Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mivel lehetne kizárni egy 5...

Mivel lehetne kizárni egy 5 évest egy szobából, hogy ne keljen mindig kulcsra zárni?

Figyelt kérdés

Egy nagyon rossz gyerekkel kényszerülünk együtt élni a barátommal, aki nem a mienk, és ahányszor bejön a szobánkba, valamit tönkre tesz, vagy legalábbis próbál. Már odáig jutottunk, hogy mindig kulcsra zárjuk a szobát, viszont így nem tud szellőzni. Gondolkoztam babarácson vagy nem tudom, hogy hívják, de azon lehet, hogy átmászna, meg nem tudom azoknak milyen szok lenni a zárja, de gondolom ki tudná nyitni. Olyan nagy rácsot az ajtóra, mint ami pl. a panelházakba szokott lenni, meg nem akarnék, mert az, hogy nézne már ki, bár ha nincs más akkor még inkább ez, ha fel lehet egyáltalán oda tenni. Vagy inkább barkácsolni kellene valamit?

Szerintetek mi lenne jó megoldás?

Gyereket nevelni nem fogok, ne is menjünk el ilyen irányba, ha lehet!


2017. nov. 14. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Annak a gyereknek nincs szülője vagy nevelője? Először vele beszélnék, hátha meg tudná fegyelmezni. A legolcsóbb és legegyszerűbb még mindig a kulcsra zárt ajtó, és akkor szellőztessetek, amikor ott vagytok.
2017. nov. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Ablak nincs a szobán, ahol tudna szellőzni? Akkor nem gond a kulcsra zárás. Babarácson már a két évesem is átmászott simán.
2017. nov. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Hogyhogy együtt kènyszerülsz èlni vele?? Ha a pasikàd vagy a te kistesód ès te mèg nem vagy önálló, akkor ez ilyen megszoksz vagy megszöksz helyzet!

Anyja, apja hol van a gyereknek?

2017. nov. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

Szegény kisgyerek. A rosszalkodas az figyelemfelhivas hogy torodesre vagyik. A sajat otthonaban van kizàrva egy szobabol? Egy ötéves gyerek es nem egy felnott akivel bunkozni kéne. Legyen napirendje amikor csak vele jatszanak es akkor tudja este egyedul alszik...


A leirtakbol nekem egy borzalom áll össze

2017. nov. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem egy 5 évessel már meg lehet beszélni hogy abba a szobába ne menjen be, illetve ne nyúljon semmihez.

Másrészt egy 5 éves remélhetőleg sosincs egyedül otthon, tehát ez az egész annak a felnőttnek a felelőssége aki épp otthon van, hogy figyeljen rá. Ebben az esetben se rácsra, se bezárásra nincs szükség.

2017. nov. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom, kié ez a gyerek, és miért kényszerültök vele együtt élni, de mi lenne, ha a szüleikkel beszélnétek első körben? Az ő dolguk megoldani, hogy más szobájába ne menjen be a gyerek. De egy ötéves már tényleg megérti, hogy nem mehet be bárhova. Amúgy a rácson nem zár "szok" lenni, hanem zár SZOKOTT lenni, könyörgöm :D
2017. nov. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Barátom nővérének a kislánya és hiába 5 éves vele nem lehet beszélni, nem ért meg semmit. Összefirkálja a falat, a füzeteimet, az akváriumunkba nyúlkál bele és összecsöpögtet mindent (elmagyaráztam már neki, hogy meghalnak a halak, ha kiakarja őket venni, de semmi). Mostanába szokott rá, hogy bemegy olyankor is, amikor nem vagyunk otthon és ez a nagyobb gond. Az apja egyáltalán nem foglalkozik vele, de az anyja is inkább a kisebbikel van elfoglalva. A barátom már összeveszett ez miatt a nővérével, én viszont mivel valamennyire, vendég vagyok, nem szívesen szeretnék szólni neki, meg minek szóljak, tudja jól, hogy mi a helyzet mégse tesz semmit.
2017. nov. 15. 14:11
 8/8 A kérdező kommentje:

Amúgy van ablak, de arra gondolok, hogy ilyenkor, amikor hazaérünk olyan állott szag van vagy nem tudom. Aztán kinyitjuk az ablakot, akkor már jó.

Amúgy tényleg figyelemre vágyhat, de most én ezzel mit tudok tenni? Még így is én játszok vele a legtöbbet.

2017. nov. 15. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!