Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire akadnátok ki? Én...

Mennyire akadnátok ki? Én dühöngök egyelőre.

Figyelt kérdés

Dolgoztam, mama vigyázott a gyerekekre. Kiderült, míg a kicsi (mindjárt két éves) aludt, a nagyot aki 7 betette a tv elé és ő meg szépen elsétált a boltba. Olyan negyed óra -20 perc.

Soha életemben nem csináltam ilyet, pedig voltam már gondba ezerrel. De sose mentem el a háztól.


2017. okt. 21. 22:29
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
73%
9, te mennél börtönbe, mert a szülő felelőssége, hogy kire bízza a gyerekeket. Ez nem ugyanaz, mintha intézményre (bölcsi, ovi) bíznád. Csak szólok.
2017. okt. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
45%
Osztom a #10-es véleményét,de megkérdezhetett volna.
2017. okt. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
75%
Hát, én se tapsikolnék... nem a hétéves miatt, abban egyetértek a többiekkel,hogy egy ennyi idős gyerek 20 percet elvan egyedül. De ott a kétéves. Komolyan el kellene várni a nagyobbtól, hogy bármit is tudjon kezdeni a picivel, ha felébred és valami baja van, sír, éhes, akármi? Szerintem nem lehet ekkora felelősséget rakni rá. És igen, én is megmondtam volna/megmondanám a mamának, hogy még egyszer ilyet ne csináljon, mert befejeztük akkor a gyerekvigyázást inkább. Leszarom, hogy megsértődik, a gyerekek fontosabbak.
2017. okt. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
68%
Én nagyon kiakadnék.
2017. okt. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
42%

A 6 éves lányom, ha itthon van és az öccse alszik, simán bemegy hozzá mikor hallha h felébred. Szórakoztatja, vagy kihozza hozzám a konyhába őt. Nem hiszem h akkora tragédia h 20 percre elugrott a mama. Főleg h gondolom lefektette a kicsit, és el is indult h mire ébredezik ő hazaérjen.

Egy 7 évest egyedül lehet már hagyni ennyi időre. És a tesója is vigyázhat rá 10-20 percet.

2017. okt. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
73%
Én voltam babysitter olyan családnál, ahol három gyerek volt, 7, 6 és 3 évesek, eszembe nem jutott volna egyedül hagyni őket. Ha annyira sürgős leugrani a boltba, akkor viszem őket is. Mivan, ha pont abban a 20 percben az egyik elesik a lépcsőn és beveri a fejét(napi szinten esett el valamelyik ott, simán megtörténhetett volna)? Vagy félrenyelnek? Vagy akármi, még a 7 évest sem hagytam volna egyedül, nemhogy a kisebbeket. És ez nem túlaggódás, de mit kezd a kedves nagyika a lelkiismeretével, ha pont akkor történik valami? Igazad van kérdező, sok ilyen történetet olvasni, az ördög nem alszik. Nyugodtan mondd el neki a véleményed, alvó 2 évest nem bízunk rá egy 7 éves kisgyerekre.
2017. okt. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
66%
Nem értem, miért lettem lepontozva, de akkor hagyjátok csak egyedül a gyerekeket, végülis mi rossz történhet fél óra alatt? :D #yolo Ha meg egy babysitterről kiderülni, hogy ilyet csinál, már repülne is a családtól, legalábbis nyugatabbra nem ilyen könnyelműek a szülők és én se lennék az.
2017. okt. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
85%

Ebbe a felásba én is kiakadnék 2 éves nem bizunk 7 évesre,

Én is hagytam már 7 éves lányomat a 13,15 éves fiaimra mert le kelett menem szembe a boltba de sietem illetve szoltam hova megyek telefon van itthon meg nálam is .

2017. okt. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
43%

Kiakadnék. Mostanában gyakran történnek balesetek, amíg a gyerekre vigyázó személy "kiugrott boltba, csak egy pillanatra hagyta egyedül, csak két lépésre volt, stb".

Békéscsabán egy szintet zuhant egy gyerek a plázában, és több helyen is ablakból zuhantak ki gyerekek.

2017. okt. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
71%
Még a 7 éves csak-csak, ha tudja a szabályokat és be is tartja őket, tudja, mit kell tenni baj esetén, stb. Nem tudom, hogy ő volt-e már korábban egyedül otthon, mert ha igen, akkor az ő esetében belefér. Ha nem, akkor viszont ez sem fér bele, a mamának meg kellett volna kérdeznie, hogy ő maradhat-e otthon egyedül, de semmiképp sem az ő hatásköre ezt eldönteni. Viszont a kétévest semmiképp nem lehet felnőtt felügyelete nélkül hagyni, akkor sem, ha alszik! Egy hétévesre NEM bízunk gyereket, hiszen még maga is gyerek! Aki ezt felnőtt ember létére nem képes felfogni, arra sem lehet gyereket bízni, mert nem alkalmas rá. Lehet azzal jönni, hogy ez régen normális volt, nekem erről más a véleményem. Rám is vigyáztak a nagyszüleim sokszor, mégsem hagytak egyedül. Biztos voltak sokan, akik ezt régebben eljátszották, nyilván több is volt az ebből adódó baleset, csak nem terjedt el úgy a híre.
2017. okt. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!