Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki elváltként egyedül neveli...

Aki elváltként egyedül neveli a gyerekét, meg tud adni neki mindent?

Figyelt kérdés
Ahogy nő, egyre több minden kell. Az apja hol fizet gyt-t, hol nem. Igazából magamra vagyok utalva. Ismerősök, rokonok mind mondják hogy ide mennek, oda mennek, ezt vesznek, sokmindent kipróbálhatnak, ami általában fizetős dolog. Én viszont nem fogom tudni felvenni a versenyt és mi lesz ha ezért a gyerekemet csúfolni fogják, vagy ha nem is bántják, neki lesz rossz, hogy ő nem kaphat meg dolgokat vagy élhet át eseményeket. Olyan hogy külföldi nyaralás szinte kizárt. Hogyan tegyem ezen túl magam? Az apja az új nőjének csinált gyereket és emiatt még annyit sem fog fizetni mint eddig. A másik gyerek majd megkap mindent. Nem ilyen volt mikor megismerkedtünk, a másik nő vette el az eszét. Hónapok óta bánt a dolog és már csak árnyéka vagyok önmagamnak. Belebetegszem, hogy kudarcot vallottam. Főleg a széthullott család miatt.
2017. szept. 6. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
A teljes családokban is lehetnek (és vannak) hiányok mind anyagi, mind érzelmi téren. Tedd, amire képes vagy!
2017. szept. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem tragédia, ha nincs külföldi nyaralás... Sokkal fontosabb dolgok vannak. Nyilván a mélyszegénység óriási baj, de ha van rendes étel, ruha, belföldi nyaralás (még az ország túlsó végébe se kell menni... én gyermekkoromban a nagyi kertjében dolgozgattam, a természetet jártam, számomra ez ideális volt. pénzünk volt, de valamiért sosem mentünk külföldre), szeretet, lehetőleg egészség is... Akkor nagy baj nem lehet.

Talán nem is árt, ha nem kap meg minden felesleges vackot a gyerek s hogy a sznob haverok lekopnak. Nem mondom, hogy minden csupa pozitív, dehogyis, de nem tűnik úgy, hogy valami fontosra nem jut. Jó és megbecsülhető tud lenni az egyszerűbb, kisebb luxus is. Sok értékes időtöltés pedig nem sok pénzbe kerül.


Akárhogyan is, ha nem telik, nem telik, tedd meg, ami tőled telik.

2017. szept. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Ja s ami csak a fő kérdést illeti: Csak mert valaki elvált, még kereshet többször annyit, mint 2 másik pár. Anyámnak elváltan sem voltak pénzgondjai és nem igazán csökkent az életszínvonala a válással, tartásdíj nélkül sem. Kissé asszimmetrikus kapcsolat volt, az igaz.
2017. szept. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Én 30 éves vagyok és még soha nem voltam külföldön nyaralni, belföldön is csak a sulival anno. Teljes családban nőttem fel, mégsem kaptam meg azt amit az átlag gyerek akkor megkapott. Nekem nem volt tragédia. Én sem tudom felvenni a versenyt a legtöbb szülővel de a gyerekeim nem nyűglődnek emiatt, fontosabb hogy otthon jó légkör legyen. Szerintem nem jó irányba mennek el ezek a dolgok manapság. Mindent megvenni, lépést tartani, mindenre járatni.. nem erre van igazán szükség higgyétek el. Amelyik gyerek szenved mert nem a legújabb kütyüt kapta meg nem jut el nyáron Görögországba annak valami a nevelésével nagyon el lett rontva.
2017. szept. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

Mi az hogy hol fizet gyt-t hol nem? Ilyen nincsen, ez ellen tudsz tenni, vedd fel a kapcsolatot az erre hivatott szervvel!

Süt rólad a rossz indulat, idézlek:"Az apja az új nőjének csinált gyereket". Ezek szerint téged is csak fel.cs.inált a te stílusoddal élve.


Megértelek, én is hibáztatnám magam a széthullott családom miatt, de nem állt meg az élet, keress új párt, légy boldog.

2017. szept. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Rosszindulat? vagy keserűség?

te milyen lennél, ha egy nő elszeretné a férjedet?

2017. szept. 6. 17:31
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Nekem van pénzem, de így sem költök neki Gap pulcsira és külföldi nyaralásra.


Viszont ezeregy közös játékunk és élményünk van, nagyrészt türelmes vagyok vele, nem csapok rá, nem piszkálom, nem csúfolom.


Ülj le vele egy réten és ugrasszátok a szöcskéket. Sokkal többet ér, mint egy pancsolás a tengerben.


Nem tudom mekkora a gyerek, de ha még nem iskolás, a közös élmény a legtutibb neki, mindegy milyen.


Nincsenek luxuscuccai, de úgy érzem már többet kapott, mint én a saját gyerekkoromban. Pedig engem folyton vittek nyaralni és ezeregy különórára jártam.


Nem olyan klassz ám a medencében egyedül halálra unni magad és a sok fura ételt nézni az allinclusive 5csillagos hotelben, miközben a szüleid idegeskednek vagy téged szapulnak.


Én azt adom a gyereknek, ami szerintem számít, így úgy érzem, mindent megkap.

2017. szept. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszi utolsó

egyébként te is egyedül neveled? már az elején is könnyen beletörődtél a helyzetbe?

2017. szept. 6. 17:54
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

En nem nevelem egyedül, de a nővérem egyedül neveli. Hasonló szitu, apuka lelepett eloszor az elso hazassagbol amikor a lánya 6volt aztan a másodikból is amikor a nővéremmel közös gyereke 4volt. Most van egy újabb kapcsolata par eve es egy kb. eves kisfia.

Lassan 8 eve egyedül vannak. Vagyis ketten. Igaz nekik is minden fillert meg kell fogni de a gyerek kiegyensúlyozott, normális értékrendű gyerek. Nem járnak külföldre, nincs kocsijuk viszont a gyereket próbálja mindenfele programra jaratni. Sport/zene/szakkorok. Ennek ket oka van, egyik hogy egymaga jobban boldogul igy a gyerekkel (ido miatt, mert ugye dolgozik) másrészt a gyerek is sokmindent megismer es igy a nagy unalomban nem vinnyog a draga dolgok utan.


Eljarnak moziba, kertezni (anyámnak van kertje, oda járnak ki) usziba, hétvégén meccse van (focizik), johetnek a baratai ottalvosozni, vagy elmennek turazni.. neha elviszi apuka aki amugy eleg jolszitualt de mivel az uj asszonynak van előző ket kapcsolatból ket gyereke mar a kozos kisfiun kivul sok ideje/energiaja/penze nincs az 5 gyerekre.


Nőként nem tudom hogy élte meg, rosszul azt gondolom. Egyszer kérdeztem,de nem szívesen mesélt es nem tartottam korrektnek erőltetni... Viszont anyakent azt gondolom jol helyt állt.. A gyerek kitűnő tanuló, jol nevelt, boldog.

Nővérem is kezd revbe érni.. Talan egy eve van párja. Jol elvannak. Remélem boldog lesz mert megérdemelné.


Ne add fel, menni fog.

2017. szept. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nálunk így volt. Anya mindent megadott nekem. Apám mindenét elitta. Ha velünk él, nekünk is mindenünket elitta volna.

Nem feltétlen jobb két szülővel.

2017. szept. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!