Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 és fél hónapos a babám,...

3 és fél hónapos a babám, vettünk egy me tai hordozót már most nagyon szereti. Van itt valakinek még me tai hordozója? Jobb mint a sima kenguru?

Figyelt kérdés
2017. szept. 5. 11:06
 1/5 jafnrétti ***** válasza:
100%

A sima kengurunál szinte minden jobb :)

Mei tai-t mi is használtunk, amíg állni nem kezdett a fiam, akkor váltottunk csatos hordozóra. Nagyon szerettük. Eleinte elöl hordoztam vele, aztán ahogy egyre nehezebb lett, összeszedtem a bátorságom, és hátra kötöttem, pár napig nagyon fura volt, hogy nem látom, de aztán tök jól megszoktam, ő meg élvezte, hogy onnan aztán végképp mindent lát. Most másfél éves, a mai napig szoktam hordozni, ha olyan helyre megyek, ahol nehézséget okoz a babakocsis közlekedés (lépcsők, vacak járdák, stb), mivel vele még nem igazán lehet sétálva közlekedni (baromi önfejűen közlekedik, de a kezemet nem hajlandó megfogni).

Nagyon szép emlékeim vannak a mei tai-os hordozásról, olyan jól rásimult a hátára, olyan jó összebújós érzés volt. Ja, és a férjem is sokat használta, neki is nagyon bejött a dolog.

És persze a sima kenguruhoz képest rengeteg előnye van, például a széles terpesz és a puha anyag, ami sokkal jobban támasztja a baba gerincét, na és nem utolsó sorban a hordozó személynek is kényelmesebb.


Viszont azt meg kell jegyeznem, hogy a mei tai-t csak ülni tudástól ajánlják hivatalosan, hiába van az beleírva, hogy 3 hónapos kortól. Ilyenkor még inkább a kendőket javasolják. De te döntesz, neked mekkora kompromisszum fér bele. A kengurunál mindenképpen jobb választás. Én is korábban kezdtem mei tai-t használni, mert hosszú kendőt nem tudtam kötni, a karikás kendő meg a féloldalassága miatt a gerincferdülésemmel párosulva kicsinált egy idő után, úgyhogy muszáj volt váltani.

2017. szept. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is van, 3hónapos korában vettem, de túl pici volt hozzá, így félreraktam. 4,5 volt, amikor el tudtam menni vele egy olyan 50 perces útra, el is aludt benne. De nem használjuk túl sûrûn, nyáron nagyon meleg volt hozzá, és azért nem lett a fiam kedvence, hamara nyûgödködni kezd benne.


Elsõ, te mikor raktad hátra elõször?

2017. szept. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 jafnrétti ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem, talán 5 hónapos kora körül, de lehet, hogy valamivel előbb.
2017. szept. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

mindenképpen jobb, mint a kenguru.

mi is 3 hónapos babával kezdtük használni, de hatalmas volt még a mt terpesze neki. mondjuk néha muszáj volt, ha pl boltba szaladtam le vagy a szemetet kellett levinni.

igazából akkortól nőtt bele, amikor már bátran hátra tudtam kötni.

2017. szept. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kengurunál tényleg bármi jobb. De ilyen picinek még nem való a mei tai sem. Hordozós klub nincs a környéketeken? Érdemes lenne elmenni, próbálni, esetleg kölcsönözni.
2017. szept. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!