Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Értlemileg -fizikailag kicsit...

Értlemileg -fizikailag kicsit visszanaradt kétévesemre barátnőm folyton rászól, ez normális?

Figyelt kérdés

Ha eljön, de folyton "neveli" olyankor. Engem zavar. Én is nevelem, de azért mert sikít egyet ben fogom sarokba zavarni. Ugye én tudom honnan jöttünk ls hol tartunk, hatalmas előrelépés. Ő pedig az átlaghoz, vagyis a sajátjaihoz méri gondolom. most türelmetlen volt és ordított a szekrénynél (keksz kellett neki), rászóltam, hogy csillapítsam és , hogy adok, ha megnyugszik. (próbálom a helyes útra terelni, csak nem tudni mennyit fog fel belőle). Barátnőm rászólt és engem is méregetve (hogy sz@rul csinálom) okít, hogy bizony ott a járóka, be kell oda tennem. ez nem is zavar, inkább az zavar, hogy rá is rászól. Hisz én sem engedek semmi kellemetlen dolgot, tehát nem veszélyes gyerek senkire, de vannak dolgai, azt pedig igyekszem terelgetni.,

Ti mit csinálnátok? Ha mondom neki ne szóljon rá, akkor tuti megharagszik. Ha nem szólok engem zavar. Már nem is örülök annyira ha találkozunk.


2017. okt. 30. 09:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

En itt mindig kivancsi vagyok a masik fel nezopontjara. Persze, igazat adok abban hogy alapvetoen nem illik mas gyerekera raszolni es foleg akkor, ha ilyen problemak vannak mint nalatok, DE teny hogy manapsag rengeteg kisgyerekes baratnom abszolut nem szol a gyerekre csak amikor mar naaaagyon kijarna. Az orditozas-visitozas (ha ok nelkul, vagy eroszakos hiszti miatt van) pokoli idegesito a kornyezetnek. De itt megint kiemelnem, hogy mentalisan beteg gyerekre nem szolnek ra, ha VALOBAN a betegsege miatt van es nem csak azert mert szimplan akaratos, es az anyuka e moge bujtatja a dacos hisztit.

Szoval igy ismeretlenul ennyit lehet erre igazsagosan mondani.

2017. okt. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A gyerekem egy évig csak feküdt. Szerintem elég ennyi. Nem átlagos. Nagyot fejlődött az tény, az orvosok meglepetésére is. És sokat rászólok, mert azt akarom, hogy még a problémái mellett is tudjon beilleszkedni amennyire csak lehet. Ezt pedig irányítás nélkül lehetetlen. Igen , őrjöng a szekrény előtt (most utolsó esteben) és nem...nem kapott addig semmit, míg abba nem hagyta, és közben rászólok, irányítom. Most elverni meg kitenni a ház elé sem fogom. De nem kapta meg addig míg ezt csinálta.
2017. okt. 30. 09:38
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

egy átlagos gyerekre egy idő után lehet finoman rászólnék.

de a te eseted valóban más,és ezt figyelembe vehetné a barátnőd is.

Esetleg a legközelebbi ilyen szitukor mondd neki hogy: a te gyerekedet ne az övéhez mérje,és bizza rád hogy mikor kell fegyelmezned.

Ha meg ezen megsértődik..akkor az már nem a te gondod..

2017. okt. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De rászólok én is az enyémre! szerintem, ha nem őt bántja, nem őt zaklatja , hanem a szekrénynél őrjöng (amit én fegyelmezek is!) ahhoz nincs köze. szerintem. Legalábbis ha én vkinél voltam, amíg nem engem zargatott, pl nem rugott belém a gyereke addig nem szóltam, intézze anyuka. _volt egy gyerek aki belémrúgott, na annak mondtam, hogy ez nekem fáj és nagyon csúnya dolog. Mondjuk én magamból indulok ki és ezért is a kérdés.
2017. okt. 30. 10:11
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Figyelj, ha nem akarsz konfrontálódni a "barátnőddel", akkor szimplán ritkítsd a találkozásokat! Ennyi.


Egyébként nem szoktam más gyerekét nevelni. Főleg nem más otthonában és ha az anyja is ott van.

Akkor szólok rá, ha rám bízták,

vagy ha nyilvános helyen vagyunk és én vagy a gyerekem az áldozata a nem helyénvaló viselkedésnek és a szülő nem foglalkozik vele.

Ez független attól, hogy egészséges vagy beteg a gyerek.


Egyébként egészséges 2 évesnél is normális, hogy még nem tudja kezelni az indulatait, hisztizik, türelmetlen. Ez nem nevelés kérdése, ne rugózz ezen.

2017. okt. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem, egy paraszt!

Nem lenne ilyen barátnőm, v alaposan helyretenném.

Adhat tanácsot, amit meghallgatok, majd eldöntöm betartom v sem.

