Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nehéznek érzem az anyaságot-há...

Nehéznek érzem az anyaságot-háztartást, van más is így?

Figyelt kérdés

Két gyermekem van 4 és 1 évesek. Úgy érzem, hogy nehezen veszem a feladatokat, pedig szerintem egyáltalán nem raktam magasra lécet. Az optimális számomra, ha a gyerekek, háztartás el van látva. De valamivel folyton harcolok, vagy a főzés megy nehezebben, vagy a mosás-vasalás. A kialakult szokásokon nem szeretnék változtatni. Fontos a tiszta ruha kivasalva, a házias főtt étel, mely tudom, hogy készül és természetesen a gyerekek az első.

Mindezt azért érzem nehezebbnek mert sok a körülöttes munka, főzéshez bevásárlás, gyerekeknek is a gyógyszer, ovis dolgok, tehát mindenben ott kell lenni fejben is, hogy rendben legyen.

Én szeretnék precíz lenni és nem egy szedett-vedett szülő.

Más is küszködik a minden napokkal és nem érzi azt, hogy rutinszerűen menne?


2017. nov. 28. 08:03
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha már a kicsi is oviba kerül, akkor kupi se lesz akkora, kaját se kell akkor már hétfogásosat csinálni és apuka is besegíthet. Arról nem beszélve, hogy ha már dolgozol, akkor sokkal jobb lesz a közérzeted is, mert kimozdulsz.
2017. nov. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
82%

Szintén 2 gyerek, 13 és 1,5 évesek. Ugyanabban a helyzetben, mint te, csak én már eljutottam a lesz.rom szintre.

Én is mindent tökéletesen akartam, frissen főzött ebéd, tiszta vasalt ruha, precíz rend, tisztaság, foglalkozás a gyerekekkel. Férjem tudna, de nem segít. Így úgy döntöttem, ha egy nap nincs főzve, vagy ha nem vasalok, ha nincs gyönyörű rend, vagy ha nem takarítom ki minden nap a fürdőt. :) Máshogy nem megy, adj le a szabályaidból. Csak így megy. A folytonos tökéletességtől csak befogsz kattani. Lazíts kicsit.

2017. nov. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

En a helyedben vennek 1 fuzetet az elejebe az egyik gyerek orvosi idopontjait, szulsegleteit(pl venni kell 5par zoknit mert kinotte) irnam, a masik gyereket a fuzet hatuljaba. Mar nem kell mindent fejben tartanod.

Gepesiteni mindent: moso szaritogep, mosogatogep, robotporszivo ami fel is mos.

Vasalni csak a legszuksegesebbeket az ingeket. Ebbol nem lehet tul sok. A tobbi ruhat eleg szepen kiteregetni nem lesz gyurott. Vagy megkersz valakit hogy penzert vasaljon nalad. Ilyen embert a legkisebb faluban is lehet talalni. Vagy veszel egy gozallomast, amivel egyszerubb es gyorsabb a munka.

Fozz nagyobb adagot es fagyassz le belole. Idoben szinte ugyanott vagy ha 10adag porkoltet fozol mint ha 4adagot.

Bevasarlas: heti 1szer erdemes menni(olyankor elotte keszits menutervet hogy mit akarsz fozni es azokhoz is vasarolj meg mindent. Ketnaponta meg pekarut lehet venni a kozeli boltban.

Az is jo rendszer hogy egyik nap levest fozol es ahhoz a masodik tegnapra fozott maradek, kovetkezo nap masodikat fozol es a tegnapi levessel eszitek.

Takaritasi terv: minden nap egy helyiseg kitakaritasa

Ferjednek ezekben segitenie kell neked, nem latom hogy o mit tesz ebben a tortenetben. Akiket ismerek csaladokat ott a ferfi megy vasarolni bevasarlolistaval. A gyogyszertarat is utba ejtheti.

A furdetes is tipikus ferfi munka. Berakja a ket gyereket a kadba egyutt, vizzel is sporolsz es ok is jol erzik magukat egyutt.

Gyerekeket is meg lehet tanitani bevonni. Amig ennyire kicsik addig elpakolhatja maga utan a jatekait este(a nagy persze, a kicsi meg kicsi ehhez, de latja a jo peldat es o is csinalni fogja ha nagyobb lesz) Egyebkent is jo arra szoktatni a gyerekeket hogy vannak kotelessegei.

2017. nov. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a hasznos tippeket!

újragondolom a dolgokat

2017. nov. 28. 10:18
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

vasalás: teregess szebbe, vagy ha férjednek ingben kell járni, akkor fogadj fel valaki aki heti egyszer vasal két órát és kész.

bevásárlás: házhozrendelés vagy férjed bevásárol hazafele

főzni meg több napra, nem hal bele senki, ha két napig eszi ugyanazt, csinálsz levest az elég akár egész hétre is.

férjed meg vond be, mert ha mész vissza melózni, akkor mi lesz veled?

2017. nov. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
2017. nov. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nehéz, ezzel egyetértek. De hidd el, akaratlanul is el fogsz engedni dolgokat, még több dologban lazulni fogsz, ha visszamész majd dolgozni.

