Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy bírtátok, hogy várni...

Hogy bírtátok, hogy várni kellett a babaprojekttel, pedig már nagyon szerettétek volna?

Figyelt kérdés

Elérkeztünk egy olyan pontra, hogy nagyon szeretnék már gyereket, viszont jelenleg nem alkalmas. Ha minden jól megy, akkor a jövő év első felében rendeződnek a dolgaink, de ha nem, akkor még akár 1-2 évet is várnunk kell vele. És akkor még azt sem lehet tudni, mennyi idő lesz mire egyáltalán összejön a baba.

Ti ezt hogy bírtátok? Már most szinte 0-24-ben ezen jár az agyam. Nem tudom, hogy lehet így éveket várni :(


2017. dec. 7. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Akkor nagyon nehéz, ha tényleg szeretnéd. Én is szeretném, de nekem is éveket kell még várnom. Egyszerű oka van: le kell érettségiznem, diplomáznom (3 év lesz az egyetem), majd dolgoznom kell. Persze, nálad más a helyzet, ezzel csak azt szerettem volna szemléltetni, hogy muszáj előbbre helyezni azt, ami szükséges ahhoz, hogy olyan körülmények között vállalhass babát, ami mindenkinek megfelel.
2017. dec. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Úgy nehéz, ha a gyerektémán kívül semmi más nincs az életedben, ami leköt.
2017. dec. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Én teljesen jól bírtam, mert más dolgok is érdekeltek, nem kattogtam folyton ezen.
2017. dec. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha amúgy üres az életed, akkor sehogy.
2017. dec. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi leghamarabb (ha minden a tervek szerint megy) egy - másfél év múlva kezdhetünk próbálkozni. Addigra lesz meg minden feletétel, amit szeretnénk.

Egyszerű a gyógyír a gondodra: kösd le magad valamivel :) dolgozz, alkoss, sportolj, olvass...

2017. dec. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt üres az életem, mégis - ha nem is 0-24-ben ezen kattogva - de sokszor eszembe jutott. Még a második gyereknél is :) Sőt elég nehéz volt lebeszélni magam egy totál ésszerűtlen harmadikról. Szerintem hormonális is ez az őrület, ugyanakkor ha más gátja nincs, csak az időt kell kibírni, máris gondolhatsz arra, hogy addig testileg, lelkileg és információkkal, anyagiakkal is felvértezzétek magatokat és egymásra, karrierre, hobbikra koncentráljatok, amíg nyugisabban lehet.
2017. dec. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kattogtam rajta, de ha meghallottam, hogy valakinek lesz babája az ismerőseim közül, azért kicsit irigy voltam. Tudom csúnya dolog, de akkor ezt éreztem. De azt is tudtam, hogy kell egy alap, volt egy elképzelésem hogy milyen körülmények között szeretnék gyereket nevelni, ezért várni kellett. De azon a napon, mikor úgy éreztük a férjemmel, hogy mostmár jöhet, minden oké, rögtön össze is hoztuk a most néhány hetes babánkat.

Türelem, megéri várni rájuk :)

2017. dec. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha mindig azon jár az eszed, hogy mikor lesz baba, úgy tényleg nehéz. Tudatosulhat benned, hogy szeretnél, de mással is foglalkozz, ebbe bele lehet őrülni. Az nem jó, ha csak egyetlenegy dolgot szeretnél elérni a közeljövőben.
2017. dec. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!