Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nehéznek érzem az anyaságot-há...

Nehéznek érzem az anyaságot-háztartást, van más is így?

Figyelt kérdés

Két gyermekem van 4 és 1 évesek. Úgy érzem, hogy nehezen veszem a feladatokat, pedig szerintem egyáltalán nem raktam magasra lécet. Az optimális számomra, ha a gyerekek, háztartás el van látva. De valamivel folyton harcolok, vagy a főzés megy nehezebben, vagy a mosás-vasalás. A kialakult szokásokon nem szeretnék változtatni. Fontos a tiszta ruha kivasalva, a házias főtt étel, mely tudom, hogy készül és természetesen a gyerekek az első.

Mindezt azért érzem nehezebbnek mert sok a körülöttes munka, főzéshez bevásárlás, gyerekeknek is a gyógyszer, ovis dolgok, tehát mindenben ott kell lenni fejben is, hogy rendben legyen.

Én szeretnék precíz lenni és nem egy szedett-vedett szülő.

Más is küszködik a minden napokkal és nem érzi azt, hogy rutinszerűen menne?


2017. nov. 28. 08:03
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Minden ilyen jellegű kérdésnél érdekes módon meg van említve, hogy a férj hajnaltól késő estig dolgozik, úgyhogy nem opció, hogy ő is részt vállaljon a házimunkából, gyerekek ellátásából. Nekem ez totál érthetetlen. Egyrészt, ha egyedül élne, akkor nem enne, nem lenne tiszta ruhája? Ugyan, akkor nyilván megcsinálna mindent munka mellett is. Akkor így, hogy igazából ketten vagytok a feladatokra, nem tud arányosan valamennyi részt vállalni belőle?

Másrészt meg rengeteg hasonló hozzáállású nő, anya dolgozik napi 12 órákat, aztán hazaérve még nekiesnek a főzésnek, mosásnak, takarításnak. Valahogy ott nem merül fel, hogy nekik munka után már csak pihenni kéne.

Ebben a családban ketten vagytok felnőttek, közösen kell meghatározni, hogy mire van igényetek, és mi az, amit együtt teljesíteni tudtok, csapatként, együttműködve.

Ugyanúgy, ahogy megcsinálni mindent nem csak a te dolgod, úgy mindent fejben tartani sem. De ha ezeket nem tudod elengedni, nem tudod megosztani a munkát, szervezést a férjeddel, akkor ezt egy életre konzerválod, és totálisan rajtad is marad minden.

2017. nov. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Ne olvastam a hozzászólásokat, bocs, ha ismételek valakit.

(Abba nem megyek bele, hogy mi a búbánatért kellett ilyen kis korkülönbséggel zéró segítséggel babát vállalni, mert sem tisztem, sem jogom nincs hozz, és ezen mér nem lehet változtatni.)

De nem kell mindent egy nap alatt megcsinálni. Miután rendszeresen takarítasz, gondolom nincs nagy disznóól. AMíg a nagy oviban van, a kicsivel naponta fel lehet porszívózni, legalább ott, ahol a legtöbbet tartózkodtok. Főzni lehet valóban is két napra, maradékok mehetnek a fagyóba. Én nem vasalok, soha (kivéve ha nagyon muszáj 1-2 inget). Alaposan kirázod, és okosan terígetsz. Naponta egy adag mosás nem megterhelő.

Bevásárlás listával, hetente egyszer. Addig gondold el, mit főzöl a héten.

Próbáld meg nem teherként megélni ezt az egészet, mert kibuksz, és még depis is leszel, ami aztán a gyerekeken csapódik.

2017. nov. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
85%

Férjed reggeltől estig dolgozik, ezért pihennie kell, ha hazaér?

Miért, te mit csinálsz reggeltől estig???

Szerintem a legkimerítőbb munka az anyaság főleg több gyerekkel, háztartással!

Igenis jár neked is a pihenés, a férjednek a munka után másféle kikapcsolódás lehet, ha pl. elmosogat, vagy kipakolja a mosogatógépet, leszedi a száraz ruhát, fürdeti a gyerekeket, bármit.

