Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy "működnek" az anyagiak,...

Hogy "működnek" az anyagiak, miután megszületett a baba?

Figyelt kérdés

Nincs még tervben baba, de szeretném azért tisztázni magamban a dolgokat. Tanultam még suliban, de azóta annyi minden változott...

Addig oké, hogy szülés előtt betegállomány van, ha már nem tudok dolgozni. De utána? Mi mit takar anyagilag? Illetve ez mennyiben változik, ha kistesó is születik, esetleg lesz 3. baba is?


2017. nov. 2. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Én 1 gyerekkel tudok nyilatkozni.

Az első támogatás a Csed, amit a szülés napjától vagy a szülés előtti max 4 héttől lehet igénybe venni. Én 36 hétig dolgoztam, utána jött a Csed, közben szültem. Fél évig jön ez, a fizud kb 80%-a. Utána a gyermek 2 éves koráig GYED, ami max 132e tud lenni. Az én 260-as fizummal ezt meg is kapom, de sajnos ez a plafon.

Közben a szüléstől fogva havi 12e családi pótlék jóó sokáig.

A GYED mellett vissza tudsz menni dolgozni. Akár 8 órában is. Ilyenkor kapod a GYED összeget és a munkáltatódtól kapott fizetést IS.

2 év után pedig jön a kb semmire sem elég GYES. Az 28e. Az még 1 évig jár.


A táppénz orvos függő. Csak akkor mehetsz szülés előtt táppénzre ha valami gond van, vagy a munkád nem alkalmas a várandósságodra. Pl fizikai munka, több órás utazás, stb.


Mindenhez van letölthető formanyomtatvány. A legtöbb dolgot a munkáltató intézi, az anyasági támogatást pl nem (szülés után 1x 64e ha minden vizsgálatra elmentél a terhesség alatt). Azt a kormányablakban kell igényelned.

2017. nov. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet mire oda jutsz ismét lesznek változások, úgyhogy ez felesleges kérdés
2017. nov. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm.

ha bölcsis/ovis a gyerkőc, kiír mellé a doki, ez esetben tényleg 100% táppénz jár?

2017. nov. 2. 21:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Dehogy, a gyermekápolási táppénz ugyanannyi, mint a sima, annyi különbséggel, hogy ott rögtön táppénzzel indítasz, míg ha te vagy beteg, és téged ír ki az orvos, akkor x napig betegszabin vagy, ami valamivel több, mint a táppénz. Szóval beteg gyerekkel tp-n lenni általában pénzben kevesebb, mintha te vagy beteg és úgy vagy otthon.
2017. nov. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!