Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Integrált iskolába járt itt...

Integrált iskolába járt itt valaki rajtam kívül?

Figyelt kérdés

Szülő vagyok, nemrég csöppentem bele ebbe az új világba, és most esett le, hogy vannak más gyerekek is és én is ismerek jópár(már felnőttet)


Nekem sosem mondtak semmit, de mondjuk volt több figyelemzavaros, magatartásproblémás, és valamilyen más nehézséggel elő osztálytársam is, akikkel rosszul bántam, mert fogalmam sem volt, hogy nem tehetnek arról, hogy viselkednek.


Ők voltak a rossz/buta/olvasni nem tudó/folyton nyitott szájjal nyáladzó furcsa gyerekek, akik ki voltak közösítve.


Senki soha nem mondta, hogy ők mások, ezért úgy kezeltem őket, mintha tehetnének a dolgaikról.


Nagyon mérges vagyok a szüleimre, visszatekintve borzasztó lehetett a gyerekeknek.


Most meg itt állok felnőttként és azon gondolkozom, hogy majd az én gyerekemről sem tudja senki, miért furcsa, így nem lesz bennük együttérzés és tolerancia iránta, csak ő lesz a rossz buta gyerek, aki lassabban olvas, folyton 1est kap, és olyan furcsán viselkedik.


Manapság már nyilvánosak ezek a dolgok osztályon vagy csoporton belül?


2017. szept. 15. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:
31%

Na, ezért nincs semmi értelme az integrált iskoláknak.

Mert szegényeket úgyis kiközösítik. De nem is lehet elvárni egy egészséges gyerektől, hogy egy "más" gyerekkel barátkozzon. Úgyse fog.

2017. szept. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Már szakmára jártam ( érettségire épülő) mikor kaptunk egy "furcsa" osztálytársat.

Egyértelmű volt, h nem átlagos. De ezt sem ő, sem az anyja nem ismerte el még a tanároknak sem. Pedig elég sokszor behívták őt, a fiú magatartás problémái, aggressziója miatt.


Sajnálom, de utáltuk a srácot. Nem lehetett órát tartani tőle, vagy lassabban lehetett csak diktálni, és így nem haladtunk az anyaggal.

Nem ő tehetett arról h lassabb mint mi, de nagyon zavaró volt. Pedig hát felnőtt emberek voltunk már.

Mindegy h a többiek tudják, vagy sem.

2017. szept. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Metionin ***** válasza:
100%
Én jártam. Igazából a legtöbb ilyen suli integrált volta annyiból áll, hogy nem különítenek el a többiektől, ha menet közben kap a gyerek valami diagnózist (mint anno én) akkor nem vágják ki. De ettől függetlenül a többi gyerek úgyis kiközösíti, kibeszéli, kicsúfolja a "más" gyereket, mert egy nagy lóf**t se mondanak nekik hogy xy miért viselkedik másképp. Senki sem veszi a fáradtságot arra, hogy a "normális" gyerekeknek előadást, foglalkozást, érzékenyítést tartson azzal kapcsolatban, hogy vannak a világon másabb, furcsább gyerekek is, akik sokszor nem úgy viselkednek ahogy elvárjuk tőlük és hogy ezt nem szabad csúfolni, hiszen ők is ugyanúgy éreznek, ugyanúgy jó gyerekek mint mindenki más. Egy megfelelő, befogadó közösségben a "furcsa" gyerek is otthon érzi magát, nem pedig rettegve megy minden nap, hogy már megint kiröhögik, csúfolni, ne adj isten verni fogják. Amíg ez nincs meg, addig b*hatjuk az integrált iskolát. Tisztelet a kivételnek, minden bizonnyal van normális suli is ahol megfelelően állnak a dolgokhoz, de mivel eleve kevés az ilyen intézmény és a szülők nem igazán válogathatnak köztük, érdemes lenne ezzel is foglalkozni. Bár amerre mostanában az oktatás halad, inkább nem is szóltam semmit.
2017. szept. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!