Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez nagyon csúnya dolog lenne?...

Ez nagyon csúnya dolog lenne? Ingyen kaja kérdés.

Figyelt kérdés

Férjem minimálbérre van bejelentve, de többet kap kézhez. A bejelentett szerint jogosultak lennénk az ingyen étkezésre a gyerekeknek. Azon morfondírozok megigénylem, de közben meg a fene nagy becsületem nem engedi.

DE:

Amit tudni kell, nálunk a közkonyha nemhogy silány, erről már az újságok is témáztak, hanem gusztustalan-sőt veszélyes is. Nem részltezném, de az biztos, hogy a börtönkonyhát bezárnák, ha ilyen állapotban lenne. Az étel ehetetlen. Sajnos olyan kezébe van, aki nagyon befolyásos, többször bezárásra ítélték, de valahogy mégis elsumákolták. Legtöbbször küldök ebédet a gyerekeknek, de amikor túlórázok, képtelenség, egyszerűen nincs időm főzni. Heti min 2 nap amit ott esznek. De például utoljára egy hét is volt betegségem miatt. Erre jó.

Azt is tudom, hogy sokan igénylik, tudom azt is, hogy pici pénz ahhoz képest, amennyit a "nagyok" zsebre tesznek.

Őszintén sajnálok a gyerekek kajájára 10ezreket otthagyni, úgy, hogy tudom mit tesznek ki eléjük.

Amivel bátorítanám magam erre, hogy tudom azt is hányan igénylik és hányan a kocsmnába költik el a maradék pénzüket. Én visszafordítanám a gyerekekbe

De a lelkiismeretem mégsem engedi. Viszont tényleg sajnálom kiadni minden hónapban ezt a pénzt erre a kosztra

Ti mit tennétek_?


2016. dec. 20. 12:55
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
78%
Már így is adót csaltok, akkor nem mindegy a becsületednek? Igényeld meg.
2016. dec. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 A kérdező kommentje:
Nagyon okos válasz volt. Nem csalunk adót. Először járj utána, hogy vannak adómentes bevételek is bizonyos munkakörökben
2016. dec. 20. 12:59
 3/69 A kérdező kommentje:
Adómentes jövedelem bocsánat. Bér papíron így van feltüntetve.
2016. dec. 20. 13:01
 4/69 anonim válasza:
72%

Először szerintem nézd meg, milyen az ingyenes kaja. Lehet az is onnan van.

Másodszor pedig szerintem nyugodtan igényeld meg. A minimálbér nem sok, az h picit többet kaptok, tökre mindegy. Senki se tudja, csak aki most elolvassa a kérdést,de mi nem ismerünk. Szóval nem kell attól rettegni h vki bemondja... igényeld meg és meglátod jobb lesz e

2016. dec. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 A kérdező kommentje:
Persze ugyanonnan van. Csak ha megigénylem a rendszeres gyermekvédelmit, azt hiszem ez a neve, akkor ezzel együtt jár, hogy nem kell fizetni az iskolai-óvodai étkezésért.
2016. dec. 20. 13:03
 6/69 anonim ***** válasza:
70%
Igényeld meg, azt a pénzt meg költsd a gyerekeidre. Nekünk ingyen jár, nagycsaládosok vagyunk, senkinem kérdezi, mennyit keresünk.. Ha ennyi van papíron, hát ennyi. Egyébként pedig feltűnően sokat kérnek olyan ételekért, amit a gyerekek sokszor meg sem esznek..
2016. dec. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
46%
Ehhez nem kell gyermekvédelmi, ha fejenként kb 90nél kevesebből éltek, oviban eleve ingyen van, azt hiszem, iskolában féláron.
2016. dec. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 A kérdező kommentje:
Nagycsaládosoknak nem féláron jár?
2016. dec. 20. 13:09
 9/69 A kérdező kommentje:
Tanárok is panaszkodnak , hogy silány a minőség. Minap később értem be az ebéddel. Megnéztem a húst. Nem tudtam elrágni, mócsing volt. Ezt adják a gyerekeknek, amit mi már a kutyának adunk, mert egyszerűen nem rágható.
2016. dec. 20. 13:10
 10/69 anonim ***** válasza:
75%

A rendszeres gyermekvedelminel az osszés bevételt nézik, tehát a férjed munkabere, a te jövedelmed, tgyas, gyed, gyes, csaladipotlek. Nézik a vagyoni helyzetet is, tehát autó, lakás, ház - ha bármelyik van, nagy eséllyel elutasitanak. Sok esetben készül kornyezettanulmany és ha ott nem úgy látják, hogy a jövedelemnek megfelelő a helyzet, megintcsak nem kapod meg. Emellett a kérelmen fel van tüntetve, hogy buntetojogi felelosseged tudataban kijelented, hogy az adatok a valóságnak megfelelnek.

Ha nem jónak étel, semmiképp nem igenyelnem meg. Visz szendvicset, este meg észtek főtt ételt

2016. dec. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!