Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek létezik olyan...

Szerintetek létezik olyan édesanya, aki egyszerűen nem bír felkelni éjjel a gyerekéhez, vagy nem hallja meg, ha sír?

Figyelt kérdés
2017. szept. 26. 12:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem, de van az a fáradtsági szint.
2017. szept. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem teljesen kizárt.

Ilyet akkor tudok elképzelni, ha részeg vagy használt valami tudatmódosítót, esetleg altatót szed. A többség már a terhesség utolsó heteiben se jó alvó.

2017. szept. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálam csak annyi volt szülés utáni hetekben hogy hallottam, sír, felkeltem és összeestem, mert nagyon durva vérszegénységem lett szülés után. Pár alkalommal férjem hozta nekem oda és vitte el, nehogy a babával csússzak össze, de közben kaptam a kezelést a véremre, aztán mindig jobb lett, és lassan de biztosan nem estem már össze a hirtelen felugrálások miatt, ha a baba sírt az éjjel közepén. (de mindig meghallottam, és próbáltam kelni, csak ha éreztem, sötétül a világ, akkor szóltam a férjemnek.)
2017. szept. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%

Csecsemőnél nehezen tudnám elképzelni, hacsak nem hallássérült az anya, vagy nem áll valamilyen gyógyszer hatása alatt. A kicsi babák sírása pont egy olyan hang, amit szinte képtelenség figyelmen kívül hagyni, még akkor is, ha alszunk. Nem véletlenül van ez így. A nők, pláne a kisbabás anyák füle pedig természettől adottan érzékenyebb is erre a hangra.


Nagyobb babánál, mondjuk 1 éves kor körül már azért elképzelhető, főleg, ha valaki extrémen kimerült, nekem is volt olyan, hogy nem ébredtem rá fel, csak a férjem, sőt, még arra se ébredtem, hogy odateszi mellém a gyereket, felhúzza a pólómat és benyomja a cicimet a gyerek szájába :D De itt már kb 11 hónapos volt a fiunk, szóval annyira nem volt pici.

2017. szept. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm anyukája ilyen volt. Problémát nem jelentett: apuka felébredt a sírásra, felkeltette anyukát és egy pillanat alatt visszaaludt. Mármint apuka.


Szóval létezik, igen. Biztos nagyon ritka.

(Ezt az anyuka mesélte egyébként, nem a szomszéd Mari néni informált engem.)

2017. szept. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Jelen, mellettünk volt a babaszoba, de szülés után 3 hétig egyszerűen nem hallottam meg hogy sir a gyerek, mindig a férjem ébresztett hogy sír a pici... aztán valahogy hozzászokott a fülem. De nekem csak az első 4 hétben kelt, utána nem.
2017. szept. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogyne, hisz siket pároknak is születnek gyerekeik. Lehet épp beteg is az anya vagy ilyesmi. Van az a fáradtság is, amikor bombák is robbanhatnak melletted, nem ébresz fel. Aki élt már át alvásmegvonásos időszakot, az sejti, mire gondolok. Szóval igen, nem hogy el tudom képzelni, bizonyosan van ilyen.
2017. szept. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
2 éves a gyerkőc, eddig egyszer nem ébredtem fel, amikor ő is. De akkor már kivettünk 2 rácsot, így kimászott, és befeküdt közénk (egy szobában vagyunk még).
2017. szept. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%
Olyan is van, aki elmegy bulizni míg a 8 hónapos otthon ordít.. múltkor olvastam. Kórházban is meséltek, hogy volt aki nem kelt fel a babájához, ott ordított amíg a nővérek nem lökdösték ki az ágyból. Borzasztó mik vannak.. gondozó, felelősségteljes anya felkel, aki nem biztos magában (én pl, külön alszik a lányom és a lakás elrendezése se túl kedvező) inkább vesz/bérel bébiőrt de tuti felkelnék nélküle is. Régen első babám eleinte a hálóban aludt a saját ágyában, nem sírt, mert a nyöszögésre is felkeltem. A férjem ébresztőjére mellettem meg nem. Mély alvó lennék de hormonális okok miatt is könnyebben felébredünk, meg akármire felébredhetünk, amire akarunk. Éjszaka egy időben rendszeresen felébredtem, nem hallottam semmit. Pár másodperc múlva nyìlt az ajtó és jött be a nagy. Néha meg a férjem mesélte mekkora vihar volt, arra meg nem keltem fel..
2017. szept. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Akit a férje ébresztett: hidd el, ha éjszakás is lenne, felkeltél volna. Nem ordított volna reggelig.
2017. szept. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!