat mert te kikötlözöl?

2015. okt. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

A nyugatnak ma már elege van az élősködő emberekből. Mégis: ki fizetné neked a lakást, gyereknevelést,állatfarmtartást? azok, akik ott élnek,gályáznak már régóta?

"mert nem szeretnék egy olyan házba szülni, amit idegenekkel kell megosztani. "

És gondolod, most, amikor a bevándorolók tömege fullad, trancsírozódik szét az alagútban ez valakit érdekel?

Maradjatok itthon a seggeteken. Ők sem akarják hazájukat idegenekkel megosztani.

2015. okt. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
93%
Ezt én sem értem hogy mire fel kapna valaki kint támogatást ha akkor költözik ki. Akkor mindenki oda járna szülni, már csak a segély miatt is.
2015. okt. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem ha ezen gondolkoztok akkor a párod valami magasan kvalifikált munkát végez magas fizetésért és vidékre költöztök és nem az van hogy Londonban mosogat minimálbérért.

Ha így van akkor esetleg van esély lakás bérlésre a magas jövedelem miatt, de segélyt akkor sem kapsz.

Ha viszont valami alap melót végez Londonban és erre alapoztok akkor vegyétek meg a repjegyet a visszaútra is.

2015. okt. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

A kutyának és a macskának kb. már most neki kellene állni intézni a hivatalos papírjait ahhoz, hogy kivihesd őket. Mindkét állat számára útlevelet kell igényelni, amihez igazolni kell, hogy mindketten rendelkeznek chipel, van oltási kiskönyvük és minden eddigi kötelező védőoltást megkaptak, az útlevél kiállítása pedig nem egy gyors mutatvány (hetek, néha hónapok). Még ezután se ritka, hogy utána külföldön karanténba kerülnek az állatok és megfigyelik őket, hogy valóban egészségesek-e.


Egyébként mire fel gondoltad, hogy segélyt kapsz, ha egy percet se dolgoztál Angliában? Az, hogy a párod már dolgozott kint, senkit se érdekel, elvégre nem ő fog szülni, hanem te... Ő ugyanúgy dolgozik majd tovább, ergo, nincs szüksége segélyre. Neked lenne rá szükséged, de neked meg nem jár, hiszen nem puszira osztogatják, hanem előtte igenis le kell tenni ott is valamit az asztalra. Nem igazán értem a logikát. Tényleg úgy gondoltad, hogy ott mindenkinek azonnal segélyt adnak, aki odakint pottyantja ki a babáját? Ott sincs ám kolbászból a kerítés...

2015. okt. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben a baba érdekében nem vállalkoznék ilyesmire.
2015. okt. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!