Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen nehéz elfogadni,...

Miért ilyen nehéz elfogadni, hogy egyelőre nem szeretnénk gyereket?

Figyelt kérdés

A barátommal 3 éve vagyunk együtt, 1,5 éve költöztünk össze. Majd pár év múlva szeretnénk csak gyereket, mert most egyikünk sem érzi, hogy kész lenne rá, éppen ezért az elkövetkezendő 2-3 évben nem is tervezzük.

Valamint barátom katonaként szolgál és sokszor van kiküldetésen is, szóval többször előfordul, hogy nem látjuk egymást huzamosabb ideig. Bírom egyébként. Nehezen, de én elfogadom ezt a helyzetet ahogy van. Csak ezért nem hagynám el. Mások ennél sokkal nagyobb gondokkal küzdenek egy kapcsolatban.

Szüleim pedig minden alkalomnal azzal állnak elő, hogy mikor lesz már végre gyerekünk. Egyszer kihallottam, ahogy egymás között is ezt beszélték ki és egy olyan mondatot is sikerült kivennem, ahol anya azt mondta, hogy annyira babázna már. Miért hiszi egyáltalán azt hogy mi is ezt szeretnénk? Megértem, ha el lenne vele, amikor még kicsi, de ha neki kéne nevelnie az már gondolom nem lenne akkora buli. Nem neki akarunk gyereket, hanem magunknak. Mi szeretnénk vee foglalkozni, nem pedig majd lepasszolni neki. Ezeket neki is szintúgy elmondtam, de észrevételeim szerint nem nagyon vette tudomásul.


21/N


2016. okt. 22. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon fiatal vagy még. Szerintem is varj.


Legalabb azt vard meg, h a parod mar ne jarjon kikuldetesekre.

2016. okt. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Előbb-utóbb rájössz, ahány szülő, annyiféle.

A tieid olyanok, hogy maguknak akarnának unokát. Lesz még ebből gondod, ha gyereked lesz.

Nem is fognak valószínűleg megváltozni.

2016. okt. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Szüljön akkor magának, ha babázni akar.
2016. okt. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük. Nálunk ugyan ez volt, összeházasodtunk 3 éve és nem vállaltunk rögtön babát, nálunk nem a szülök hanem az én nagyszüleim csinálták ezt. Nem foglalkoztunk vele, most jött el az idő amikor már szeretnénk, most meg már nem mondogatják! :D

Szóval ne foglalkozz velük majd megunják

2016. okt. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nem neki akarunk gyereket, hanem magunknak." - ez a felelősségteljes hozzáállás, a szüleid örülhetnének, hogy ilyen érett gyerekük van. Csak így tovább:)

Mivel már elmondtad nekik, csak két dolgot tehetsz:

- vagy elmondod nekik újra meg újra (kb. 100-szor, mire elkezdik kapizsgálni, ha egyáltalán valaha is...)

- vagy nem veszel tudomást róla

2016. okt. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
17%

Nem szeretnélek kiábrándítani, de az ilyen kapcsolatok 95%-a halálra van ítélve, ismerek néhány katonát, majdnem az összesnek tönkrement a házassága a kiküldetések miatt. És egyébként is borzasztó fiatal vagy még , 18 éves voltál, amikor összejöttetek...hagyjuk már. Nem együtt fogtok megöregedni.

Persze a jó gyerektartás sem egy utolsó szempont, hiszen sok nő eleve erre utazik. Ha te is, akkor ne hagyd ki a lehetőséget.

Egyébként képtelen vagyok megérteni az ilyen elborult agyú emebreket, akik más helyett akarják eldönteni, hogy mikor kellene gyereket vállalni. Babázni akar? Vegyél neki egyet a játékboltban...

2016. okt. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg nekik higgadtan, nyugodtan, de hazározottan, hogy még élni akartok, szórakozni, pár évig nem lesz baba és szakadjanak le a témáról mert rohadt idegesítő.

Hasonló helyzetben vagyunk, csak nekünk már van egy 2,5 éves és mindenki azt firtatja mikor jön a következő, pedig elmondtuk már, hogy nem szeretnénk.

2016. okt. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%
Ha a "birom egyébként" a párodra vonatkozott akkor nem is vele kellene családot alapitani...
2016. okt. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arra értette, hogy bírja a távollétet a kiküldetések miatt...
2016. okt. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!