Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiderült, hogy terhes vagyok....

Kiderült, hogy terhes vagyok. Nagyon örülünk. De semmit sem tudok a terhességről, a babákról. Segitségem nincs. Hogyan fogok tudni megbirkozni a feladattal? 34 éves vagyok

Figyelt kérdés

Külföldön, usa-ban élek. Ez azért fontos, mert tök egyedül vagyunk a férjemmel. Nincs barátnő, nincs szülő, nagyszülő. Senki ismerős nincs, akinek gyereke van. Én egy kicsit tudok angolul, de attól is félek, hogy nem értem meg, amit az orvos mond. Eddig még nem is voltam orvosnál, csak vettem egy tesztet és pozitiv lett. A férjem jól beszél, de nem jöhet majd mindig velem. Van valami könyv vagy segitség, akár az interneten, hogy hogyan kell alakulnia a terhességnek, milyen vizsgálatok vannak és mikor? Van esetleg valalmi útmutató, amit kap a kismama ilyenkor?

Továbbá a családban otthon soha senkinek nem volt kisbabája. Nem is tudok róluk semmit. Itt olvasgatom a kérdéseket, hogy hozzátáplálás, meg baba fürdetés és hasonlók és eddig ilyen dolgok nem is jutottak az eszembe. Mit tegyek majd pl. ha ne fogok tudni szoptatni? Honnan tanuljam meg, hogy mit ehet egy egy napos kisbaba, ha nem lesz tejem? Vagy ha lesz is, akkor honnan tudjam, hogy jól csinálom-e? Mikortól adjak neki többet enni és mik legyenek azok? Milyen dolgokat kell beszerezni előre? Ruhák, gyerekbútor, cumisüveg és ilyenekre gondolok. Lézeik erről egy lista valahol?

Van ilyen könyv is, amik ebben segitenek?

Nagyon-nagyon buta vagyok ezekhez a dolgokhoz, mert még nem voltam anyuka soha. És mi lesz, ha rossz anya leszek? Mindenkinek vannak anyai ösztönei? És ha nekem nem lesznek?

Ti mindent tudtatok előre, hogy mit kell majd csinálni a babával és csak én vagyok ilyen tudatlan? Hiába vagyok 34 éve, most komolyan úgy érzem magam, mint egy 12 éves kislány, aki nem tud semmit.


2009. jan. 8. 20:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
9 hónap a felkészülés ideje . én a férjem tanácsait szeretem,de én is ugy érzem mintha kislány lennék pedig 9 éves a nagy fiam és a kicsi 2hónapos.-egy az apa-
2009. jan. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]

itt jó kis cikkeket találsz. Egyébként én sem tudtam mit is kell csinálni egy pici babával. Az öcsémék kisfia ugyan fél évvel idősebb az én picimnél,de ők Bp.-en laknak mi pedig Miskolcon. Mégis eltudom látni a kisfiam,pedig a kórházban csak a köldökápolást mutatták meg. Igaz nekem az első két hétben volt segítségem,de csak a háztartásban. A babás dolgok valahogy jöttek maguktól. Ne aggódj neked is menni fog! Boldog babavárást!!! :)

2009. jan. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
az internet csodás könyv
2009. jan. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

bocsi,rosszul linkeltem be. remélem ez már jó lesz. :)

2009. jan. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

szia,


Először is nyugodj meg.

Szedd össze a gondolataidat.

Elsősorban neked ott kellene felkeresni a védőnőt, nem tudom ott hogy működik.

De ha a szomszédot megkérdezitek biztos szívesen segít.

Ő elmondja, hogy mi az ottani protokoll.

Segít nőgyógyászt keresni, esetleg ajánlani is tud.

Most hiába mondjuk el, hogy itt mi, hogy megy...az ottani eljárás biztosan más.


www.babaszoba.hu

www.babazo.hu

www.velvet.hu


itt jó dolgokat találsz.


Ne izgulj, annyit fogsz olvasni a babákról 9 hónap alatt, hogy szakértő leszel mire születik..:))

2009. jan. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

szia, a neten sokmindent megtalálsz, én Angliában voltam terhes és ott jártam terhesgondozásra, én is a netről szedtem össze sok-sok mindent, pl babakelengye listát, csak írd be a keresőbe.

Kismamaként már itthon kaptunk pár füzetecskét a babavárásról, babagondozásról, én tudom nélkülözni őket, ha megírod a pontos címedet priviben szívesen elküldöm őket. A terhesgondozáson ne lepődj majd meg, hogy más dolgokat tapasztalsz, mint amiket esetleg itt olvasol, biztos máshogy mennek a dolgok ott. Illetve azt biztosan tudom, hogy szoptatni nem divat az Államokban, ha te szeretnél akkor nagyon ki kell majd állnod magadért, illetve ha gondjaid lesznek nem biztos, hogy tudsz segítséget kérni, de reméljük nem is kell majd. Az ajánlatom él, ha gondolod szívesen elküldöm amit mi már nem használunk.

2009. jan. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
még valami: létezik egy könyv, Vicky Iovine írta, angolul a címe: The best friends guide to pregnancy. Magyarra is lefordították, viszont a csaj amerikai, így gyakorlatilag leírja, hogy mi a terhesség menete ott nálatok. Szívesen segítek megszerezni, írj priviben!
2009. jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ne aggódj ennyire:)

Én csak 21 éves vagyok és 6 hetes a lányom.

Soha nem babáztam,azt sem tudtam hogyan kell megfogni egy kisbabát,a többi dologról már nem is beszélve.

Messze lakunk a szüleimtől,anyósomtól meg nwem akartam ilyen dolgokat kérdegetni,úgyhogy miután rátaláltam ree a fórumra itt olvasgattam a kérdéseket.És frankón kitanítottam magam velük,a szülőszobán csak lestek a szülésznők:)

Szóval nálam tudatlanabb tuti nem vagy,jól mondták,még van 9 hónapod:)

2009. jan. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

szia,



Angliaban lakom, picit hasonlitanak a korulmenyeink, irj ha van kedved! En 24 vagyok es 24 hetes :) szoval benne a folyamatban :) x

2009. jan. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia, hol elsz az USA-ban? En is itt elek NY-ban es kb. 6 hetes terhes vagyok. Tok jo lenne ha itt lennel a kozelben es egyutt babazhatnank. Nekem kicsit tobb az elkepzelesem a babakrol, de aztan a valosagban majd kiderul hogy hasznalhatok-e? Segitsegem nekem sem lesz csak a ferjem meg a net.

Irj hogy hol elsz!

2009. jan. 9. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!