Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen egy átlagos hétvégénk....

Ilyen egy átlagos hétvégénk. Ingerszegénynek tartod?

Figyelt kérdés

Szombat: egész nap zuhogó havaseső, gyerekek (3 és 7) nem voltak kint. Festettek, futkostak a lakásban, legóztak, meséltünk sokat.

Vasárnap: 10-11-ig kert, 11-13-ig itt voltak a barátaik, hasonló korúak. Ebéd, kis pihenés, aztán elsétáltunk az adventi vásárba. Este még sütöttünk pogácsát, aztán fürdés, mese, alvás. Minden hétvége hasonló, rokonaink nincsenek, utazni ritkán tudunk.


2017. dec. 10. 22:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jo, ha nektek jo!

Minden csalad mas.

2017. dec. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Eskü kedvet kaptam hozzátok jönni :

16/l

2017. dec. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Mindenkinek az a megfelelő, ahogy nekik örömet okoz. Mi az oka a kérdésednek? (gondolom nem csak szimplán annyi hogy vadidegenek feleljetek meg.)

Sosem jutna eszembe megkérdezni hogy ki milyennek "tartja" az életünket..

2017. dec. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
dícséretez vársz?
2017. dec. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem várok dicséretet, csak elbizonytalanodtam. Se egy autós kirándulás, se egy nagycsaládi névnap, se egy mittudomén, lovaglás, korcsolya, túrázás... Nem kevés? Elég lassú életet élünk, igaz, a gyerekeink nem túl terhelhetők, még a nagy is könnyen elfárad hétköznap, így nagyon igényli, hogy itthon matasson. A kicsinek meg ugye egy sima piac vagy bármi is elég érdekes. Programokra szoktunk azért járni, ha van vmi jó.
2017. dec. 10. 22:56
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan átlagos...
2017. dec. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk is két gyerek van, 3 és 5 évesek. Szerintem alapvetően jó, hogy ilyen lelassult életet éltek, kell a gyerekeknek a "céltalan lézengés", Vekerdy szerint fontos, hogy csak úgy bambulhasson a gyermek, hadd pihenjen, ne kelljen mindig rohanni.

Mi elég menős család vagyunk (leginkább én az anya vagyok menős, igénylem a programokat), arra törekszünk, hogy változatos és minőségi időt töltsünk együtt. A férjem jó ellenpontom, szeret bekuckózni (főleg így télen), így aztán kábé jó kis egyensúlyban van nálunk a lakásban játszás-lézengés és a kinti (szervezett) program. Arra vigyázunk, hogy olyan ne legyen, hogy egész álló nap bent vagyunk a lakásban. Kellenek az ingerek. Nálunk még alszanak ebéd után a gyerekek, így két részre bomlik a napunk, törekszünk arra, hogy vagy délelőtt vagy délután kimenjünk. Egy kinti program per nap bőven elég, de az szerintem szükséges. Ha egész nap zuhog az eső, jön nálunk az esőprogram (általában délután alvás után) a játszóház.

Persze, ha nagyon igénylik a gyerekek, belefér néha egy-egy bentkuckózós nap, de azért egy sétát, kimozdulást minden hétvégi nap igényelnek.

Én a helyedben ezen az egyen változtatnék, a többi jó: esö esetén is lenne valami kis kimozdulási lehetőség.

2017. dec. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Haha :D

A mienk a leg ingerszegényebb :D csak tegnap voltunk sétálni a többit itthon töltöttük........

2017. dec. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó, ha a gyerekek nem igénylik. Az enyém biztos megőrülne odabent, de ez egyéni kérdés. :) Annyit változtatnék csak, hogy napi egy óra kellene kint a levegőn. De ha nem egy, akkor legalább egy fél. Havas esőben sem lesz annyi ideig bajuk.
2017. dec. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene ettől több? Miért gondolják a mai szülők hogy egy gyereket folyamatosan szórakoztatni kell és folyamatosan ingerek kell érjék? Nem kell!
2017. dec. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!