Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megfázás után mennyi idővel...

Megfázás után mennyi idővel vihetem a gyereket bölcsibe?

Figyelt kérdés

Holnap kezdenénk a beszoktatást, pénteken voltunk a dokinál papírért hogy mehet közösségbe,erre tegnap betaknyosodott. Tudom hogy buta kérdés de mennyi a lefolyása egy betegségnek általában kisgyerkeknél? Tehát csak akkor tudom vinni mikor már teljesen egészséges? Mondjuk ha már csak folydogál az orra az még belefér? Igazából most még csak köhint párat,tüsszög néha de nagyon taknyos. Láza nincs a közérzete jó. Az alvással vannak gondok az orrdugulás miatt.


Most akkor hogy lesz így a beszoktatás?kapunk másik idöpontot? Vagy majd mikor meggyógyul megyünk és kész?


Holnap vigyem az orvoshoz,nézze meg és aztán majd kapunk egy új papírt?


Bocsánat a sok idétlen kérdésért, de tapsztalatlan vagyok még így bölcsikezdés előtt beteg gyerekkel.


2017. szept. 10. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Ne vidd, a héten maradjon otthon gyógyulni.
2017. szept. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

Elvinném holnap kora reggel orvoshoz és rákérdeznék, lát e valamit.


Ha nem piros a torka és nincs hasmenése, én vinném.


Bár nem tudom, nálad mit jelent a nagyon taknyos. Ha 10 percenként törölni kell az orrát a taknya pedig sötétebb sárga vagy zöld, maradjon otthon. Ha fehér, és mittudomén, csak óránként kell a zsepi, akkor nincs gond.

2017. szept. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a férjemmel felváltva tudjuk szoktatni a gyereket (2hét), holnaptól szabin vagyok, én kezdtem volna az első hetet, aztán a férjem a másodikat. De ha most csúszik az egész akkor nem tudom hogyan fogjuk megoldani a beszoktatást. Természetesen így nem viszem, azért kérdeztem hogy ha már csak az orra folyik még picit úgy esetleg lehet e vinni. Mert ha legkésőbb szerda csútörtök környékén jobban lenne tudnám vinni és annyival is elörébb vagyunk.
2017. szept. 10. 13:34
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos sűrűn kell törölni, szívjuk is neki, használunk tengeri orrsprayt is, és elég zöldes. Tehát így semmiképp nem viszem, csak dokihoz.
2017. szept. 10. 13:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Ma zöldes takonyból szerdára még nem lesz bölcsi.
2017. szept. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor teljesen egészséges. A bölcsiben picik is lehetnek, csak teljesen egészséges gyereket lehet vinni. Ezen a héten még semmi képpen ne vidd.
2017. szept. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon taknyos lett, akkor az fertőzés. Lehet, hogy annyira le van gyengülve az immunrendszere, hogy egyikből kiesik, a másikból bele. Ha már valaki több napja náthás, akkor egy idő után nem fertőz. De ha most kezdődött, akkor pár napig fertőző. Fertőzéssel pedig nem kéne közösségbe vinni, hisz a többiek is elkapják.

Hétfőn mindenképpen vidd orvoshoz és majd látjátok, hogy mennyire javul. Amúgy egy orrfolyás akár 2 hétig is eltarthat, de egy idő után már nem fertőz. De ezt majd az orvos látja.

2017. szept. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor vidd, ha teljesen meggyógyul, bölcsiben nem fogják az orrát szívkodni, meg amúgy se fertőzze meg a többi gyereket...Készülj fel rá, az elején sokszor lesz beteg (2-3hetente is akár), ha nincs kire bízni, bizony gyakran táppénzen lesztek, később jó esetben megerősödik az immunrendszere.
2017. szept. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a dokitól a papír, ami a bölcsinek kell, hogy mehet közösségbe, max 3 napos lehet.

ha beteg a gyerek, menjetek vissza az orvoshoz, és majd ha ad újból egészséges igazolást, akkor viheted.

2017. szept. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!