Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Ti óvodátokban is szinte...

A Ti óvodátokban is szinte mindenki ingyen étkezik?

Figyelt kérdés

Ha esetleg tudjátok, hogy hány fős csoportból, hányan fizetnek?


Arra vagyok kíváncsi, hogy kb milyen mértékben tudják a családok igénybe venni ezt a támogatást.


2017. aug. 31. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%

talán csak 3-4en fizettünk a 27 főből

de amúgy nem volt mindenki jogosult rá..

szóval ha leellenőrzik akkor lehet lebuknának..

(mi inkább fizettünk)

2017. aug. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk bölcsődében szintén a 12 főből körülbelül hárman fizetünk csak. Én is úgy látom, hogy sokan nem feltétlenül jogosan veszik ezt igénybe sajnos.
2017. aug. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
A fiam egy 2. kerületi oviba jár, kivétel nélkül mindenki fizet ebédet. Én pont tegnap fizettem be a szeptemberi ellátásáért a 10 ezer forintos csekket. Gondolom, a kerület meghatározza a dolgot. A második.kerületben nincs a családoknak igazán anyagi gondjuk, bőven az egy főre jutó minimum fölött keresnek.
2017. aug. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos nem tudom megmondani, hogy nálunk hányan étkeznek ingyen, és hányan nem, de az én fiam igen (egyedül nevelem, nincs annyi jövedelmem).

Olvastam, hogy helytelen a joggyakorlat, amely szerint sok intézmény jövedelemigazolást kér a szülőktől, hogy megállapítsák a jogosultságot, a mi ovinkban sem kérnek, de ettől függetlenül én kértem a munkahelyemen és le is adtam az oviban, így legalább az én lelkiismeretem is tiszta, és ők is látják, hogy valóban jogosultak vagyunk rá.

2017. aug. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
20ból 3an fizettek tavaly. Neveztségesnek tartom.
2017. aug. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%

Nálunk se sokan fizetnek. Falusi ovi, 60 gyerekből kb 10.

De érdekes, hogy mindenki tudja, hogy mennyien jogtalanul veszik igénybe. Nálunk pl azt hiszik, hogy csalunk, mert a férjem rendőr, én meg bankban dolgozom. Nah igen De az elmúlt egy évben alig dolgozott a férjem, mert a gyed alatt rengeteg szabija felgyűlt, p volt a fiunkkal is táppénzen és ő is volt beteg (határról hazahozott egy olyan fertőzést, hogy az egész család kórházba került), neki a veséje majdnem ráment. És én is sokat voltam táppénzen (eleg súlyos nőgyógyászati gondok miatt), így én sem kapok mást, csak alapfizetést és táppénzt. Így bőven jogosultak vagyunk rá. A bankban ugyanis ha adott hónapban voltam tp-n, akkor nem adnak jutalékot, bónuszt stb...

2017. aug. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

nálunk a 26főből kb a fele. Ezek között vannak nagycsaládosok, HH-s, és HHH-s gyerekek is.


MI is igénybe tudjuk venni, 3kisgyerekünk van.

2017. aug. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Azert ha belegondolunk kozel 100 ezer ft az egy fore eso hatar (ha jol tudom).

Ha egy negy fos csaladrol beszelunk akkor 400 ezres jovedelem alatt nem kell fizetni.

Ha anyuka a gyedre kap kb 100.000.-t, akkor apukanak kozel netto 300-at kell kersnie.

Nem sok helyen keres az ember ennyit.

Ezert van az h sokan nem fizetnek.

Ami szerintem teljesen eletszeru.

2017. aug. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
3-4-en fizettunk, 22 fobol, budapesthez kozeli varos
2017. aug. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
27-ből 3-an fizetünk. Sokan csalnak.
2017. aug. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!