Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz ha így vállal...

Szerintetek gáz ha így vállal valaki gyereket?

Figyelt kérdés

Szülés után 2 héttel már vissza is ment anyuka dolgozni teljes állásba,(nem Magyarországon). Apuka is tejes állásban dolgozik.

Tápszeres a baba, amíg a szülők dolgoznak, addig bentlakásos dadus vigyáz rá, eteti, fürdeti, stb.

Az anyuka néha magával viszi a kisbabát melóba, mert ez az ő vállalkozása. Sokszor sikerül elvinnie, de ha tárgyalások vannak, vagy ide oda kell rohangálnia nem tudja, ilyenkor otthon van a dadussal.


A kisbaba amúgy teljes luxusban él, és még talán nem érez belőle semmit, de később mindenből a maxot tudják neki biztosítani a szülei pl legjobb magán óvoda, legjobb iskola, van pénz egészséges táplálkozásra stb.


Sok megjegyést kapnak, hogy így minek a gyerek, de szerintem csak tejesen átlagos életet élnek, persze sokat dolgoznak azért, hogy legyen minden amit szeretnének, hatalmas ház, lovak, extrém sportok, utazás stb.

(a bátyámékról van szó amúgy)



2017. okt. 5. 10:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%

Az én nagymamámat is nevelőnők nevelték még az 1900-as évek elején.

AKkor nem volt ez akkora dolog, hogy a gazdag családban nem az anyuka volt az elsődleges nevelője a gyerekeknek.


Nem hiszem hogy sok celebgyerek (pl Backem gyerekek, vagy a Pitt gyerekek) sokkal több időt kapnának a szülőkből.

2017. okt. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%

Ha nekik így jó :) semmi baj nincs vele. Úgy vagyok vele, hogy nem ítélünk el soha senkit, ha másképp/ máshogy neveli a gyerekét.

A magam részéről amúgy inkább az ellenkezőjét tartom picit butaságnak, mikor otthon ül valaki a babával 0-24 órában, soha nem mozdul ki és mondjuk úgy a gyermek 3 éves koráig ezt teszi. És a gyermek mit kap ilyenkor? többnyire egy frusztrált anyukát :( -de ha valaki így szereti, csinálja.

Szerintem az aranyközép itt is fontos.

A gyerek kapjon kellő szeretetet, de azért nem majomként rátapadva. Ha a bátyádéknál az édesanya így érzi jól magát, hát szíve joga, bizonyosan attól még ugyanúgy imádja a gyerekét, mint bárki más, de mellette dolgozik és lelkileg így kerül egyensúlyba. Amikor a babával találkoznak egy kiegyensúlyozott anyucit lát és ha kellő időt töltenek együtt, semmi nem csorbul. A baba is könnyebben szocializálódik, nem fél egyedül. Van pozitív oldala.

De minden anya más, szóval aki máshogy csinálja, az más :)

el kell fogadni.

2017. okt. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Mindenkinek más a normális.Én örültem,hogy itthon lehettem vele 2 évig,de ismerek olyat,aki karierista,nem volt egy éves a gyereke,visszament dolgozni,és a kislány bölcsibe van,vagy a bébiszitter vigyáz rá.
2017. okt. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Közöm nincs hozzá, de én tény, hogy így nem vállaltam volna.

Pont az a jó a gyerekben, hogy nevelheted, átadhatod a tudásod, csodálhatod, nyomon követheted ahogy felfedezi a világot kinyílik a tudata, egyre okosabb, ügyesebb....

és a legszembetűnőbb, leggyorsabb a változás az élete első pár évében.

Eleve csak ekkor szorul rád teljesen, később normális hogy leválik, egyre önállóbb lesz, kevesebbet igényel belőled, akkor már belefér az önmegvalósítás.

2017. okt. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%

Gáz.

Projekt letudva...

2017. okt. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretik a kisfiút az tuti. Azért kérdeztem, mert a család, meg barátok többször is megszólták őket, hogy miért béreltek dadust amikor van dédi (az én nagymamám), de szerintem már ő tök öreg ilyen feladathoz, és nem feltétlen szeretnék ha később az ő elvei szerint nevelné a gyereket (mert elméletileg a dadus nevel is). Meg anyu is basztatta tesómat, hogy mikor lesz már kisbaba. De most minden annyira jól megy, hogy kár lenne feladniuk azért a pár extra óráért a gyerekkel naponta. (legalább is szerintük)

Ráadásul, ahogy a sógornőmet ismerem, bele is bolondulna, ha 3 évig otthon kellene ülnie.

Személy szerint csak azt sajnálom, hogy a bátyám nem tudja magával vinni a picit a munkába, mert azt tudom, hogy a feleségénél van babaágy meg minden az irodában. Én sokat vagyok az unokaöcsémmel, ha időm engedi tuti átugrom ha épp nincs a dolgozóban.

2017. okt. 5. 11:31
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
Ennek a kérdésnek is mi értelme...
2017. okt. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%
Egy normál, a mai világban elvárt szülő-gyerek kapcsolat szerintem nem lesz meg közöttük. Egy ujszülöttnek az anyjára van szüksége és az is nagyon fura, hogy egy 2 hete szült nőt ilyen szinten nem érdekel az anyaszerep. 100-150 évvel ezelött, mondjuk egy nemesi családnál teljesen más családmodell volt és a babák a dajkához kötődtek jobban. Ha a tesódnak ez így megfelel, akkor lehet így csinálni, bár nem tudom minek kell gyerek, ha egyik szülő sem akar vele foglalkozni.
2017. okt. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%

Nem kaphat annyi szeretetet most, amennyi kell neki. A kisgyerekkel töltött idő nem pár extra óra. Aki így gondolja, vegyen egy cuki kiskutyát.

Félre ne értsd, nem szólom meg, de a kicsit sajnálom.

2017. okt. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
79%

Németországban az anyavédelmi idö 8 hét vagy is addig nem szabad dolgoznia.

Itt akiket ismerek anyukákat mind az 1 évet megvárták, ha valaki vissza ment dolgozni elöbb akkor is csak pár órát naponta.


Ami viszont mindenképpen rossz a gyereknek ha a nannyki váltogatva lesznek. Ha szerez valakit aki 10-18 évig velük lesz az már más.

Pl én amerikában voltam nanny és a szülök reggel 8-19 óráig nem voltak otthon. 1 év után haza repültem és a 2,5 éves fiu iszonyatosan sírt, pedig ö még az idö érzéket nem fogta fel. Még 15 év után is össze szorul a szívem, hogy egy gyerek aki már anyukájának tekintett egyszer csak ott kellett hagynom. Aztán a köv nanny is 1 évet volt stb... A gyereknek minden évben egy elválást meg kell élnie, ami szerintem nagyon rossz.


Nekem a férjem igazán jól keres, és én így a hobbimnak élek abból csak egy kis zsebpénzem lesz, de mindig a gyerekekkel vagyok. A gyerekek igénylik,. hogy melletük álljak, és pl ott legyek a fellépésükön vagy a sport versenyeken. Ha vissza mennék dolgozni teljes idöben akkor kérdés nélkül akár 2-3x is elrepülhetnénk a karib tengerhez, így meg csak max 1-2 évente tudunk menni, és biztosan nagyobb házban is élnénk, vagy vennénk a tenger mellett egy nyaralót. De ezért a gyerekeimet nem áldozom fel.

2017. okt. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!