Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek a férjem mennyire...

Szerintetek a férjem mennyire veszi a részét a gyereknevelésből és a háztartásból?

Figyelt kérdés
Van két fiunk. A nagy 3,5 éves. A kicsi tíz hónapos. Az elmúlt hónapban sokat betegeskedtek. Mindkettővel egy-egy hetet töltöttünk a kórházban. A kicsi alapjáraton sokat kel éjjel. Ez az alaphelyzet. Én ki vagyok merülve, és azt mondtam a férjemnek, hogy nem veszi ki a részét az itthoni dolgokból. Ő azt mondja, hogy pénzt keres, és abban kifárad. A kicsihez én kelek mindig. Kivétel nélkül. Pluszban a nagyot reggel én viszem oviba. Ő addig mivel home office-ban dolgozik vigyáz a kicsire. Ez kb fél óra. Az ő dolga ezen kívül a csekkek befizetése plusz a vásárlások felének intézése. Nyáron ő nyírja a füvet. És néha főz, ha mindent előkészítek és elpakolok utána. A naggyal napi szinten kábé negyven percet foglalkozik. A háztartás összes többi dolga a szemét kivitelén a porszívózáson a wc-pucoláson át a mosogatásig az én dolgom. Heti háromszor főzök és kétszer kenyeret sütök. Nyáron én kapálok, én locsolok. Közben a férjem a koszos evőeszközöket sem rakja be a mosogatóba. Szétdobálja a ruháit. A gyerekek gondozás részét (etetés, fürdetés, altatás, fegyelmezés stb.) átpasszolja az esetek kilencven százalékában. Ő csak játszani szeret velük. Beszéltem már erről többször vele, de mindig a munkára hivatkozik. Hogy ő nem bír többet. Túl nagy rajta a teher. Én ugyanezt érzem. Ti hogy látjátok?

2017. dec. 9. 12:24
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%
Hát, ha meghívsz hozzátok pár napra, hogy magam győződjek meg a tényleges helyzetről, akkor utána talán tudok tárgyilagos választ adni.
2017. dec. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
72%

Sok apa hivatkozik a munkara, mig a nőktől mindez munka mellett is elvaras.szoval a nő gebedjen napi 24-ben, de az eros ffiakat a napi 8 is leterheli.


Sok helyen az segit ahol a nő neveli a ferjet is mert maguktol keptelenek egy villanykortet is kicserelni egy napon belul..

2017. dec. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
85%

Minden viszonyitas kerdese.

Masnal sokkal tobbet, van, ahol az egvilagon semmit nem foglalkozik a ferj a haztartassal.

Nalunk harom gyerek van.

A ferjem vasarol az esetek 80%-aban. Nem mos, mosogat, foz, viszont rendszeresen takarit.

Mindketten dolgozunk.

2017. dec. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
51%
Ha a lepontozo szerint igy a jogos, akkor gebedjen meg ő :)
2017. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
75%
Én úgy látom,hogy sok nektek a két gyerek, de ezzel már nem sokat lehet kezdeni. Azért az érdekelne, hogy amíg egy volt többet segített? Ha nem, nálunk biztosan nem lett volna második gyerek.Ha tudtad az első után is, hogy ilyen, akkor nem értem a panaszt...
2017. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Az első gyereket közösen vittük. Lakásban laktunk. Meg én is rendetlenebb voltam. Nem főztem, mert mem tudtam. Stb. Én a gyerekekkel párhuzamosan kezdtem változni. Ő meg felvette az apja stílusát, hogy akkor most lehet kiszolgálni... És ezt nehezen tolerálom, ha csak darabokban négy órát alszok.
2017. dec. 9. 14:48
 7/35 anonim ***** válasza:
60%
Mintha csak az én páromról írtál volna,csak nálunk egy gyerek van
2017. dec. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
34%

Adjuk már össze, te mennyit dolgozol egy nap. Nyilván a takarítás max egy óra, mosogatással, mosógép bepakolással együtt. Heti háromszor főzöl, tehát négy nap még az sincs, akkor marad az egy óra... a vásárlás felét elintézi.

Neki van emellett munkája, neked nincs. NEm gondolom, hogy olyannyira le vagy terhelve, hogy sírnod kelljen.

Az elvárható lenne, hogy pakoljon el maga után.

2017. dec. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó, az éjszakai folyamatos rendelkezésre állást valahogy "kifelejtetted".
2017. dec. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
36%
Napközben nyugodtan alhat ebéd után a gyerekkel... Nekem is van gyerekem, ne akarjuk már megmagyarázni, hogy a tíz hónapossal otthon lenni annyira fárasztó és minden percet lefoglaló dolog, mert ez nem igaz. Én elsüllyedtem volba, ha elvártam volna, hogy a férjem keljen, aki munka közben nem pihenhet másnap, ellenben velem. De húsz éve szerencsére még nem volt sikk az, ami ma. Mondjuk mi még együtt is vagyunk, ellentétben a mai kisgyerekes párok többségével...
2017. dec. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!