Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 11 hós baba melletti munka?

11 hós baba melletti munka?

Figyelt kérdés

Márciusban kell vissza mennem dolgozni teljes munkaidőben (akkor lesz a babám 11 hós), és sajnos az itteni törvényeknek nem tesznek eleget a munkáltatók (nagyon kétségbe vagyok már most esve, hogy hogy oldom meg a fejést például...?), szóval azoktól várnék tanácsot, akiknek szintén korán kellett vissza menni dolgozni. Hogy oldották meg a szoptatást? A fejést? Bölcsibe adta e valaki esetleg a babáját? Hogy volt megelégedve? Mindenről írjatok, ami eszetekbe jut.

(Anyumék, húgomék szívesen vigyáznának a babára, ezzel nincsen gondom, de anyósomra nem bíznám, mert beteges - fáj keze, háta, mindig panaszkodik, most sem bírja tartani 10 percél tovább, de ha megemlítenénk neki, hogy nem szeretnénk, hogy a babára vigyázzon, ott törne ki a harmadik világháború...Nem is értem hova gondol, őszintén, ezért a bölcsitől sem zárkózom el, csak rá ne kelljen bíznom. :( )



2017. nov. 20. 10:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
Miért KELL visszamenned? Hivatalosan a te döntésed mikor mész vissza és az akár 3 éves kora előtt is lehet.
2017. nov. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

Bocsánat, de tényleg nem értem. Nem kötelezhetnek arra, hogy visszamenj idő előtt. Kérdezd meg bármelyik jogász ismerősöd. Vagy olvass utána. Ilyen nincs.


Az én fiam jövő szeptemberben kezdi a bölcsit azért, hogy vissza tudjak menni dolgozni. Az én döntésem és a munkáltató ezt tudomásul is veszi. Előbb nem is tudnék menni hiszen 1: nem akarok 2: csak szeptembertől nyitnak tanévet a bölcsik.


Ha nem akarsz vissza menni, akkor ne is menj. Ha a céged kiakad, nem tehet semmit mert védett vagy. Jövő év szeptemberig bőven lesz időd új munkahelyet keresni ha az kell. Undorító mit meg nem mernek tenni a cégek..

2017. nov. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom nem Magyarország.
2017. nov. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Külföldön se kötelez senki, hogy visszamenjen, csak nem tartják tovább a helyét.
2017. nov. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Március még messze van! Lehet, hogy már nem is lesz tejed. Ha nem akarod anyósra bízni és tetszik a bölcsi, akkor majd add be! A többi meg majd eldől! (Szoptatás, fejés...stb...)
2017. nov. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Otthoni munkavégzés nem opció?
2017. nov. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak a fejés részéhez tudok hozzászólni. A törvények nem betartását arra értetted, hogy például a munkaadó nem biztosít lehetőséget (időt) munka közben a fejésre, pedig kellene neki? Vagy arra, hogy ultimátumot adtak, hogy vagy visszamész dolgozni akkor, vagy utána már nem mehetsz?

Ha az utóbbi, akkor szerintem a napközbeni fejés tök jól megoldható, ha van egy jó mellszívód, munka közben elég lesz szerintem max egyszer foglalkoznod vele, meg kell egy hely, ahol a tejet tudod tárolni, és jók vagytok, addigra már nagy lesz a babád, amúgy sem szopizna olyan sokszor, hiszen már szilárdat fog enni. Ennyi idősen már általában csak reggel-este, meg esetleg éjjel szoktak szopni a babák, meg talán néha egyet napközben, de ezt az egyet szerintem el lehet intézni bent fejéssel. Reggel-este meg otthon megszoptatod, és utána még valószínűleg fejni is fogsz tudni. Meg akár már most is elkezdhetsz reggel-este fejni, hogy felszaporodjon addigra a tejed, már persze ha egyáltalán szükség lesz rá, hogy napközben kapjon 11 hónaposan. Az enyém például nem nagyon igényelte ennyi idősen már, 15 hónapos koráig szopott, de csak ébredés után, meg lefekvés előtt kb. 10 hónapos korától kezdve, nappal csak akkor, ha nagyon nyűgös volt valami miatt.

2017. nov. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem magyarorszáhon élek. Az itteni törvények 11 hónapot engedélyeznek. Sajnos nem engedhetjük meg magunknak, hogy fizetetlen szabadságot vegyek ki, sem ehhez hasonló opció nem jöhet számításba, mert a munkahelyem elvesztévéel járna. kell a pénz, vissza kell mennem dolgoznom.

Milyen itthoni munkára gondoltál?

2017. nov. 20. 12:40
 9/15 anonim ***** válasza:
A mostani munkahelyeden nincs lehetőséged home office-ban dolgozni?
2017. nov. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
9-es nincsen. Nővérke vagyok. Internetről nem tudom ellátni a pácienseket. :D
2017. nov. 20. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!