Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyuttmaradnal-e a paroddal,...

Egyuttmaradnal-e a paroddal, ha a becsuszott gyereket mindenkepp meg akarna tartani?

Figyelt kérdés

A kerdes elmeleti.


Mit gondolsz arrol, mikor a no vallasi, lelki vagy egyeb, szamara fontos okbol kozli a ferfival, hogy csak akkor hazasodjanak ossze, ha a becsuszott gyereket is vallaljak, meg ha mindent meg is tettek ellene elotte (pl. kilyukadt ovszer, stb.). Szoval az egyik fel mindenkeppen vallalni akarja a becsuszott gyereket, meg ha az 4. vagy tobbedik gyerek is lenne, es tegyuk fel, hogy anyagi akadalya nincs, es segitseg is van a nagyszulok szemelyeben, es te is akarsz gyereket, de a becsuszott gyerek mar azon felul lenne.


Ha te vagy a masik fel, ilyen esetben osszehazasodnal-e azzal, aki a fentebbi modon all ehhez a kerdeshez? Miert igen, vagy miert nem?


2017. szept. 18. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem igazán értem. Már a 4. gyerek csúszik be, és még csak most merült fel a házasság lehetősége, amit helyből el is utasítasz, mert ez már tervszámon felüli bővülése az alomnak? Vagy mi van???
2017. szept. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

tegyük fel másképp a kérdést: otthagynád e a párod, csak azért, mert nem hajlandó kukába dobni a már megfogant, közös gyereketeket?

a szex gyerekkel jár, nincs 100%-os védekezés. ennek tudatában, téged gondolom senki nem kényszerít arra, hogy feküdj le vele, úgyhogy neked is kötelességed a felelősségvállalás azért a gyerekért.

2017. szept. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem zavarosan irsz, remélem a gondolkodásod nem ugyanilyen.

Van ilyen nö, aki úgy indul bele a hazassagba, h tudja h ö ha törik ha szakad leszüli a 6 gyereket.

Ennek erdekeben minden duma elökerül , kilyukadt az óvszer, fogamzásgátló rá nem hat, nem tudta h terhes, epp ment vegezze a nagydolgát, es kiderult h szülnie kell, félreértette a dolgokat.

Függetlenül a parkapcsolatának milyensegetöl sokszor anyagiaktól is, él benne a terv h szülni fog , semmi nem számit, még sajat maganak is hazudik el is hiszi .

Es ez igy megy .

Nem vallalnam a 4 ik gyereket is, ha a pasim még nem vett el feleségül.

De lehet szülni 6 ot es derüljön ki aztán mi a helyes, mit számit akkor már

2017. szept. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Nem. A gyerek közös döntés. Ha az egyik nem akarja, akkor nem lesz - én így gondolkodom. Teljesen mindegy, hogy hogy csúszott be, hány gyerek van már, milyen az anyagi helyzet, van e segítség és az is mindegy, hogy miért nem akar. Nem akar, így nem lesz. Ennyi.
2017. szept. 19. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem is kicsit zavaros a kérdés,de nekem az jon le,hogy ez pl. Egy gyerekvallalas ,hazassag elotti beszélgetés,ahol az egyik fel közli,hogy o semmilyen körülmények kozott nem menne abortuszra,akkor is megtartana,ha mondjuk a 4. gyerek csúszna be,vallalna.Ha ez megfelel a másik félnek,hazasodjanak,ha nem,akkor ennyi..

En egyetertek a nővel,en sem vetetnem el...szerencsere a ferjem is igy gondolja..3 gyerekunk mar van,nem tervezunk tobbet..de szoktuk mondani,hogy ember tervez..

2017. szept. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem hiszek a becsúszott gyerekben. Aki akar, tesz ellene, akár a védekezési módok kombinálásával is.


Egyébként feleségemmel még az ismerkedési fázisban megbeszéltük ezt, hogy ő nem lenne képes abortuszra, ennek megfelelően védekezzünk. Egyetértettem.


"Érdekes" módon csak tervezett gyerekeink vannak, nem csúszott be terven felül.

Ha mégis "becsúszna", nem tekinteném becsúszottnak, mert akkor mi lazsáltuk el a védekezést.

2017. szept. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, hulyen tettem fel a kerdest, igazabol arra lennek kivancsi, hogy osszehazasodnal-e/egyutt maradnal-e valakivel, akinel kizart az abortusz?
2017. szept. 19. 08:01
 8/11 A kérdező kommentje:
Ugy akartam kerdezni, ahogy az 5-os irja.
2017. szept. 19. 08:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Na és mi van, ha második-harmadiknak akárhányas ikrek lesznek? :)

Mivel nálam is "kizárt" (ami azt jelenti, hogy ha lemondásokkal, de fel tudnánk nevelni, akkor marad, de azért ha pl. hajléktalanok lennénk vagy belehalna az anya, bevallom, lehet, másképp gondolkodnék). Egyébként ezt "kezdőként" is így "vallottam", és mi is megbeszéltük még az első esemény előtt, hogy csak ennek fényében/kardja alatt esünk egymásnak. Volt is pár izgulás, ha késett :) Mióta meg ismerem a (tervezett) gyerekeim, azóta nekem még inkább olyan lenne, mintha egyiküket likvidálnám, így pláne nem tudnék ezzel élni.

A kérdés az, hogy ti egyet értetek-e ebben, te vállalnád-e így a közös életet, ami nem az itteni statisztikán múlik, hanem hogy mennyire ismered magadat. Az élet nem mindig alakul úgy, ahogy tervezzük, a közös értékrend (a "vallási, lelki és egyéb fontos okok") azok, ami össze tudnak tartani.

2017. szept. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Irtam a kerdesben is, hogy elmeleti, nem allok ilyen dontes elott.
2017. szept. 19. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!