Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dupla keresztnevet adó szülők,...

Dupla keresztnevet adó szülők, melyik nevet használjátok?

Figyelt kérdés
első vagy a második keresztnevet?

2017. okt. 20. 22:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Én az elsőt.

Barátaim közül 90% az elsőt használja.

2017. okt. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Nem magyarországiak vagyunk. A választott nevünk anyakönyvezhető,de nincs védőszentje. Attól megkeresztelne a pap, de azért választanank mellé másikat is,ami csak a papnál lenne beirva,máshol nem lenne látható."

Na, én pont így vagyok. Hivatalosan egy keresztnevem van a személyimen, de keresztelésben két nevet kaptam. Családban hívnak mindkét néven, baráti körben csak az elsőt használom. Egyébként fölöslegesnek tartom a két keresztnevet, hacsak nem valami hagyomány, vagy annyira tetszik a védőszent személye, hogy ragaszkodsz hozzá.

2017. okt. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!