Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért jobb az élet gyerek nélkül?

Miért jobb az élet gyerek nélkül?

Figyelt kérdés

Eléggé félreérthető a kérdésem. Nagyon szeretnék gyereket csak egyelőre még nem vághatunk bele pedig egy nagyon kicsi hajszál választ el attól, hogy megtegyük. De még nem jött el az ideje...min 1 évet várni kell. Nem tudom magam elképzelni gyerek nélkül szóval bármit írhattok mert hosszútávon nem tudtok róla lebeszélni :) elsősorban olyanok válasza érdekel akiknek már van gyermekük szóval van viszonyítási alapjuk is. De írhat bárki természetesen.

Írnátok olyan dolgokat ami úgymond a gyerek ellen szól? Mi az amit gyerek mellett szinte képtelenség megtenni? Miért "rossz" ha van gyerek?

25 év alatti vagyok de fiatalon szeretnék szülő lenni.


Megkérlek titeket, hogy ne pontozzátok le egymást! Én nem fogok senkit. Ha nem szeretnétek, hogy nagyon lepontozzanak titeket akkor írjatok inkább privátban.

Nem provokatív kérdésnek szánom ezt a kérdést!


2017. jan. 15. 15:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%
Én mindent megtudok tenni gyerek mellett is, amit szeretnék : kirándulás, tanulás, munka, színház, olvasás. Talán bulizni nem tudnék, de nincs is igényem rá, hogy diszkóban / kocsmában hányjak. Férjem szerencsére ugyanígy gondolkozik.
2017. jan. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%
Lemaradt, hogy elképzelni nem tudjuk az életünket a gyerekeink nélkül. Nem bántuk meg, pedig én 20 alatt szültem.
2017. jan. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Nekem van közeli nő ismerősöm, aki tudatosan döntött úgy, hogy nem szeretne babát. Egyértelművé vált számomra, hogy ez az anyukájával való kapcsolat miatt alakult így. Úgy érezte, hogy egész életében nyűg volt, nem szerette az anyukája. Fiatalon elment otthonról, gyorsan megházasodott és a férje elfogadta a döntését, de korábban bízott benne h ez majd változik..... nem történt változás. Úgy gondolta, h soha nem tudna jó anya lenni, ezért nem akar egy gyereket büntetni.

Majdnem 50 éves, 30 éve házas és kiegyensúlyozott letet él. A férjével nagyon jó a kapcsolata, sokat utaznak, élvezik az életet, ahogy levettem a szexualitás határozottan domonál az életükben.

Nem tudom elítélni, mert ez az ő döntése, de ahogy én ismerem, szerintem egy nagyon jó anya lett volna belőle.


Én 29 vagyok, fél éve dolgozunk a babán. Soha nem voltak bennem komoly anya ösztönök, nem igazán olvadozok más gyerekétől a férjemmel ellentétben. De azt tudom, hogy család, gyerekEK nélkül nem tudnám elképzelni az életem.

2017. jan. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Ha elrettentést szeretnél, akkor olvasd végig az itt feltett kérdéseket :)
2017. jan. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Leírom nekem miért volt jobb: munkaidőn kívül azt csináltam amit akartam, oda mentem és addig maradtam ameddig akartam, sokkal több pénzem volt (határozott idejű szerződésem volt, a 3. hónapban voltam mikor lejárt, úgyhogy munkanélküli lettem), VOLT SZABADNAPOM, senki segítségére nem szorultam, annyit aludtam amennyit akartam, azt ettem/ittam amit akartam (2 terhesség GDM-mel szia 180ch diéta), senkiért nem kellett felelősséget vállalnom, nyugodtabb voltam, nem aggódtam a jövőbéli dolgok miatt mert tudtam hogy előttem az élet.

Hirtelen ennyi jutott eszembe

2017. jan. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
26%

Vannak dolgok, amik KONNYEBBEK gyerek mellett, de nem lehetetlen gyerek mellett sem, csak extra energiat/munkat igenyel. Ilyen a tanulas (foleg felsobboktatas), utazgatas, bulizas, kikapcsolodas, pihenes, sajat magunkra es baratainkra forditott ido, karrierepites stb.


Semmi nem lehetetlen gyerek mellett sem, csak neha megneheziti a cel elereset vagy a nyugodt kikapcsolodast.

2017. jan. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
4%
Szia! Nagyon jó anyának lenni! Érezned kell azt a pontot hogy igen!!!! Azért volt olyan pont az életemben amikor nagyo rossz helyzetben voltam és ha ránéztem akkor sajnáltam a gyerkőcöt!
2017. jan. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
43%
Nincs annyi aggodalmaskodás, több szabadidő, nyugodt alvás, több szex :) sose akartam gyereket, valószìnűleg anyu miatt nem érzem magam közel hozzá, nem törődött az érzésemel. Nekem az lett volna a legnagyobb büntetés ha lányom születik, nem tudom milyen a jó anya lánya viszony. De hàlistennek kisfiam született aki nélkül nem akarok már élni. Gyerek nélkül nagyon egyszerű az élet, de ha már van gyereked nem létezik más opció csak olyan amibe ő is ott van :)
2017. jan. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 babyboom567 ***** válasza:
33%

Szerintem, nem jobb gyerek nélkül,inkább egyszerűbb.Sokkal több szervezést meg előre gondolkodást igényel.

5 hetes a kisfiam, de még nem éreztem,hogy nem tudok megtenni valamit.Mondjuk biztos vannak extrém dolgok amiket nem lehet.Pl nekem mindig nagy extrém vágyam volt egy hátizsákkal beutazni európát.Csak úgy menni minden terv nélkül,aludni akárhol.Na ezt csecsemővel biztos nem lehet:)De pl nagyobb gyerekkel már akár lehetne is:)

Ha gyereked van kötöttebb vagy, pl nem vállalhatsz el akármilyen munkát,mert pl az ovi csak 7től van stb

2017. jan. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

Nekem 2 gyerekem van vagyis lassan 3, 4 honap múlva.

Azelőtt hogy nem voltak (mostmár nagyok) volt életem más életem. Ivós, cigizős, bulizós ráérős életem. Össze szedni mindig csak magamat kellett. pont ennyi!


Mióta vannak máshogy élem az életem. Mások a helyzetek az elvárasok a fontossági sorrendek.


Még nem volt gyerek hozzá kell tegyem kipihent voltam. azt sem tudtam mi az hogy elfáradni.


Gyerek mellett pontosan tudod mit jelent fáradtnak lenni és élőhalottként viselkedni.

Lesz rossz kor lesz szép kor gyerekkel!


mi miot benne voltunk a dackorszakba azt kivántam bar sose lettem volna olyan hülye hogy gyereket vállaljak vagy mikor egyszerre voltak betegek és minden testnyilásukon jött valami.

Vannak a szép dolgok amik miatt sosem bánod meg hogy gyereket szültél. Az ölelések, az esti csókok, a kacagások.....

ha nem lenne gyerekem most fogalmam sem lenne mire vállalkoznék csak hogy de aranyos pihegő babuci biztos tök könnyű meg de jó legalább otthon ül.

Hát most hogy 3 lesz már réges régen rádöbbentem hogy 10000x keményebb meló!

2017. jan. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!