Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rá szoktatok szólni más gyerekre?

Rá szoktatok szólni más gyerekre?

Figyelt kérdés
Tegnap olvastam ezzel kapcsolatban cikekket és kíváncsi vagyok a ti véleményetekre. Rá szóltok-e más gyerekére ha mondjuk a játszótéren/játszóházban a ti, vagy más gyerekét bántják, rosszul viselkednek?

2017. nov. 24. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az anyjàra szóltam rà nem túl szépen,amikor a gyereke màr mindenkit elüldözött,és mi voltunk a sorosok..Rém kellemetlen,de nem hagyom,hogy bântsàk a gyerekemet.
2017. nov. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

En raszoltam mas gyerekere es le se szarta.. Mondjuk nem lepodtem meg.

Jatszohazban voltunk, azon a reszen ahol a picik vannak. Bejottek a nagyobb 3-5 ev kozottiek es dobaltak egymasra a muanyag epitokockakat, de olyan erovel, ami nekem is fajt volna.. Rajuk szoltam, hogy figyeljenek a kicsikre, ne dobaljak a kockakat. Nem tudtam kik a szuleik, szoval nekik mondtam. Aztan egy ideig nyugi volt, nekialltak ujra, es el is talaltak egy 1 ev korulit melletten eleg nagy erovel. Akkor mar erelyesebben szoltam a gyerekre, hogy most azonnal hagyja abba. Szoval engem nem erdekel, hogy mas gyereke. Ha olyat tesz, amivel banthat mast, meg leszarja, hogy vannak korulotte, raadasul olyan teruleten ahol nem vele egykoruak vannak, hanem kisebbek, akkor raszolok.

2017. nov. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyasmit csinál, ami ön- vagy közveszélyes, akkor igen. Ha csak illetlen vagy zavaró, akkor nem.
2017. nov. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Ha az en gyerekemet bántja, lökdösi, szórja homokkal, stb, akkor igen. Amúgy nem izgat.
2017. nov. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is rászólok a gyerekre, utána meg az anyjára is, ha nem veszi a lapot. Szintén játszóházban történt, egy 4 éves kislány rá térdelt a 1,5 évesem hátára, mert az megfogott valami játékot amivel a kislány játszott. Odamentem megfogtam a kislányt és szóltam neki szépen, hogy nem szabad rá térdelni a kislány hátára, mert ő még sokkal kisebb, mint te. Eléggé úgy tűnt, bogy felfogta, aztán Odamentem az anyjához is, hogy jó lenne, ha kibujna a telefonjából és a gyerekére figyelne. Annak már nem tetszett.

Alapból ha látom, hogy az anyja, rászól vagy figyeli, hogy mit csinál akkor nyilván nem. De ha a gyerekemről van szó, akkor igen.

2017. nov. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Rá szoktam, ha nagyon gáz.

Mondjuk én mindig kifogom az ősanyákat, akik utána szemmel vernek, a gyereket meg biztatják, hogy csináld nyugodtan, én nem mondtam, hogy nem szabad. :D

Szimpla dolgokért amúgy nem, csak akkor, ha már tényleg minket inzultál.

2017. nov. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha az én gyerekemet bántja, akkor természetesen rászólok, nem várom meg, míg hajlandó észre venni az anyja. Egyéb esetben nem.
2017. nov. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Még nincs saját gyerekem, de volt, hogy a munkahelyemen rá kellett szólnom más gyerekére. Amikor anyuka bár látja, de baromira nem érdekli, hogy a gyerek ököllel veri pult üvegét.

Egyrészt ha betörik nem kis összegű kár az üzletnek, másrészt a gyerek összevagdossa magát vele. De anyuka csak révedezve bámul rá a tökéletes kis csemetéjére.

2017. nov. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és még egy. Amikor láttam, hogy a gyerekek kővel dobálták a kacsákat a parkban. Nagyon felment tőle az agyvizem.

Rájuk kiabáltam (messze voltak), akkor derült ki, hogy az anyjuk konkrétan mellettem állt. Annak még tetszett is, hogy egy idegen szól rájuk, így hátha szót fogadnak... Hát gratulálok

2017. nov. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%
Én igen ha a gyerekemet vagy a kutyáimat terrorizálja és legszívesebben az anyjára is rászólnék de néha nem vagyok biztos benne, hogy 1-2 gyereknek olyan van mert olyanok tudnak lenni mint Maugli akit farkasok neveltek...
2017. nov. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!