Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hazamehet egyedül?...

Szerintetek hazamehet egyedül? LENT

Figyelt kérdés
Egy 11 évesről van szó. Az iskola 20 percre van kb.

2017. szept. 24. 07:16
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, milyen a forgalmi helyzet, mennyire lehet veszélyes - esetleges zaklatás, kéregetés -, és mennyire önálló, mennyire képes kiállni amgáért, ha szükséges.


Elvileg ennyi idösen már nem lenne gond, ha a körülmények megengedik!

2017. szept. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Ez szerintem így kevés infó hogy meg lehessen válaszolni. Sarkítok, de nem mindegy hogy az alatt a 20 perc alatt át kell menni a helyi gettón és át kell kelni öt nyolcsávos autóúton, vagy egy olyan falu egyik végéből a másikba kell elmenni ahol mindenki ismer mindenkit és félóránként egy autó halad el.
2017. szept. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Ennyiből ezt nehéz megmondani. Az enyém 10 éves, idén kezdett egyedül hazajárni, busszal jön, kb fél óra alatt ér haza. Én idén már meg mertem engedni (meg igazából nagyon nehéz lett volna megoldani, hogy valaki menni tudjon érte, akkor minden nap nagyon későn érne haza), mert a buszmegálló rögtön a suli előtt van, és ha leszáll, rögtön az apja munkahelye előtt teszi le a busz, aztán gyakorlatilag végig sétálóutcákon jön végig hazáig. Sem forgalmas helyeken nem kell keresztülmennie (sőt, még úttesten sem kell átkelnie), sem olyan részeken, amik nagyon kihaltak lennének, vagy kétes alakok mászkálnának arra.

Ez az egyik, de a másik az, hogy a gyerek is megbízható, tudom róla, hogy nem állna szóba idegennel, nem szállna be más kocsijába, nem lehetne elcsalogatni azzal, hogy gyere segíts megkeresni a kiskutyámat, meg hasonlók.

2017. szept. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektől és az útvonaltól függ, de szerintem a legtöbb esetben már ezt meg kellene tudnia oldania.
2017. szept. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

11 lesz telen a nagy,8,5 a kozepso.reggel egyedul mennek,kb 15-20perc a suli.parkolon es aluljaron kell atmenni,uttesten nem.

A 2 forgalmasabb parkolobol az egyik lampas.az aluljaro forgalmas reggel,nem egy kihalt sotet lyuk.

Orak utan a nagy egyedul is jon haza.

Telefon van nala,ha barmi van fel tud hivni.

Mikor odaertek megcsorget minden reggel.

A nagy komoly gyerek,tudom,hogy senki idegennel nem all szoba.megyeszekhelyen lakunk,nem kis varoska.de ez egy nyugis resze.

Identol jarnak egyedul.

2017. szept. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze, én 8 éves korom óta egyedül jártam, barátnőm meg másik faluból.


Semmi baja nem lesz, ha odafigyel.

2017. szept. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ennyi idősen egyedül jártam haza, de nem veszélyes környéken laktam, megbízható gyerek voltam (tehát nem ugortam ki szórakozásból az autók elé), és a szüleim dolgoztak, tehát nem tudtak eljönni értem.
2017. szept. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen,én 7évesen hazamentem...jó nekem csak 10percre volt suli.

De volt olsztálytársam aki Budaörsröl/re jart.

Nyilván a szülei nem hozták,vitték mindennap.

2018. nov. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!