Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól lehet mesét olvasni...

Mikortól lehet mesét olvasni egy gyereknek? Ill. ajánlanátok könyveket?

Figyelt kérdés

1 éves lesz az unokatesóm kisgyereke karácsony táján, jönnek hozzánk, és be van ígérve, hogy vigyázunk rá anyuval. Megkérdeztem, még nincs neki mesekönyve, csak olyan képeskönyv, amivel pl. fürödni lehet. Szóval az ajándékom akkor egy könyv lenne. (Vagy több kis könyv.)


Próbáltam nézegetni, de a személyes vélemények sokkal hasznosabbak, mint a netes ajánlók. Amiket találtam: Kerekítő, Tölgyerdő meséi, Bogyó és Babóca.


2017. nov. 26. 14:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Gyerekfüggő, van aki még nem is érti de szereti hallgatni, más meg kiszedi a kezedből és ő lapozza, a mese meg nem is érdekli. Én a helyedben kemény fedelűt vennék mindenképpen, konkrét ajánlatom nincs, nekem a 2 évesem is csak nagyon rövideket, de azt is csak úgy, hogy elmesélem röviden amit képen lát, az én kezemben könyv? Meg se tűri. A kedvencet sajnos nem találom neten, valami 5 oldalas az egész, pici is, abból is csak vagy 2 oldal érdekli..
2017. nov. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Fiam 1 éves szintén nem érdekli ha olvasok neki. Ujjamat teszi a képekre és azt kell mondanom , hogy mi az.
2017. nov. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%
A lényeg hogy ne tündér mese legyen, ne legyen benne boszorkány meg hasonlók, inkább állat mese.
2017. nov. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Ha még nem nagyon olvasnak neki mesét, akkor előbb egy képeskönyv érdekesebb lehet. A lányom egy évesen ezt kapta, és még három évesen is örömmel veszi le a polcról: [link]

Nagy kedvencek még a Szalay mondókás füzetek, amik akár egy kistáskába is beleférnek, anyunak tökéletes lehet ha orvoshoz védőnőhöz mennek.

[link]

persze ezek meg már nagyon olcsóak, de legalább nem fáj érte az ember szíve, ha leamortizálja az egy éves :)

Ha van kedvenc meséje, pl kisvakond, akkor vannak nagyon jó keménytáblás könyvek. A Bogyó és Babóca inkább 2-3 év körül/felett érdekes.

2017. nov. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a Tölgyerdő meséi nagy kedvenc volt, a Malacbújócskát még mindig tudom kívülről. De az picit nagyobb korban, másfél-két évesen inkább. 1 éves koruk körül inkább a lapozgatós mondókás könyvet szerették.
2017. nov. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Bocsi, most látom hogy a mondókás füzeteket már nem nyomják :( De amúgy inkább a mondókás/képes könyvekre szavazok én is.
2017. nov. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

A Tölgyerdő meséi köteteket egy 1 éves félperc alatt leamortizálja. Kis kihajtható ablakok vannak benne, de vékony kartonból. Az inkább 1,5 éves korttól érdekes.

Bogyó és Babóca ha lehet soha.

A Kerekítő már inkább, mert abban dalok, mondókák vannak.

1 évesnek "első szavaim" típusú lapozót ajánlanék még. Vagy böngészőt.

2017. nov. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
Szutyejev: Vidám mesék, biztosan emlékezni fogsz rá, régi könyv, de nagyon jó, csináltak belőle kemény fedelűt is, pl. a három kiscica néven, szutyejevre keress rá.
2017. nov. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
Eleinte szoknia kell a mesét. El kell olvasni, majd képekben elmutogatni, esetleg eljátszani, bábozni. Meg kell beszélni vele mit értett belőle. Ha kell újra elolvasni másnap, harmadnap. Gyerek függő mennyire vevő a mesére. A magyar népmesék letölthetők youtube-ról is.
2017. nov. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi, mindenki válasza hasznos volt!

Még csak egy kérdés, amin meglepődtem, hogy a Bogyó és Babócával mi a baj? Szimpla kíváncsiság.

2017. nov. 26. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!