Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok erről?

Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Csak fikció:


Egy fél éves gyerekkel egy pár a férfi szüleinél él. A férfi vidéki, míg a nő városi és a két település közötti távolság 30km.


Kérdésem a következő: felelőtlenség lenne-e az, ha a szülők állandóan cipelnék a gyereket és 1 hetet vidéken, 1 hetet a nő szüleinél aludnának, folyamatosan váltakozva?


Egy vitából kerekedett ki a kérdés.


Szerintem hülyeség, egy kis fiatal féléves nem lehet állandóan ide-oda futkozni.


Fontos még: a városban a nő szüleinél a panelban egy idegrendszerileg gyenge kutya van. Értsd úgy: nagytestű, agresszív, félős.



2017. szept. 28. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Fikció? :)

30 km nem távolság.

Egy kisgyerek ott van otthon, ahol a szülei vannak.


Ugyanakkor tudod mi nem egészséges?

Nulla anyagi háttérrel gyereket vállalni és kihasználni a nagyszülőket.

2017. szept. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Hétvégenként utazgatni még elmegy. De egy kisgyereknek állandó otthonra van szüksége.
2017. szept. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
És mikor dolgoznának? Amúgy meg saját családjuk van, ne a szülők nyakán éljenek már...
2017. szept. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem hülyeség rángatni a gyereket.

Ebben az esetben szívesebben lennék vele vidéken. Gondolom, a kettő közül kell választani.

2017. szept. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
Ha a városban dolgoznak, a pasi eladja a videki ingatlant es vesznek varosi lakast.ez az idealis
2017. szept. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Én felnőtt vagyok, de én se tudnék úgy élni, hogy nincs egy állandó, nyugodt otthonom, hanem hetente ugrálok. Ez borzalmas lehet. Az se ideális, hogy a szülők nyakán, de így meg pláne katasztrófa, és nemcsak a gyereknek, bár nyilván ő szív a legnagyobbat a szülei hülyesége miatt.
2017. szept. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Felelőtlenség nem lenne, amennyiben a kutyával tudnak valamit kezdeni. Más kérdés, hogy kinek mi a jó. A gyereknek nem lenne semmi baja tőle.
2017. szept. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vidéken a gyereknek jobb, egészségesebb.


De az 1 hét itt-1 hét ott nem jó. Esetleg hétközben itt, hétvégén ott.


És mennyire vidéki? Mert vidéken is vannak kert nélküli helyek.

2017. szept. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!