Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vihetném a gyereket sporttagoz...

Vihetném a gyereket sporttagozatos suliba, de félek, mi lesz, ha sok lesz neki a napi 3 óra edzés. Járt így valaki, hogy ez miatt kivette a suliból?

Figyelt kérdés

Azért járna másik suliba, mert faluról kéne városba hordani, de ha abba akarja hagyni, akkor ő is a falusiba járna.

Vagy csak ez miatt (hogy jobban bírja a terhelést) hagyjam +1 évig az oviban? Májusi születésű, úgyhogy akkor 7 év 3 hónaposan kezdené. (Bár én sokallom, de tudom, sokan visszatartják a gyereküket.)

Még ráérünk gondolkozni rajta, tegnap mondta az edző, de nagyon szeretné, ha komolyabban foglalkozhatna vele.


2017. nov. 1. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Napi 3 óra edzés? Szegény gyerek. Biztosan nem iratnám oda, legfeljebb csak akkor, ha valami spotzseni lenne.
2017. nov. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Megkérdeztük, ő persze nagyon szeretne menni, imádja az edzéseket, az edzőket, mindent.

(Meg azt sem látom, hogy az iskolások olyan depisek lennének edzés alatt, mert ők akkor végeznek, amikor az ovisok kezdenek.)

2017. nov. 1. 16:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Amig nem kotelezo es nem napi 3szori persze h szereti. Igy majd megutalja. En kozepsulis fejjel se birtam a sportiskolát.. es ott csak napi 2xmasfel ora edzes volt
2017. nov. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Messze vinnéd? Kocsival? Mert ettől függ, hogy a falu-város viszonylat mennyire megterhelő neki.

Ha vonatoznátok, akkor én a helyedben nem vállalnám be a gyerekkel a sport-sulit, csak simát.

Ha kocsival vagytok és hozni-vinni tudod, akkor viszont bevállalnám. De! Azt viszont te tudod eldönteni, hogy egy alsós mennyire bírná, mert lehet, hogy tetszik neki a sportsuli gondolata, de még az iskolát sem szokta, ráadásul utána egyből edzés.


Igaz, én általános felsőben voltam sporttagozatos, és minden nap voltak edzések, és persze nem a suliban, hanem egy messzebbi sportpályán, de nem volt megterhelő úgy sem, hogy nem hoztak-vittek minket, hanem buszoztunk. De lehet, hogy egy sulikezdőnek a heti 3 alkalom edzés is sok.

2017. nov. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Á, kocsival 10 perc.

A nagy nehezen viselte elsőben az első 2 hónapot, de a kicsi sokkal pörgősebb, sztem bírná.

Inkább attól félek, hogy ha mégsem akarja, akkor mekkora teher lenne neki átmenni egy másik suliba. (Igaz, hogy ott meg a régi ovis társaival lenne, meg a nővére is odajár.)

Az a baj, hogy a "játszós" edzés meg csak heti kétszer 1 óra, nincs lehetőség többször járni.

2017. nov. 1. 19:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi elkezdtük idén a foci tagozatos iskolát, elsős fiammal minden nap 2x2 óra edzés + szombatonként meccsek.

Mint egy zombi olyan annyi a tanulni való, hogy nem tudom 20:30 előtt ágyba dugni, 5:30kor kelünk, jogy beérjen időben. 7:10kor kezdődik a suli este 18-19 között ér haza. Kimerült, ingerült. Decembertől iskola váltás jár a helyi iskolába.

A napköziben csak azt nézik kész legyen a házi de tele van hibákkal, nem érti. Itthon fáradt kész szenvedés a lecke írás.

Kár volt belevágni, megutálta az iskolát.

2017. nov. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát, nagyon sajnálom! Nálunk azért jobb a helyzet, elég lenne 7-kor kelteni, edzés meg 2-től 5-ig lenne, fél 6-ra bőven otthon lennénk.

Köszi a válaszokat!

2017. nov. 2. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!