Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor lett a gyerek az élet...

Mikor lett a gyerek az élet értelme?

Figyelt kérdés

Nem értem ezt a kifejezést, gyerekes anya létemre sem. Miért mondja egy nő, hogy a gyerek az élete értelme? Ennyire nyámnyila, sikertelen, karrier nélküli az összes nő, csak a gyereket tudja felmutatni? A gyerek nem az élet értelme, hanem a része. Egy olyan epizód, amit magunk választunk. Tehát az sem normális, ha valaki úgy tartja, hogy ez az élet rendje. Általunk szabadon választott döntés. Mert az ember nem ösztönlény. Azok az állatok. Annyi ellentmondást látok itt is és a való életben is, hogy hihetetlen.

Ti komolyan a gyereket látjátok az életetek értelmének? Mi van a munkátokkal, azt csináljátok, amit mindig is szerettetek volna? Éltek? Tényleg érdekel.



2017. nov. 3. 10:20
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
46%

Érdekes gondolatmeneted van. A végünknél a vezérigazgató helyettesnő szintén azt mondja, hogy a gyerekei az élete értelme.


Te mit tudsz felmutatni, amit bármikor előrébb helyeznél a gyerekeidnél, akár lemondva róluk és gondozásba adva őket?

2017. nov. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
36%
Neked van gyereked?
2017. nov. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ez a kijelentés inkább felfogás kérdése..

Én nem úgy fogom fel hogy: azért az élet értelme mert csak a gyerekeimet tudom felmutatni.számomra nem erről szól!

Nyilván nem is mindenkinek ez az élet értelme hiszen sokan nem is akarnak gyereket.

Nekem a gyerekeim (is) az életem értelme.azért mert mindig vágytam rájuk es nagyon szeretem őket. es amikor épp kicsit depis vagyok vagy rossz a kedvem akkor eszembe jut hogy értük bármire képes vagyok.

2017. nov. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
42%
ahogy mondod. nem tudnak semmit felmutatni, aztán rátelepszenek a gyerekre, aki majd 50 évesen is anyuci szoknyáján ül.
2017. nov. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%

"A karrierem az élet értelme". E ugyanolyan frázis. Szerintem max. ha jobbá teszed vele a világot. Vagy "a szerelmem az életem értelme". Kinek mi ad örömet... de egyáltalán az élvezet az élet értelme? És egyáltalán van az életnek értelme? :D

Valaki alkotni szeret, valaki a dicséretet vagy a hatalmat, és van, aki a másokkal való kapcsolataiban, gondoskodásban, családjában vagy más szociális közegben érzi jól magát. Szerencsésebbek több területen is tudják sikeresnek érezni magukat. Szerencsétlenek mindig másban tennék, mint ami adatik.

A gyereknevelés simán felfogható munkának, és mi lehet kreatívabb vagy felelősségteljesebb egy ember formálásánál? Aztán a másik nézőpontja lehet szerintem ennek a kérdésnek, hogy az ember fél a haláltól és a gyerekeiben - ugyanúgy mint egyesek a munkájukban - (azt hiszi, reméli) tovább tudja örökíteni magát, egy részét lelkileg és/vagy testileg. Szerintem ez is tök természetes.

2017. nov. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
73%

"A gyerek nem az élet értelme, hanem a része. Egy olyan epizód, amit magunk választunk."


Szerintem meg ez inkább bármi másról elmodható pl. szerelem, karrier stb. Mert minen csak egy epizod, egy rész, de a gyerek jobb esetben éled végéig a gyereked marad. Tehát onnantól, h megszületett örökké a része lesz az életednek, csak másképpen.

2017. nov. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
57%
életed*
2017. nov. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm 6-os, ez tetszett. Jók a meglátásaid.

Nyilván nem a döntés-, és cselekvésképtelen kisgyerekekről van szó elsősorban, hanem olyan nagyobb gyerekek anyjáról, akik képtelenek megvalósítani önmagukat. Inkább szülnek sorban, utána is csak panaszkodnak, hogy a munka mellett szalad a ház, sakkoznak, hogy mikor ki menjen a gyerekért, ki vigye, stb. Nem gyerekkel összeegyeztethető a munkarendjük, stb. Minden hétköznapjuk ugyanolyan monoton. Mégis azt mondják, ez az élet értelme. Ezt nem értem.

2017. nov. 3. 11:38
 9/30 A kérdező kommentje:

Itt egy friss, konkrét példa

Miért is nem olyan munkát választ, ami összeegyeztethető a gyere(ke)kkel?

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..

2017. nov. 3. 11:51
 10/30 anonim ***** válasza:
45%
Mert szerinted az csak úgy megy, hogy tanulok az egyetemen évekig x szakmát, szerzek tapasztalatokat, dolgozom évekig, aztán egyszer csak munka és család mellett egyik napról a másikra átképzem magamat? Vagy ezt hogy gondolod? Illetve 18 évesen, amikor felvették az egyetemre, szerinted gondolt arra, hogy mi lesz, ha majd gyerekei lesznek? Vagy aki anya akar lenni, az csak bizonyos munkák közül választhat? Mert azért itt nem egy ötgyermekes családról van szó, van nekik össz-vissz 2, ami azért elég átlagosnak mondható.
2017. nov. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!