Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért fontos két keresztnevet...

Miért fontos két keresztnevet adni a gyermeknek? Honnan ered?

Figyelt kérdés
Én vajdasági vagyok, és érdeklődve olvasom mindig a névválasztási kérdéseket.Felénk nem adnak két keresztnevet, így nekem nagyon furcsa.
2008. okt. 22. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Én nem tudom honnan ered, csak azt tudom megmondani a mi babánknak azért lesz kettő, mert én nagyon nem szeretem a keresztnevem, és sokan a kornyezetemben nem szeretik a sajatjukat, es arra kevesebb az esely, hogy a gyerekem mind a ket nevet ne szeresse. Különben tudtommal nem egy gyakori dolog.
2008. okt. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Hát, azért elég gyakori. Én azért adtam mindkét lányomnak két keresztnevet, hogy ha nem tetszik nekik az egyik, akkor majd használhatják a másikat. Ennyi. Én mindig bántam, hogy csak 1 keresztnevem van.
2008. okt. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Én ismerek egy kisfiut, akinek azért van 2 keresztneve, mert mindkét szulo mást akart. Az apuka így hívja, az anyuka úgy, és ha jól tudom, 2 névnapot is tart, a rokonságtol fuggoen (legalábbis kiskorában így volt). Úgyhogy ilyen is van, bár remélem, ez a ritkább eset:)
2008. okt. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én se tudom, hogy honnan ered ez a szokás, de nekem nem tetszik. Nekem két nevem van, de sosem használtam a másodikat, tök felesleges igazából.

33 hetes vagyok, a babámnak is csak egy neve lesz.

2008. okt. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnak csak egy keresztneve van. Viktória. Ha majd nem tetszik neki megváltoztathatja, de az a nagy tapasztalat, hogy akinek két neve van és csak az egyiket használja, az se tér át a másikra, mégha nem is tetszik neki. Így szokta meg.
2008. okt. 23. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszolóval értek egyet. Nekem is kettő van, tetszik, nem tetszik, az elsőt használom. Miután egy gyerek megszokja, h vhogy szólítják pl iskolában és otthon, nem fogja később mondjuk munkahelyen másképp szólíttatni magát. Ha mki X néven ismer, így is szoktad meg, nem fogod arra kényszeríteni a világot, h hirtelen Y-nak szólítson. Nem fogsz arra ébredni egy szép napon, h na én mától Y leszek, mert jobban tetszik. Lehet, h előfordul ilyen, de sztem igen ritka.

Elég zavarosan írtam le, de remélem, értitek. Nekem pl nyűg, h az átlagos hosszúságú vezeték- és keresztnevem után, még le kell írnom egy hosszú keresztnevet. Feleslegesnek tartom, egyáltalán nem használom, de hivatalos dolgoknál oda kell vésnem (sokszor akár tízszer is)! Borzasztó!

Képzeld el mondjuk ezt: özv. Kovács Andrásné dr. Horváth Katalin Erzsébet Ááááá! Megőszül, mire leírja!!!

Én éppen ezért adok a lányomnak egy keresztnevet, ráadásul rövidet is, ne is becézgessék! Mira lesz, de Zita vagy Rita is tetszett, csak a páromnak nem.

Persze megértem azokat is, akik kettőt adnak. Én nem adnék, saját tapasztalataim alapján.

H honnan ered? Sztem évszázadokkal ezelőttről, amikor az apuka nevét adták pl a fiúknak és a "patronáló" rokon, ismerős nevét másodiknak, vagy a földesúrét tiszteletből, vagy vmi ilyesmi lehet a gyökere. De külföldön is gyakori, több országban nem csak kettőt adhatsz, hanem akár hármat is. Vagy nézd meg a királyi sarjakat! Sokszor van nekik 5-6 is! Mostanában leginkább azért adnak kettőt, amiért az előttem szólók is, vagy nem tudnak megegyezni, vagy választási lehetőséget akarnak adni a gyereknek.

2008. okt. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én több olya embert is ismerek, akit a szülei az első keresztnevükön szólítanak, de sokan a másodikon. Volt egy kolegám, akit mi mind Istvánnak hívtunk, és egyszer bejött a huga valamiért és Bélának szólította. És akkor mondta h utálja a Bélát, de a családja így hívja, meg a volt osztálytársai, de az új ismerettségeinél Istvánként mutatkozik be, az eddigi munkahelyein is így hívták, és a barátai illetve a felesége is így szólítja. Na ez az egyik ok, amiért szeretnek két keresztnevet adni. A másik az, hogy a szűlők szívesen adnak valami példakép szerű nevet a gyereknek, vagy valamelyik rokon után nevezik el, de tudják ők is, hogy az mondjuk már elég régimódi név, vagy nekik sem tetszik annyira, de tiszteletből adják, és ilyenkor az nagyon jó második keresztnévnek, úgysem kötelező a legtöbb helyen leírni. Nekem a második kerestneve egyedül az anyakönyvi kivonatomban szerepel, de még a személyimben sincs benne, meg is kérdeztem, hogy bele kell-e írnom és azt modták, hogy nem muszáj. Nem ita e sereté, csak lusta vagyok leíri, és ha a személyimben szerepelne, akkor máshol is így kéne aláírnom, viszont ha ott nem szerepel, akkor úgy hiteles.

Nálunk a fiamnak is két neve van, de az azért mert az apjával nem tudtunk megegyezni.

2008. okt. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Napjaink divatos szokásává vált a különleges nevek (Esmerealda stb) mellet a két keresztnév adása a gyerekeknek. Állítólag szerencsét hoz a három név,.... na ezt én nem hiszem, hogy ezen múlna:)

Mi is 1 keresztnevet adtunk a kisfiúnknak (Roland).... de megértem azt is aki több nevet ad, de felesleges mert nem használja csak az egyiket. Mindenkinek a szíve joga.

Engem inkább azon szülők rossz ízű vicce zavar aki szándékosan olyan keresztnevet választanak a vezeték név mellé ami mindenkit megmosolyogtat egyedül a viselőjét nem pl. Piros Virág stb

2008. okt. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!