Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen drága egy hordozó...

Miért ilyen drága egy hordozó kendő vagy csatos hordozó? Mi kerül ezeken ennyibe?

Figyelt kérdés

Csak nézem, hogy 20 ezertől kezdődik használtan. De láttam már 70-80 ezerért is hordozó eszközt.

Arra se lehet fogni, hogy kézműves termékek, mert sorozatgyártásban is készül.

Egy ugyanilyen anyagfelhasználású kenguru 3-5 ezer.

Kicsit az az érzésem, hogy csak azért, mert a kenguru most amolyan közellenség lett, a csatos és karikás kendő meg divatba jött. Akkor is megveszik, ha annyiba kerül, mint egy használt Suzuki.


A hordozókendő konkrétan 4 méter abrosz. Teljesen ugyanaz a szövése!

Ha annyira jó és egészséges a babának a kendőben hordozás a babának, akkor nem az kéne hogy legyen a cél, hogy minél többen használják?

Mert jelenleg igencsak úri mulatságnak tűnik 30 ezer egy olyan eszközért, amit pár hónapig tudunk használni.



2017. jún. 16. 10:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Akkor ne vedd meg. Nem kötelező. Ha szerinted ugyanolyan, mint az abrosz, akkor vegyél azt és hordozd abban a gyerekedet.
2017. jún. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

:) mert a legjobbat akarja mindenki a gyerekének, és ez rohadt nagy biznisz.

Ugyan úgy mint a babakocsi, vagy egy cumisüveg.

Azért ennyi, mert megvesszük.

Ha nem venné meg senki ennyiért, olcsobban adnák. Hátha úgy elviszik.


Pl egy menyasszonyi smink 15e, még ugyan az a smink ( csak "alkalmi smink" néven) 5.

2017. jún. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

Ahogy elottem irtak, mert biznisz.

Miert 200-300 ezer nemelyik babakocsi ? Mert megveszik. Anno megvettem en is, mar banom utolag, de ugye elso gyerek, mindenbol a legjobbat akarjuk.

Tolhattam volna talicskaban is, az ugyanaz mint a te abrosz hasonlatod.

2017. jún. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
3 ezerért vettem használt Nandut. 3 évig hordoztam benne a két gyereket. Most is hibátlan, csak egyelőre nincs mit belerakni. ;-)
2017. jún. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

2!


A menyasszonyi smink minimum 12 órán át tökéletes marad rajtad, az alkalmi pár óra múlva már mazolodik. Ugyanúgy a viragnal is: szerinted ugyanaz a csokor minimum kétszer annyi, ha esküvőre készül, csak azt nem tudod, hogy az esküvői csokorba nem egy hetes virágot tesznek, hanem frisset és az is garantáltan szep marad víz nélkül is minimum egy fél napot.

A kendő anyaga speciális vászon, ami nagyobb súlyt képes hordozni anélkül, hogy szakadna.

2017. jún. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

5# igazából lényegtelen, mert mondhattam volna műkörmöt is példának.

( de nálunk ugyan azt használják alkalmi sminknek is, annak is ugyan úgy tartósnak kell maradnia, még ha csak koszorús lány, vagy szalagavatós diák is a kuncsaft)

2017. jún. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Egy kenguru is elég strapabíró, abban ráadásul csak nagyobb, ülni tudó gyerek hordozható.

Most tekintsünk el attól, hogy a csípőnek nem egészséges, ezt a részét természetesen értem.


Nem hiszem, hogy minőségibb anyagból készül egy olyan mei tai, ami egyszerű vászonból van. Megtaláltam webshopban is ugyanazt a mintát.


Az meg elég durva, hogy pl. etsy.com-on mei tai címen árulnak 20-30 ezerért egy kockát négy megkötővel.


Nekem is az az érzésem, hogy csak azért ennyi, mert így is megveszik.

2017. jún. 16. 11:08
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Kb. 20 kendőm volt (nem egyszerre). Ez olyan, mint a Trabant és a BMW esete. Mindakettő elvisz, ahová szeretnéd.