2017. nov. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
20%
2 gyerekes vagyok szintén, nekem nem munka. Sosem értettem utolsó válaszoló típusú nők hozzáállását, hogy mekkora munka az anyaság. Ezerszer egyszerűbb gyesesként háztartást vezetnem mint munka mellett. Ezerszer!
2017. nov. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Miskolcon van egy Holdam egyesület, ahol közösen tudnak segíteni a kisgyerekes anyukáknak, családnak. Nem ismerem őket, csak hallomásból tudom, vigyáznak a kisgyerekre, amíg anyuka vasal, boltba megy, stb. stb. részletet nem tudok. Hátha van hasonló a városotokban vagy akár másnak is jó ötlet ez.
2017. nov. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Miskolci vagyok, ez a holdam elméletben működik csak így...
2017. nov. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Én megértem a kérdezőt. Én sokkal lazább vagyok, de így is egész nap pakolok, takarítok, főzök, gyerekekkel (2) foglalkozom, és félállásban dolgozom. Néha úgy érzem, az életem csak a konyha takarításából áll:). Nem élem meg rossz dologként, de tény, hogy sokszor nyűg. És sajnos hamar csattanok is emiatt, pl. ha frissen takarítottam, pakoltam a nappaliban, és rá 5-10 perccel a fiaim már szétpakolják a játékaikat (amikkel játszanak éppen), morogni kezdek, rájuk szólok...tudom, hogy hibás vagyok, de sokszor úgy érzem, tönkreteszik a munkámat...mégse vagyok olyan laza, mint gondoltam:), igyekszem változtatni.
2017. nov. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

"Ezerszer egyszerűbb gyesesként háztartást vezetnem mint munka mellett. Ezerszer!"


Ezt én egyáltalán nem így gondolom. Amig itthon voltam a gyerekkel, addig folyamatosan a konyhában voltam vagy romot takarítottam: pároltam a zöldséget husival ebédre, kevertem a turókrémet, joghurtot gyümölccsel, pépesítettem, turmixoltam stb. stb. Illetve amikor már elkezdett mászni, kuszi, mindent leszedett, szétpakolt. Amikor tanult önállóan enni, inni utána is teljes konyha takarítás kellett, a pelenkáról való leszoktatásról meg ne is beszéljünk. Pedig nem vagyok egy tisztaságmániás és vettem bébikaját is, de akkor is betemetett a meló. Ahhoz képest, amikor oviba ment, sokkal kevesebb lett a munka, tizorai, ebéd, uzsi nem kellett, van, h vacsira hideget eszünk vagy egyszerű meleget. Hétköznap nem főzök, mindeki eszik ott ahol van délben. És mivel otthon sem vagyunk napközben így nincs itthon senki, aki összekoszolja a házat.

Szerintem sokkal egyszerűebb házatartást vezetni úgy, hogy nem vagy otthon egész nap egy kisgyerekkel.

2017. nov. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

nálunk az is közrejátszik, hogy nemrég költöztünk be az új házunkba, minden új és szép, és nagyon szeretnék rá vigyázni és tisztán tartani, így ezért is vagyok feszkós, mert tudom, hogy mindez nem kevés pénz volt

mindenezek mellett pedig a férjem nem tud a munkahelyén enni (olyan helyen dolgozik), így muszáj főznöm, és szeret minden nap mást vinni, sokat dolgozik, szeretem a férjem, úgy érzem megérdemli a jót

viszont szomorúvá tesz, hoyg egész nap csak magamra számíthatok mindenben (bevásárlás, takarítás, főzés, gyerekezés, ügyek intézése), azért jól össze tudnak jönni a dolgok, főleg ha az ember valamiért elfelejt előre gondolkodni

azért is nehéz, mert nincs kivel megbeszélnem ezeket

ha lenne egy hasonló anyuka, akivel a játszótéren egy kicsit együtt érzünk egymással tök jó lenne

férjem nem tud kevesebbet dolgozni, tele vagyunk hitellel, ez egy ilyen időszak, mi vállaltuk, és meg szeretném oldani

olvasom a tanácsokat mindenképp, ki

hogy csinálja

a legnehezebb kialvatlanul "teljesíteni"

mindenkinek kitartást és köszönöm az együttérzést!

2017. nov. 29. 12:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!