Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek létezik olyan...

Szerintetek létezik olyan édesanya, aki egyszerűen nem bír felkelni éjjel a gyerekéhez, vagy nem hallja meg, ha sír?

Figyelt kérdés
2017. szept. 26. 12:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
76%
9-es, pont ilyen voltam én is, szülês után majd' 1 évig. A baba nyöszörgésére azonnal felébredtem, de a férjem hajnali ébresztőjére, munkába indulására nem. Pedig volt, hogy bögrét is tört a szobaajtó előtt.
2017. szept. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

17 hónapos, július óta 7x kel átlagba egy éjjel 4 foga jön..

Férjemmel nálunk az a rendszer ,hogy 1x ő megy be 1x én mert egy ember ezt nem bírja hogy 10-30 percenként kel hajnalig..

Nos most szombaton volt hogy kérdezte hányszor mentem be éjjel? mondom 1x kellett csak biztos hatott a fogára a gyógyszer.. na kiderült hogy nem, ő 4x volt bent nála csak azt hitte előtte én voltam ,fel se keltem hogy sírt annyira ki voltam merülve.

Nyilván ha huzamosabb ideig sírt volna meghallom, csak így férjem visszaringatta.

Plusz volt már olyan is hogy annyira ki voltam éjszaka mikor már 10 percenként kel, értsd úgy hogy ringattam 20 percig lefekszel aludni és megint kel mire elalszol hogy már sírtam hogy én ezt nem bírom.. akkor általában behozzuk közénk és felváltva ringatjuk.

Elég kegyetlen tud lenni az alvásmegvonás.

Pici babaként se aludt emlékszek sokszor az üres cumisüveget kezdtem el melegíteni, meg volt hogy a fürdőbe mentem be tápszert csinálni, 17 hónapja nem alszok..

2017. szept. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ráállt a fülem, a férjem ébresztőjére nem kelek, a gyerek nyikkanására igen. Az enyém már 27 hónapos, még mindig nem alussza át az éjszakát, bár legtöbbször csak 1x kel átjönni közénk, meg max még 1x inni.

Az első pár hónapban még viszonylag jól aludt, közel van a két szoba ajtaja, nyitott ajtóknál aludtunk, meghallottam. Egy alkalommal fordult elő, a lányom olyan 4 hónapos korában, hogy egyszercsak arra ébredtem, hogy "dumál". Átmentem, és azt láttam, hogy már egy ideje fent lehet, mert hason támaszkodik, magyaráz a rácsvédőn lévő állatkáknak (be volt dugva éjszakai fény, látott), volt két plüsse bedugva a rácsok közé, azokat magához húzta, takaró lerúgva. Egyszerűen nem keltem fel rá, bár egyébként közel sem biztos, hogy sírt egyáltalán, gondolom akkor ordított volna, amíg nem megyek. Mindenesetre innentől kezdve bekapcsoltam éjjelre a bébiőrt, és a fejem mellé raktam, hogy tuti egyből meghalljam, ha van valami. Ez azóta is így van, így biztos felkelek rá, mondjuk mivel 2 éve nem aludtunk át éjszakát, és ráadásul sokáig 5-7 alkalommal kelt átlag, igazából már magamtól is ébredek néha ellenőrizni, megvan-e még, ha gyanúsan nyugodt az éjszaka :D Szóval én nemhogy beájulnék, ha hagynak, hanem már magamtól sem tudom átaludni az éjszakát :D Egyébként első ébredéstől együtt alszunk fél éves kora óta (akkor romlott el drasztikusan az alvása, és csak így tudtam pihenni valamennyit), így esélytelen, hogy ne keljek fel rá, az első ébredést meg hallom a bébiőrön keresztül.

2017. szept. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 babyboom567 ***** válasza:
100%

Újszülöttként volt olyan,hogy a férjem szólt,hogy sír a gyerek.

Lassan 10 hónapos,olyan szokott lenni, hogy álmomban megijedek, hogy úristen elejtem a gyereket,mert még arra emlékszem ,hogy ringatom, de arra,hogy betettem a kiságyba és a saját ágyamban alszom erre már nem.

2017. szept. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
A középső gyerekem iszonyat hasfájós volt, nagyon jó éjszakának számított ha összesen 3 órát tudtam aludni. Az első gyereket meg már fél6kor kidobta az ágy. Aztán eljött az az idő amikor ugyan felkeltem hozzá mert reggel arra ébredtem,hogy ott fekszik mellettem ,de úgy ennyi.... férjem nem hozta át,szóval én voltam,de össz vissz annyi az emlékem,hogy este lefeküdtem,reggel meg ott volt mellettem. A második ilyen után áthoztuk őt a szobába az ágyunk mellé,mert azért tökre nem jó bele gondolni,hogy úgy császkáltam vele éjszaka a házba,hogy abszolút nem is emlékszem.
2017. szept. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, létezik, én nem hallom meg sokszor ha bögicsél, aztán lehet, hogy emiatt van, hogy régóta teljesen átalussza az éjszakát, most 3 hónapos, ki tudja lehet, hogy nem mentem át hozzá minden nyikkanásra éjjel úgyhogy inkább alszik szépen, de ha ébren vagyok akkor persze nem hagyom bőgni. Mi úgy csináljuk, hogy felváltva alszunk a gyerekszobában, mert a másik szobában nem halljuk meg, pedig pár méterre van.
2017. szept. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Én felkeltem mikor kicsi volt,Mostmár a Férjem kel fel hozzá (csak cumit kell betenni neki) én nem szoktam hallani sem meg semmi!
2017. szept. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
2 évesem van,egy kezemen meg tudom számolni hányszor aludta át az éjszakát az elmúlt 2 évben+ egy éve visszamentem dolgozni 3x egy héten hajnali 4kor kelek. Szóval igen létezik! JELEN!
2017. szept. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
70%

Nalam sajna osszejott. Mig szoptattam, a nyosszenesere is fennvoltam.

Viszont volt egy durva hetem,: fogzott, en meg haztartas es gazdasag mellett 12 orat dolgoztam egy heten keresztul, aztan egy este az agyam leszabalyozott. A ferjem szolt reggel hogy ejjel tobbszor kelt a gyerekhez, es engem keptelen volt felkelteni. :/

2017. szept. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hallom meg az első nyöszörgéseket. De mi nem alszunk 1 szobában.

Amikor egy szobában alszunk, akkor egyből felébredek, de amikor otthon vagyunk, akkor több alkalommal előfordult, hogy a párom kelt fel, vagy akkor ébredtem fel amikor már majdnem sírt a fiam. Igen, a sírást már meghallom.


De én alapból jó és mély alvó vagyok. Bárhol bármilyen zajban fényben tudok aludni.

2017. szept. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!