Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Túlsúlyos az öcsém és ez...

Túlsúlyos az öcsém és ez senki szerint se baj?

Figyelt kérdés

Jó, az orvost leszámítva. 140 cm és 62 kiló. Anyám és nagyanyám azt mondogatja, hogy majd elkezd nyúlni és sovány lesz, az apja (is) pedig tömi a szeméttel, amikor kifogásolom akkor irigy kis k.va vagyok és betöri a pofám, ha még egyszer hülyeséget dumálok.

A tegnapi vacsija pl egy nagy isler volt vaníliafagyival (azon csokiöntet), rá kakaós tej 1 óra múlva. A fagyiból repetázott, csak a csokisból. Reggelire csokis végű töltött croissont kakaós tejjel, ebédre valami tésztaétel (varga béles vagy milánói), nasi minden nap nápolyi az étkezések közt. Este 11-kor még benyomott 3 szelet pizzát.


Beszélhetek a következményeiről (pl cukorbetegség), de velem kiabálnak a végén és rángatnak, hogy inkább húzzak haza.

Szerintem ki fogják nyírni lassan a kölyköt... Odaadtam már nekik szakirodalmat, de "nem olvassa el, mert ez nem igaz, csak ijesztgetnek".

Van valami ötlet, hogy hogyan akadályozzam meg, hogy tovább tömjék a gyereket?


2017. júl. 8. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Szólj a gyámügynek. Ez normális országban elég indok. Mi nem Magyarban élünk, de felénk hasonló dologért került már gyerek nevelőszülőkhöz. Azóta nem egy dagadt disznó a gyerek, hanem normális súlyú és egészséges. Akkora nagy hülyeség, hogy majd megnyúlik ! Az ilyen felnőtt korában is kövér lesz, márcsak azért is, mert nem tanulta meg mit egyen. Az apád pedig egy primitív barom. Betöri a pofádat ... Neked legalább lesz mit betörnie. A kicsi fiának nem jósolok hosszú életet.
2017. júl. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Uh ez gaz. Nem tudod meggyozni oket. :s k..va kolléganom uilyen idiota. Van egy lánya szegeny kislany olyan mint egy hógolyó. Este ha nincs kedve meg idegzete a gyerekkel foglalkozni siman beletom valami cukros szrt (vagy agyoncukrozott müzli vagy hasonló tejbe szórható szenhidratbomba) aztan akkor nincs rinya.. A gyerek 4-5 eves es sose próbálta megmagyarázni neki, hogy mit egyen.. Azt mondja a gyerek olyan mint az apja.. Nagydarab. Náluk minden este ezzel végződik. Telenyomja cukrozott valamivel a gyerek meg mar akkor ideges ha nem kapja meg.


Nem tudom ocsed hany eves de talan vele nem lehetne megertetni, hogy nem normalis megenni reggel az egész napi cukoradagot?

En pl nem vagyok egeszsegmanias, ma is ettem desszertet (pl en ma egy palacsintat meg gyümölcsöt is kaja utan) mielőtt leugatna valaki, hogy ne kinozzam elméletben mas gyereket, de talan a legjobb lenne ha ocsed utasitana el a moslekot amit bele akarnak tömni, csak hat ez egy gyereknek nehéz ha mar szénhidrátfüggő. A szüleid is igy étkeznek?

2017. júl. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az orvos a te oldaladon áll és nem az ostoba családodén.
2017. júl. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs a hízlaló ètelekkel, ha mást is eszik és mozog is mellé.


Inkább erőltesd a sportot, mondjuk boxot vagy birkózást, ott majd elkapja a tömegszellem és lemozogja a túlsúlyt.


Az én gyerekem is benyom egy kakaóscsigát reggeli tejjel, ebédre egy kis rántotthúst édesburgonyával, vacsira meg melegszendvicset sok sajttal, mégis kifejezetten vékony, mert egész nap rohangál, ugrál és mindenre felmászik.


Én extra adag tepertőt és szalonnát eszek, mégis itt vagyok 50kilósan egy gyerek után, hibátlan vérképpel és fizikummal, fitten.

2017. júl. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogyha valóban így beszélnek veled a szülők, akkor semmit sem tehetsz. Ha tesód nagyobb lesz, és őt zavarni fogja a túlsúly, neki tudsz majd segíteni. Addig mutass neki példát étkezésben, járjatok sportolni és figyeljetek a fogápolásra.
2017. júl. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!