Olyankor értékelődik föl a családdal minőségi módon eltölthető idő jelentősége. Amíg otthon voltam (összesen 4 évet két kisgyermekkel), gyakran estem én is abba a hibába, hogy mindent tökéletesen akartam csinálni (bár én koránt sem vagyok merev). Azt hittem, minden az én feladatom csak azért, mert én vagyon otthon nonstop. Éreztem, hogy ez így nem jó, sokat lazultam. Aztán, amikor a gyerekeim közösségbe kerültek (egyszerre kezdték tavaly az ovit és a bölcsit), én pedig visszajöttem dolgozni, majd belepusztultam a hiányukba, az állandó rohanásba, a mókuskerékbe. Szépen lassan kialakult a számunkra kedvező, kényelmes rend: hétköznap semmilyen házimunkát nem végzünk, persze az ésszerűség keretein belül, tehát ha sáros cipővel érünk haza, egy gyors porszívózás belefér. Csak hétvégén takarítunk ketten a férjemmel, a gyerekek elmotoszkálnak körülöttünk. Ha éppen nagyon igényelnek minket, akkor felváltva takarítunk, gyerekezünk, hogy mindketten kivegyük nin

2017. nov. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Nem , nem vagy ezzel egyedul. Sajnos sok ilyen kényszeres es merev nő van mint te.

Vmit rakj félre néha. Hidd el nem nehéz és nem dől össze a ház...

2017. nov. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

...mindenből a részünk.

Esténként fürdésig játszunk, együtt vagyunk vagy közös programunk van. A gyerekek kb. fél órát fürdenek. Ha főznöm kell (kétnaponta), a fürdés alatt oda tudok tenni egy egyszerű kaját, nem kell mellette állni. De mivel a gyerekek esznek meleget nap közben, mi pedig gyakran rendeljük az ebédet, akkor sem dől össze a világ, ha nem főzünk. Vacsora általában hideg.

A háztartás maximálisan gépesített, igazából mindent csak be-kipakolni kell, semmi mellett nem kell perceket rostokolni.

A lényeg az együtt töltött idő. Tiszta ruhánk mindig van, a mosógép kimossa, este teregetek, ha lefeküdtek, max.5 perc az egész. Sosem vasalok, ha a férjem inget vesz fel, kivasalja magának, amíg én a gyerekeket rendezem reggel. Nagyon rendezetten teregetek, tényleg nem érzem igényét a vasalásnak, pedig lett volna kitől tanulnom: anyukám még a fehérneműt is vasalja.

Annyi a titka, hogy keveset vagyunk otthon, nagyjából mindent a helyére teszünk, így nem fut a lakás. Persze, ha reggel késésben vagyunk, előfordul, hogy szétdobálva hagyjuk a pizsamát (ahol.a gyerekek épp ledobják magukról), de kit érdekel? Minek ilyeneken görcsölni?

Nálunk lefekvésig gyerek- (és felnőtt)kacajtóé hangos a lakás, így szeretünk élni. Nem görcsölünk felesleges dolgokon. Munka mellett nem is igazán lehet, mert belekattan az ember.

Légy lazább!

2017. nov. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Nalunk csak egy gyerkoc van, de egy idoben en is kuszkodtem a dolgokkal. Egy ido utan aztan rajottem, hogy senkit nem erdekel, hogy nem lakberendezesi magazinba illo a lakas, hogy neha mirelit kajat eszunk, vagy hogy nem vagyok minden nap full sminkben.

Par dolog van amibol nem engedek, ezek a portorles, porszivozas (allergiasak vagyunk, szoval mar csak ezert sem), ne legyen soha dugig a szemetes, ne omoljon ki a mosogatobol a mosatlan edeny, mindig legyenek alap elelmiszerek a spajzban ill. hutoben, hogy ha barki megehezik, akkor ossze tudjon dogni valamit, illetve mindig legyen tiszta ruha a szekrenyben. Ez igy felsorolaskent talan soknak hat, de ennyit a dolgos hetkoznapokon is siman lehet tartani. Hetvegente egy delelottot szanunk a nagy kozos takaritasra, ilyenkor zenet hallgatunk, mindenki valaszt maganak feladatot, meg majdnem elvezheto is ez a program (azert tenyleg csak majdnem...)


A szep teregetes tenyleg kivaltja a vasalast sokszor, ill. amig a ferjem ingben jart dolgozni, addig vasarnaponkent kivasaltunk neki 5 inget (felvaltva hol o-hol en), es hetkozben nem kellett ezzel szenvedni.


Ha mindenaron ragaszkodsz a fozeshez, akkor fozz egyszeru, fel ora alatt elkeszulo dolgokat, pl. Tesztaetelek valami martassal, vagy tepsiben osszedobalt rakottas.


Illetve az aprobb feladatokba vond be a 4 evest, nekem is ennyi idos a lanyom, sok mindenben nagyon ugyesen tud segiteni.

2017. nov. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!