Van Nandu 3000ért, vannak középkategóriásak 20-50 ezerért, és vannak 1-2 milliós kendők is. Jelzem, nagyonis van köztük különbség.

Viszont abroszban ne hordozz, mert nem olyan a szövése, és életveszélyes a gyerekre. Az abrosz vászonszövésű. Beleakadsz véletlenül vele egy kiálló faágba, és az egész végighasad. A hordozókendő nem hasad.

2017. jún. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

Engem nem zavar hogy Ennyi.az a lényeg hogy kényelmes legyen nekem is és a babának is!nem mondom hogy nagyon megtehetjük de szeretnék venni!ha olyat veszel(csatos)azt 20 kiloig lehet használni.nem 1 évesen lesz 20 kilo.teljesen más mint egy kenguru(olyanunk is van!).azt csak rövidebb ideig tudod használni(max fél óra) mert egyszerűen el kezd fájni a derekad.nem kell elítélni a kengurut sem,csak azt órákig képtelenség viselni!

Kendőt(rugalmas) még várandósan próbáltam fel,mert azt lehet úgy kötni hogy tartsa a hasadat alulról.egy álom volt viselni mert a hátadat is ugy kiegyenesitette hogy csak néztem!

Vannak akik a hordozasra esküsznek esnem vesznek babakocsit.ezt is meg lehet érteni!

Ha azt vesszük akkor meg olcsóbban(25000) forintért is lehet nagyon jó minőségű magyar csatos hordozót venni!használta ia lehet jó áron kapni,illetve te ia el tudod adni!

Akinek meg drága az ne vegyen!

2017. jún. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 jafnrétti ***** válasza:
90%

Azért egy szövött kendő és egy abrosz között elég sok különbség van, nagyon nem ugyanaz a szövése. A hordozókendők sávolyszövésűek, ez egy speciális szövési technika, aminek következtében az anyag, ha sérül is, nem hasad.

A mei tai-ra és a csatosra is vonatkozik az, hogy bár laikus nem látja, de olyan anyagból vannak, amik nem tudnak úgy elszakadni. Persze van rajtuk kívül mintás szövet, de nem az a lényeg, hanem ami alatta van.


A drágábbaknál meg a márkanevet is megfizeted, pl. Manduca, és társai.


Egyébként, ha valaki sokallja az árát, vegyen használtan, vagy menjen el hordozós klubba kölcsönözni, potom pénzért. Így máris nem olyan borzasztó, hogy a mozgásfejlődés során eszközt kell váltani. Bár a szövött kendő pl. az elejétől a végéig jó, csak azzal sokan nem szeretnek vacakolni (én sem használtam sajnos, most már bánom, hogy ezt nem tanultam meg).


Nálunk három eszköz volt összesen, egy karikás kendő 10.000-ért, egy mei tai 17.000-ért, és egy csatos hordozó 13.000-ért. Mindet újonnan vettem, a karikás Liliputi (akkor még árultak ilyet is), a mt Gremese, a csatos egy olcsó fajta, Babóca, akkor épp erre futotta, de a célnak tökéletesen megfelel nálunk. Nem érzem úgy, hogy vagyonokat költöttem volna rá, főleg, hogy ez egy év alatt lett megvásárolva, nem egyszerre, nem pár hónap alatt. Ami már nem kellett, azt el is adtam/adom. Ha akartam volna, még ennél is kevesebből megúszhattam volna, ha használtan vásárolok, vagy pláne akkor, ha csak kölcsönzök.


"Ha annyira jó és egészséges a babának a kendőben hordozás a babának, akkor nem az kéne hogy legyen a cél, hogy minél többen használják?" De, nyilván. De közben a kereskedőnek, készítőnek meg azért az is egy elég fontos célja, hogy profitot termeljen, megéljen abból, amit csinál. Nem jótéknysági szervezet. Mindettől függetlenül szoktak felajánlani hordozóeszközöket, megmaradt, kifutó darabokat hordozós klubok számára, amiket aztán ki lehet bérelni. Nálunk pl. 5000 forintos kaució van, és egy HÓNAPRA 500 forintos bérleti díj ellenében el lehet vinni.

2017. jún. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!