A gyerekemet én nevelem. Nem a nagyszülei, nem a barátaim.

Ha meg nem tetszik neki, letojom, a gyerekem fontosabb.

2017. okt. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nem o vigyaz ra, nem o felel erte, vagy nem az o gyerekeivel jatszik a tied, ahol te eppen nem figyelsz, nem ertem, miert o szol ra, mikor nem o az edesanyja. En megkerdeznem tole oszinten, hogy abba tudja-e ezt hagyni, mert teged ez zavar. Ha azt mondja, nem, akkor nem muszaj annyit talalkozni.
2017. okt. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Egyebkent az aztan mindent megold a ti esetetekben, ha beteszed a jarokaba, abbol jol megtanulhatja az indulatai kezelesenek hatekony modjat... Ha megegyeztek, es nem tartja be, megis raszol, mondhatod neki, hogy akkor faradjon be a jarokaba, es maradjon ott, ameddig lenyugszik :D
2017. okt. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Építsd le ezt a barátnőt.

Nekem már az fura, hogy a te lakásodban, a te jelenlétedben rászól a gyerekre. Erre maximum akkor lenne joga, ha a gyerek pl. az ő ruháját piszkítaná be, vagy utcai cipővel mászna fel a heverőre, ahova ő is le fog ülni, vagy az ő poharából akarna inni, vagy más módon konkrétan neki okozna kellemetlenséget.

Én nem foglalkoznék azzal sem, hogy megsértődik, mert világosan látszik, hogy fogalma sincs, hogy illene neki, mint vendégnek viselkednie. Úgyhogy egyszerűen nem hívnám többé magamhoz, sőt, ha telefonon szóba hozza, akkor mindig kitérnék (ha már nem akarod megmondani a valós okot).

Amit írtam, az még egészséges gyereknél is így lenne. Ha a gyereked értelmileg visszamaradt, akkor meg pláne! Örüljön, hogy neki egészséges a gyereke, téged meg hagyjon békén a tiéddel együtt!

2017. okt. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%

#1:

"Az orditozas-visitozas (ha ok nelkul, vagy eroszakos hiszti miatt van) pokoli idegesito a kornyezetnek. De itt megint kiemelnem, hogy mentalisan beteg gyerekre nem szolnek ra, ha VALOBAN a betegsege miatt van es nem csak azert mert szimplan akaratos, es az anyuka e moge bujtatja a dacos hisztit."


Először is ne feledjük, hogy mindez otthon történt, tehát ha "pokoli idegesítő" valakinek a gyerek-hiszti, akkor ne menjen kisgyerekes családhoz vendégségbe. Nemcsak beteg, de egészséges kisgyereknél is természetes, hogy időnként hisztizik. Ez életkori sajátosság.

Való igaz: minden szülő rémálma, hogy gyereke a bolt kellős közepén üvöltve földhöz vágja magát, irtózatos hisztit csinál és mindenki rájuk figyel. Akiket mértékadónak tekintek gyerek-lélektanban (Ranschburg Jenő és Vekerdy Tamás), azok szerint akik osztogatják ilyenkor a jó tanácsokat, hogy hogyan kéne "megnevelni" a gyereket, azok szinte biztos, hogy nem neveltek még kisgyereket. Akik neveltek/nevelnek, azok őszinte együttérzéssel tekintenek a szülőre. :DDD

Szerencsére az én 4 éves fiam közterületen, idegenek előtt mindig a lehető legaranyosabb és legjólneveltebb arcát mutatja (rengeteg dicséretet zsebelünk be érte), de valahol neki is ki kell adnia a gőzt: itthon azért szokott hisztizni, és ha nagyszülők vannak itt, néha egészen bevadul (meg ha időjárási front van, meg ha nem aludt délután, meg ha nem volt eleget szabad levegőn stb.). Rosszul tűri azt is, ha feleségem "felnőttesen" beszélgetni akar a vendéggel (vagy akár a játszótéren egy másik anyukával) és nem vele foglalkozik. Ilyenkor mindent elkövet, hogy vele kelljen foglalkozni: erre legjobb a rendetlenkedés és a hiszti. :DDD

Tehát az egészséges gyerek is akaratos, a klasszikus dackorszak után is, és természetesen kell kezelni, de tapasztalatom szerint a direkt fegyelmezésnél, büntetésnél sokkal-sokkal hatékonyabb a lefoglalás, a játékba, beszélgetésbe való bevonás. Lehet, hogy a kérdezőnél is szimplán azért ordított a gyerek, mert rossz néven vette, hogy anyukája egy másik felnőttel és nem vele beszélget. Ezen nem kell fönnakadni, ez természetes dolog. Persze kellemetlen, reagálni kell rá, de véletlenül sem szabad arra gondolni, hogy a szülők rosszul nevelik, hogy ilyen a gyerekük.

2017. okt. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!