Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is tapasztaltátok, hogy a...

Ti is tapasztaltátok, hogy a második gyerek már le van ejtve a család részéről?

Figyelt kérdés

Első gyermekünk a tágabb családjainkban is első gyermek, most 4 éves. Mindenki körberajongja a mai napig. Mikor pici volt, szinte úgy szedték ki a kezemből, annyira vágytak rá..

Megszületett a második gyermek, igaz még csak fél éves, de mindenkit szinte hidegen hagy. Senki nem jelentkezik dajkálásra, de még megfogni sem szívesen fogják meg.

Magunknak szültem, nem azért, hogy más nevelje. De ez annyira éles váltás, hogy szegény picit sajnálom, hogy ennyire nem foglalkoznak vele. Én megadok neki minden tőlem telhetőt, mindkét gyerekemet ugyanúgy szeretem.

Viszont szíven vág, hogy a nagy az Isten, a pici meg semmi. Pedig a pici sokkal jobb baba.. szegény nagy elég sírós volt babaként.


2017. nov. 27. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szerencsére nincs így, ugyanúgy odavannak mindkettőért
2017. nov. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem semmi ilyesmit nem tapasztalok, vagy inkább talán fordítva, én sokszor a nagyot sajnálom inkább.
2017. nov. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van rokon aki nálunk is ezt csinálta, sőt ha most belegondolok elég sok rokon. De oda se neki, ilyen pici babának nem is baj ha nem jár kézről kézre, annak spec én kifejezetten örülök hogy anyósék nem akarnak hetente nálunk ülni :)


Ha nagyobb lesz, vele is fognak játszani de még úgyis neki is csak rád van szüksége és nem a nagynénire vagy apósodra..

De amúgy megértem amit mondasz, teljesen. Ha annyira zavar esetleg szóvá teheted. Én egyszer szóltam finoman apumnak, most jut eszembe. Amikor nagyobbik megszületett, állandóan sétálni akartak vele babakocsival, Városliget, stb. Amikor a pici született, eszükbe sem jutott hogy őt és engem is hívjanak, de a nagyobbat minxen hétvégén "elkérték" valami programra. Szóval mondtam egyszer hogy érdekes hogy a nagyot viszitek csak és eszetekbe sem jut hogy esetleg a picivel mi is veletek tartanánk bezzeg évekkel ezelőtt minden hétvégén babakocsizni akartatok valahol...


Hát, az első újdonság volt, tudod ;)

2017. nov. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Mintha csak én írtam volna ki a kérdést... Sajnos én is ezt tapasztalom, mondjuk csak az anyósomék részéről. Ott is a nagyobbik lányom az első unoka. Ő a minden, a legtökéletesebb legokosabb gyerek az egész világon. Az egy évvel fiatalabb huga pedig teljesen el van felejtve... Pedig ő is sokkal jobb természetű baba. Most 15 hónapos a kicsi, de nem igazán változik a dolog. Engem is nagyon megviselt az elején, hiszen egy anya ugyan úgy szereti mindegyik gyerekét, de rájöttem hogy ezt nem lehet erőltetni. nem szólhatok rájuk, hogy szeressétek már őt is... Annyit tettem az ügy érdekében, hogy mondtam, ha jönnek látogatni minket, akkor vagy mindkettőnek hozzanak valami apróságot vagy egyikőjüknek se. Már én megbékéltem a helyzettel mert tudom hogy én egyformán szeretem őket és csak ez számít!!!
2017. nov. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az elsőt is letojták, mert a többedik unoka volt.. Tojni rájuk ;)
2017. nov. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Èn is ugyan ezt érzetem, de ez megváltozott már.

Nálunk 21 hónap volt a külömbség, és a kicsit tényleg alig alig dajkálták stb... De a kicsi is gondolom érzete és a kicsi még sokkal tüneményesebb mint a nagy így most meg már csak mindenki öt dajkálja. Most 5 éves de mindenki ö érte van oda, mert a cuki 5 éves... A nagyot mindenki nagy 7 évesnek kezeli, aki komolyabb is, így a figyelemböl jobban kimarad.

2017. nov. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk fordítva van: a nagyok le vannak ejtve és csak a kicsi a sztár. A nagymama meg is mondta, hogy ő a kedvenc mert ő a legkisebb (nincs rá egyéb indok). Hiába a kicsi a legundokabb a három közül és sokkal kevesebb időt is tölt ott mint a két nagyobb de akkor is ő a sztár. Ő mindig kap valami kis apróságot külön a másik kettő meg semmit vagy ha igen akkor tuti, hogy a kicsi két dolgot kap. Nagyon zavar és legszívesebben szólnék, hogy hé ez így nagyon igazságtalan mi otthon nem teszünk különbséget de felesleges; a nagyobbak már volt, hogy szóvá tették hogy a kicsi miért kap és ők miért nem mire anyósom simán belemondta az arcukba, hogy mert ő a legszebb és ő a kedvenc mert ő a kicsi...
2017. nov. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk mindegyik gyerek körbe volt, van és lesz rajongva!


Bátyáméknak született szép sorban 3 gyerekük (lány-fiú-fiú), majd utána nálunk kettő (fiú-lány).

Az ötödik unokát ugyanúgy körberajongták szüleim, mint az előzőeket. Bátyám felesége mindkét gyerekünket imádja.

És az, hogy az újak körbe vannak rajongva, az nem jelenti azt, hogy a nagyobbakat (akiknek már más dolgok miatt lehet örülni) ne szeretnék ugyanannyira. A pici gyerekünket kézről kézre adják, a nagyobbiknak meg mindenki a kedvére akar tenni.


Mi is mindkettőt nagyon szeretjük, és ők is nagyon szeretik egymást. Talán nem véletlenül...

2017. nov. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!