Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire jó ez az anyák közötti...

Mire jó ez az anyák közötti beszólogatás? Tegnapi eset már durrant nálam

Figyelt kérdés
4 gyerekem van, nem dolgozok munkahelyen. egyik autista. Ennyi gyereknél rengeteg program, iskolai, edzős, különórás, fejlesztős stb van. sajnos sok suli program munkaidőben van, sokan nem tudnak elmenni. Nem is értem miért akkorra időzítik. Viszont egyelőre én ott vagyok mindegyiken. Nem egyszerű a "problémásabbammal", de úgy érzem ha már itthon vagyok, akkor mindnél igyekszem helytállni. Ugye ezekene a programokon fotók is készülnek, teszik is fel a suli honlapjára. Versenyeken is készülnek fotók stb stb, ez mind mind megjelenik a facebookon. Erre tegnap egy anyuka megjegyezte nagyon rosszmájúan, hogy "ejj de jó egyeseknek akik csak úgy be tudnak ülni mindenhova". Hát én se köpni se nyelni nem tudtam. Meg egyébként is mi köze hozzá. Másrészt átadnám neki egy napom . Persze én imádom az életet, a gyerekeim stb, de azért mégsem olyan egyszerű ez. Mire jók ezek a beszólogatások? Mégis miért érzi bárki, hogy köze lehet más életéhez. sosem figyeltem másokat, bár időm se lenne, de nyilván mindneki úgy csinálja ahogy engedi a lehetősége. De most utáljuk egymást ha más nem úgy él ahogy én? Vagy mi? Egyébként van mögöttem 15 év munkaviszony,most maradtam itthon, ahogy egyik gyermekemmel gond lett. Persze kihasználom, hogy akkor a többi is kapjon belőlem rendesen amíg igénylik.
2017. dec. 12. 10:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
28%

3 gyerekem van és Gyeten vagyok. Nincs autista gyerekem és "csak" 3 van, nem 4 mint neked. De én tisztában vagyok vele, h csuda jó dolgom van, és összetehetem a két kezem, h az uram annyit keres, h eltartsa a családot.


"Persze én imádom az életet, a gyerekeim stb, de azért mégsem olyan egyszerű ez." Nekem 3 gyerekkel, így, h itthon vagyok (0 segítség, nincs takarítőnő, se bébiszitter) sokkal-sokkal egyszerűbb, mint annak akinek van 1-2-3 gyerek és mellette dolgoznia kell. Persze nem könnyű, de sokkal könnyebb mint egy dolgozó anyának.

2017. dec. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
43%
11, minden elismerésem hogy ezt így kimondtad! A legtöbb nő, aki a háztartásbeli létet választotta, folyton panaszkodik, hogy neki mennyire nehéz mert mosogat meg főz meg hordja a gyerekeket....esküszöm van aki azt gondolja, ez mennyivel nehezebb mint munka mellett ugyanez. Ritka, hogy egy nem dolgozó anyuka nem panaszkodik, szóval örülök, hogy itt akadt olyan is aki őszinte, és nem siránkozik hogy de jó annak aki gyereknevelés mellett dolgozik..
2017. dec. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Zavard össze, attól az is lehet, hogy elkezd gondolkodni. Vannak ilyen konzervdumák, pl "remélem komoly, mert poénnak kissé durva lenne", vagy egyenesben: "tegye fel a kezét, aki mától inkább szeretne otthon maradni az autista gyerekével", gondolom tisztázható ez ott helyben.
2017. dec. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

12-es: ez így nem teljesen igaz, mert aki nem megy vissza dolgozni, az nem annyival kevesebbet tevékenykedik.

Ti. aki otthon marad, az éjjel-nappal a gyerekeivel foglalkozik, aki meg munkahelyre megy, annak munka közben mások foglalkoznak a gyerekeivel, ő meg utána. Szóval nem ugyanannyit dolgozik a dolgozó nő a családjával/gyerekeivel, csak mellette még munkahelye is van, hanem másképpen.

2017. dec. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Tényleg jól kimondtátok. Szerintem senki sem panaszkodik. Ja, hogy ééén. Na hát kérlek és 3 gyerekig végig dolgoztam, a 4-dikkel maradtam itthon. Melyik a fárasztóbb? Nem panaszkodom. De tudod, én hajnal fél 5-kor kelek és este 11-12 között alszok. Jó sokat ugye? Mert mint kényelmes háztartásbelinek van egy autistája, két ételallergiása, 1 úszóversenyzője és 1 karatésa. 3-dik sakkban bontogatja szárnyait. Ebben az évben talán 4 hétvégét voltunk itthon, többit mind valamilyen versenyen töltöttük hol egyikkel, hol másikkal. Sportolóim itthon ebédelnek, mert így tudnak edzésekig végezni a házikkal rendesen. Ők választották ezt, én támogatom, amíg ennyire lelkesek.

Lehet neked kényelmes az életed 3 gyerekkel otthon, én fáradt vagyok, de minden pillanatát élvezem most is azt mondom, büszke vagyok rájuk és ha újra kezdeném sem csinálnám máshogy. De kényelmesnek nem mondanám egy szóval sem. Ami rossz, hogy a kicsi jövőjét nem látom, hogy képes leszek e felkészíteni a fejlesztőkkel úgy az életre, hogy valaha önállóan eltudja magát látni. Ettől rettegek, ezen dolgozunk.

2017. dec. 12. 23:24
 16/17 A kérdező kommentje:
bocsánat: *egyszerűbb, *könnyebb....
2017. dec. 12. 23:26
 17/17 anonim ***** válasza:
75%
Én nem irigyellek egy cseppet se. Talán a legkózelebb beszólónak is meséld el ezt. Kitartást a továbbiakhoz és sok erőt Neked!
2017. dec. 13. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!