Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elméleti kérdés. Ha külföldön...

Elméleti kérdés. Ha külföldön születik 2 magyar ember babája, olyan országban, ahol adhatsz kb. bármilyen keresztnevet. Ha visszaköltöznek Mo. -ra, akkor hogy anyakönyvezik a kicsit?

Figyelt kérdés

Ha nem magyar nemzetiségű bármelyik szülő, akkor tudom, hogy elnevezheti Magyarországon is másképp a gyereket a pár. De ha anya és apa is magyar, akkor mi van?

De a jelenlegi törvények szerint csak fonetikusan lehet leírni a külföldi neveket, legalábbis Magyarországon csak így anyakönyvezhető.

Akkor ha kint születik egy Jaqueline nevű kislány, azt otthon Zsaklin-ként fogják anyakönyvezni? (Csak egy példát hoztam.)


2017. nov. 21. 16:19
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Én ismerek olyan kettős állampolgár házaspárt, akinek Angliában született gyereke és Timothy-nak nevezték el.
2017. nov. 21. 16:59
 12/16 anonim ***** válasza:
13%

Kettős állampolgárt én is ismerek, Juhász Eszternek hívják, amerikában az ottani irataiban Ester Shepherd.

Szóval még fordították is a nevét.

Egyébként szerintem is vonatkoznak a magyar szabályok ilyenkor.

2017. nov. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
64%

Ahogy korabban is irta az egyik valaszolo, ha a gyerek kizarolag magyar allampolgr lesz, akkor csak es kizarolag a magyar szabalyoknak megfelelo nevet kaphat. Beirhatnak barmit a kulfoldi szuletesi anyakonyvi kivonatba, de amikor a magyar anyakonyvezesre kerul a sor, akkor ott olyan nevet kell megadniuk, ami megfelel a magyar torvenyeknek.

Fontos, hogy a magyar anyakonyvezetest nem akkor kell elinditani, amikor egyszer, valamikor hazakoltoznek, hanem elvileg a szuletese utan a szulok kotelessege intezni ezt. Hiszen hiaba szuletett masik orszagban es kapott pl anyakonyvi kivonatot, allampolgarsagot azzal meg nem kap.

Megint mas tema, ha allampolgarsagot is kap a gyerek az adott orszagban (akkor is megkaphatja akar ha mindket szulo magyar, ez orszagtol fugg, van, ahol eleg annyi, hogy ott szuletik, van, ahol akkor jar a gyereknek, ha a szulok X eve ott elnek es letelepedtek.) Ilyen esetben ugyanugy lehet kervenyezni a magyar allampolgarsagot (ha a masik orszag elfogadja a kettos allampolgarsagot) viszon mivel a gyerek mar masik orszag allampolgara is, igy a magyar anyakonyvezeskor is maradhat a kulfoldi neve.

2017. nov. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
68%

Aki nem ért hozzá minek ír?!?!

Annak az országnak a szabályai èrvényesek névadásnál, ahol a gyerek születik, hiszen ott anyakönyvezik először. Ez állampolgárságtól független. Magyar anyakönyveztetésnél pedig a szülők dönthetnek, hogy megtartják-e a külföldi helyesírást, vagy magyarosítják. Pl., ha két magyar állampolgárnak Angliában gyereke születik, lehet a neve Nancy, Flynn, Oliver, Elf, amit csak akarnak. Magyar anyakönyveztetésnél eldönthetik, hogy Nancy-ből legyen-e Nenszi, Oliver-ből legyen-e Oliver. A formanyomtatványon van egy rész, ahol erről kell nyilatkozni.

2017. nov. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
73%
Mármint Oliverből Olivér..
2017. nov. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
76%
Utolso irja jol! Ha en Angliaban Sajtreszelonek nevezem el a gyerekem, a magyar anyakonyvezesnel is kaphatja ezt. Tenyleg van egy formanyomtatvany, oda azt irsz be, Amit akarsz.
2017. nov. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!