Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire jó ez az anyák közötti...

Mire jó ez az anyák közötti beszólogatás? Tegnapi eset már durrant nálam

Figyelt kérdés
4 gyerekem van, nem dolgozok munkahelyen. egyik autista. Ennyi gyereknél rengeteg program, iskolai, edzős, különórás, fejlesztős stb van. sajnos sok suli program munkaidőben van, sokan nem tudnak elmenni. Nem is értem miért akkorra időzítik. Viszont egyelőre én ott vagyok mindegyiken. Nem egyszerű a "problémásabbammal", de úgy érzem ha már itthon vagyok, akkor mindnél igyekszem helytállni. Ugye ezekene a programokon fotók is készülnek, teszik is fel a suli honlapjára. Versenyeken is készülnek fotók stb stb, ez mind mind megjelenik a facebookon. Erre tegnap egy anyuka megjegyezte nagyon rosszmájúan, hogy "ejj de jó egyeseknek akik csak úgy be tudnak ülni mindenhova". Hát én se köpni se nyelni nem tudtam. Meg egyébként is mi köze hozzá. Másrészt átadnám neki egy napom . Persze én imádom az életet, a gyerekeim stb, de azért mégsem olyan egyszerű ez. Mire jók ezek a beszólogatások? Mégis miért érzi bárki, hogy köze lehet más életéhez. sosem figyeltem másokat, bár időm se lenne, de nyilván mindneki úgy csinálja ahogy engedi a lehetősége. De most utáljuk egymást ha más nem úgy él ahogy én? Vagy mi? Egyébként van mögöttem 15 év munkaviszony,most maradtam itthon, ahogy egyik gyermekemmel gond lett. Persze kihasználom, hogy akkor a többi is kapjon belőlem rendesen amíg igénylik.
2017. dec. 12. 10:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Ne foglalkozz vele! Vagy ha olyan vagy, szólj vissza valamit! Például: "Mókuska! Szülsz még hármat és a te életed is ilyen könnyű lesz."
2017. dec. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

hehe...olyan szólt be akinek egyébként 3 van. Csak már jóval nagyobbak.

Sajnos nem vagyok olyan, pedig lassan alakulnom kell.

2017. dec. 12. 10:46
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Túlérzékeny vagy.

Erre szoktam mondani, hogy azért van két füled, hogy ami az egyiken bemegy, a másikon ki tudjon jönni.

Ilyesminek nem durrannia kéne, hanem egyetlen kézlegyintéssel lerendezni és másnap már nem is emlékezni rá.

2017. dec. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezt többféleképpen lehet érteni, ha jóhiszemű akarok lenni, akkor lehet nem is szólt be, csevegni akart, ne foglalkozz vele.
2017. dec. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
Tojd le, nem érdemes ezen idegeskedni. Nekünk csak egy van, megis itthon maradtam, mert semmi segítségünk, az apja dolgozik reggeltől estig. Így tudjuk megoldani, mindenkinek így a jó. Mármint a MI családunknak. És nem unatkozom, nem vágyom a munkába, az egész napos rohanásra, robotra, ami az anyáknak kijut. Irígyek az emberek, ez van. Engem már nem érdekel ki mit gondol, mondjuk meg is tarthatnák maguknak. :-) A Te esetedben pedig beszólni, oltári sötétségre és butaságra vall. Legokosabb ha az ilyen kedves embereket teljesen kiiktatod az életedből, mintha nem is létezne. :-)
2017. dec. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem,nem volt sajnos ez olyan jóhiszemű. Nemrég ugyanez kérdezte mikor megyek már vissza dolgozni :)

Lehet érzékeny vagyok, sőt biztos, fáradt vagyok mostanság. Meglennék a rosszalló gondolatok nélkül is.

2017. dec. 12. 11:27
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A Facebook ilyen. Sugall egy világot a csaladról a környezetének, és aki FB által kirakatban él, sajnos ez ezzel jár. Mindig lesz aki beszól és hidd el, ez nem anyuka-specifikus. Mellesleg nyilván aki dolgozik és emiatt nem lehet ennyit a gyermekeivel, irigy is lehet arra, aki egész napot a csaladjával töltheti. A legtöbb édesanya inkább hurcolná progiról progira a gyermekeit mint rohadna az irodában 8 órát. Plane ha nem teheti meg hogy vállaljon mondjuk 1-2-nél többet a pénz/munka miatt. Másnál meg azt látja hogy sorra szül és a gyerekei teszik ki a napjait. Ez sok nőnél nyilván csak vágyálom, és ha nagyon elkeseredett akkor ennek hangot is ad. Ilyyen az ember.
2017. dec. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szélsőséges életet éltek, 4 gyereket vállalni mint háztartásbeli annak számít, és az emberek szeretnek megjegyzéseket tenni a gyerektelenekre (önző karrierista), az 1 gyerekesre (szegénynek nem akartok tesót??) és a 2+ gyerekesekre (de sok pénzed van hogy ennyit el tudsz tartani). Ne foglalkozz ezekkel. Vállaltál egy életformát, bizony van ilyen oldala is.
2017. dec. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Nemrég ugyanez kérdezte mikor megyek már vissza dolgozni"


Ezen inkább fönn lehet akadni, mivelhogy semmi köze hozzá.

Mondjuk ezt így valószínűleg nem mondanám neki, csak visszakérdeznék, hogy miért szeretné ezt tudni.

2017. dec. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%

Anyámnak szólt be egyszer a húga, hogy neki (nagynéném) nem jön össze a gyerek, van aki meg sorba szüli (négyen vagyunk). Nagyon gyűlölte emiatt.

Aztán lett neki kettő. A kicsit évekig kb én neveltem, mert az anyja inkább csavargott.. tehát mutogatni szülte őket, meg “ez is megvolt” ellenben anya foglalkozott velünk. Nem le passzolt meg be nyomott a tv elé.

Ne foglalkozz vele, irigyek az emberek aztán lehet ő egy napodat nem tudna végig csinálni.

2017. dec. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!